Gates wyśmiewa podatek dla bogaczy

OPINIA: P. Wiluś Gates, jeden z najbogatszych ludzi świata, skrytykował proponowany przez niektórych Demokratów podatek dla najbogatszych.

 

Twórca Microsoftu odniósł się do propozycji demokratycznych polityków, pp. Elżbiety Warren i Bernarda Sandersa, którzy chcieliby zabrać p. Gatesowi nawet 100 mld USD w podatkach, aby walczyć z ubóstwem w USA.

– Zapłaciłem ponad 10 mld USD w podatkach. Zapłaciłem więcej podatków niż ktokolwiek inny. Cieszę się, że tak było i jeśli miałbym zapłacić 20 mld USD, to też byłoby w porządku – powiedział p. Gates. – Jednak kiedy ktoś mówi, że powinienem zapłacić 100 mld USD, to wtedy zaczynam liczyć, ile by mi zostało. Oczywiście żartuję – dodał, podkreślając że odda swój głos na “bardziej profesjonalnego kandydata”.

 

Źródło: www.rt.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
2 Autorzy komentarzy
baszaPaweł K. Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
basza
Użytkownik
basza

Państwo, to przymus! Podatki płacimy pod groźbą wieloraką, jeśli będziemy się uchylać, to nam zlicytują firmę. A stąd płynie, że musimy płacić n.p. za pedalskie fundacje, którym czosnkowski hojną ręką sypnął prawie milion. Ale przecież, jeśli płacimy przymusowo, czy chcemy, czy nie chcemy, to państwowi dysponenci tych gigantycznych pieniędzy powinni być wielce restrykcyjnie ograniczeni co do tego, by te pieniądze mogli sobie rozpirzać na coś, co w najmniejszym stopniu nie jest dobrem publicznym.

No i gdzie widzicie jakieś takie ograniczenie? Nie ma. Podziękować PiS-owi, i jego Prezesowi!

Paweł K.
Gość
Paweł K.

Mój ojciec prowadził kiedyś biuro rachunkowe – to co widziałem i obserwowałem to zgroza – podatki, podatki, skarbówka, kontrole, upadki firm, ludzi, pomysłów, gonitwa za klientami, wrzody, stresy,.. np. w tym złym USA, gdy upada 100 firm w to miejsce powstaje 300 a u nas odwrotnie… horror socjalismus… zgroza

Paweł K.
Gość
Paweł K.

Głos rozsądku do Demokraty/lewaka?! ma dość okradania cha cha