fbpx

Zmarł amerykański podżegacz wojenny

INFO: W wieku 81 lat zmarł WDost. Jan McCain, amerykański bohater wojenny i senator Partii Republikańskiej.

W czasie swojej kariery politycznej p. McCain był zwolennikiem amerykańskiego interwencjonizmu, w 2008 r. popierał tzw. arabską wiosnę, a później był za inwazją na Irak. Wszystko dlatego, że p. McCain był przekonany o wyższości demokracji nad innymi systemami. Jego zdaniem powinna ona być narzucana innym krajom również przy pomocy amerykańskich wojsk.

Przed ostatnimi wyborami prezydenckimi p. McCain wycofał swoje poparcie dla p. Donalda Trumpa, gdy wyciekły komentarze obecnego prezydenta USA o kobietach. W czasie prezydentury JE Trumpa, p. McCain stale go krytykował. P. McCain zmarł na raka mózgu.

"Kiedy czytamy, że umarł "wypróbowany przyjaciel Polski i Europy", to uświadamiamy sobie w jakim punkcie jest polska polityka, jak dalece stała się narzędziem sił bardzo niebezpiecznych. No bo jeśli to McCain jest tym "najlepszym przyjacielem", to co to oznacza? Na czym ta "przyjaźń" polega? Ano dla McCaina i sił które reprezentował Polska miała wartość tylko i wyłącznie jako państwo frontowe stojące naprzeciw Rosji i ewentualnie gotowe do wykorzystania przeciwko niej, także militarnie. Tylko taka Polska ich interesuje… Antyrosyjska obsesja jaką reprezentował McCain znajdowała (i znajduje) nad Wisłą gorliwych zwolenników, i to było (jest) przerażające" – skomentował p. Jan Engelgard, historyk, publicysta i polityk.

Źródło:www.newsmax.com

Opracował: JW

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o