fbpx

Gigantyczne marnotrawstwo w służbie zdrowia

INFO: Niepotrzebne wydatki w amerykańskiej służbie zdrowia sięgają każdego roku niemal 1 bln USD – wynika z badania opublikowanego w “Journal of the American Medical Association”.

 

To skutek kosztownej biurokracji, oszustw, nadużyć, zawyżonych cen oraz innych niedociągnięć. Kwota zmarnowanych 935 mld USD rocznie to ok. 25% tego, co Amerykanie wydają każdego roku na opiekę zdrowotną.

– Ceny w naszej służbie zdrowia nie odpowiadają temu, co działoby się na wolnym rynku – powiedział dr Donald Berwick z Instytutu prac nad poprawą służby zdrowia.

 

Źródło: jamanetwork.com

One thought on “Gigantyczne marnotrawstwo w służbie zdrowia

  1. Opiszę przykład z naszego podwórka: rentgen. Jego obraz jest obecnie zapisywany na CD. No niby oszczędność, prawda? Ale gdy mi robili 2 zdjęcia, to każde na… osobnym krążku! Bo maszyna zamiast sesji wielokrotnego do-pisywania, robi jednokrotną, zamykając możliwość dalszego wykorzystania powierzchni, choć zdjęcie zajmuje (bo ja wiem?) gdzieś tak z 6% pojemności CD. Ale to jeszcze przekręciarzom było mało, bo krążki są przystosowane do wypalania “nadruku” na plecach za pomocą funkcji LightScribe. A te krążki są kilkakrotnie droższe od zwykłych! Po co to? W zupełności wystarczyłby wydruk na zwykłej drukarce, wkładany do koperty z płytką, a ta miałaby przezroczyste okienko. Ewentualnie można by na samej płycie skrobnąć jakieś info flamastrem, o co mógłby zadbać sam prześwietlany.

    Ciekawe, jaka za sprzedażą tego systemu poszła wziątka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.