fbpx

Nie będzie „homomałżeństw” na Kubie

INFO: Władze ugięły się pod żądaniami społeczeństwa i zrezygnowały ze swojego pomysłu.

 

Rządzący na Kubie komuniści chcieli zmodyfikować konstytucję tak, aby usunąć znaczenie płci przy zawieraniu małżeństw. Propozycja wywołała niechęć ze strony społeczeństwa. Organizacje religijne rozpoczęły kampanię przeciwko tym zapisom. Szczególną aktywnością odznaczyły się liczne na wyspie zbory protestanckie. Uzbierano aż 200 tys. podpisów. Dlatego władza ugięła się pod presją społeczeństwa i zrezygnowała ze zmian w konstytucji.

 

Źródło: www.goodspy.pl

4 thoughts on “Nie będzie „homomałżeństw” na Kubie

  1. Dzień dobry! Widzę ze temat Państwa zainteresował. Pozwolę sobie odpowiedzieć zbiorczo.

    1. Owszem, kościoły i organizacje religijne mogą na szczęście działać, ale czy to jest takie “ot tak” to bym nie powiedział. Władza toleruje… bo musi. Były ponoć pewne plany konwertowania Kuby z chrześcijaństwa na voodoo, bo komuniści uznawali, że ta religia będzie im wygodniejsza. Nie wprowadzono tego jednak w życie i nie jest pewne czy było to rozważane “na poważnie”.

    2. Przypominam, że pomysł wyszedł od władz. Komuniści nie są zatem bardziej konserwatywni, wręcz przeciwnie – chcieli wprowadzić to samo, co lewica na Zachodzie. To mieszkańcy Kuby stawili opór, a władze ustąpiły nie chcąc konfliktu. Kubańscy komuniści nie są więc jakoś bardziej ok niż UE i USA.

  2. ps. za pederastię więzienie! jak O. Wilde`a albo chłostę … cha cha to im się gołodupcom odechce…cha cha zgroza

  3. Ale… zaraz! To na Kubie mogą sobie ot, tak, działać jakieś organizacje religijne?

    No bo że lobby pedalskie radziło sobie i w kapitalizmie, i w komunizmie, to przecież nic dziwnego…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.