Handel emisjami zniszczy australijski przemysł wydobywczy – Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego

Handel emisjami zniszczy australijski przemysł wydobywczy

INFO: Burmistrzowie trzech największych miast górniczych w Australii zażądali, by premier Kevin Rudd opóźnił wprowadzenie handlu emisjami gazów cieplarnianych, inaczej plan „zmiażdży” zatrudnienie w rejonach i poważnie zaszkodzi kluczowym obszarom.

Burmistrzowie miast Newcastle, Gladstone i Mount Isa stwierdzili oficjalnie, że plan doprowadzi do zrujnowania sektora wydobywczego, a skutki jego wprowadzenia będą ciągnąć się latami.

– W tych regionach wpływ na rozwój byłby znacznie bardziej widoczny niż przewidywana redukcja 0,1% średniego rocznego wzrostu – powiedział p.Danny Preis, zajmujący się prowadzeniem badań dotyczących wpływu planu p.Rudda na gospodarkę.

Burmistrz miasta Newcastle skwitował pomysł rządu tak:

– Ja po prostu nie mogę zrozumieć, dlaczego chce Pan wprowadzić tego typu podatek na australijski przemysł i rolnictwo w chwili, gdy staramy się konkurować ze światem.

Zdaniem burmistrza, wpływ projektu sprzedaży emisji znacznie ograniczy rozwój infrastruktury dotychczas opłacanej głównie z zysków z wydobywania i przetwórstwa węgla.

Trójka wspólnie stwierdziła, że Australia powinna poczekać z wprowadzeniem ustawy w życie do momentu wprowadzenia jej również przez inne kraje świata.

Źródło: www.theaustralian.news.com.au
Opracował: Piotr Zieliński

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x