fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

INFO: Premier australijskiego stanu Nowa Południowa Walia opublikował zawierający wiele kontrowersyjnych zaleceń raport z audytu sektora publicznego.

Audyt, przeprowadzony przez byłego urzędnika Departamentu Skarbu, p. Kerry’ego Schotta, krytykuje dotychczasowy sposób zarządzania finansami publicznymi stanu jako "niejasny i mało przejrzysty" i który dopuścił do tego, że koszty wyprzedziły przychody. Raport zawiera 132 zalecenia, np. większą kontrolę nad uprawnieniami nauczycieli do brania płatnych urlopów w przypadku choroby członka rodziny lub ograniczenie wartych 6,8 mld AUD rocznie dotacji i zwolnień z podatków lub opłat.

Premier Barry O’Farrell powiedział, że z wieloma proponowanymi reformami się zgadza, a kilka z nich już jest wdrożonych, jak np. zalecenie większego korzystania z outsourcingu usług publicznych. Premier przyjrzy się także dotacjom i zwolnieniom z opłat i podatków. Niektóre z bardziej kontrowersyjnych zaleceń, jak ograniczenie uprawnień nauczycieli do urlopów, zostały przez premiera określone jako będące "poza bieżącą polityką", jednak będzie zachęcał dyrektorów szkół do ściślejszej kontroli podwładnych.

Źródło: www.smh.com.au
Opracował: Piotr Kadaj

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
4
0
Would love your thoughts, please comment.x