fbpx

Wywłaszczenia białych uderzyły w samych Murzynów

INFO: Trójka czarnoskórych biznesmenów z RPA padła ofiarą wywłaszczeń ziemi bez odszkodowania – grupa roszczeniowych Murzynów przejęła ich farmę i rozsprzedaje ją we własnym zakresie.

Dla pp. Maserumule, Bopape i Phaahla zagadnienie wywłaszczeń rolników z ich ziem bez odszkodowania było hasłem wymierzonym w białych farmerów. Okazało się jednak, że i ziemia czarnoskórych zostanie zagrabiona, o czym trójka biznesmenów przekonała się na własnym przykładzie. Ponad 11 lat temu panowie założyli firmę Akubra Trading i w tym celu zakupili legalnie ziemię. Wkroczyli na nią obecnie roszczeniowi Murzyni, którzy sprzedawali działki po 500 ZAR (34 USD). P. Masermule próbował negocjować, ale olali go sami Murzyni, którzy położyli łapę na jego ziemi, jak i policja, która odmówiła podjęcia śledztwa.

Do biznesmenów dotarło, jak absurdalne są proponowane wywłaszczenia bez odszkodowania, i że de facto nie chodzi o białych, a o zwykły populizm, który bazuje na podgrzewaniu nastrojów wśród roszczeniowej biedoty w kraju – zaborczych Murzynów nie interesowało, iż p. Masermule przedstawił dokumenty poświadczające, że ziemia należy do niego.

Zrozpaczeni czarnoskórzy farmerzy postanowili poprosić o pomoc AfriForum – założoną przez Burów grupę pomocową, która świadczy pomoc prześladowanym farmerom. Z dnia na dzień p. Masermule docenił istnienie tej organizacji, którą w świetle tego co go spotkało nazwał "zesłaną przez Boga". Dzięki pomocy Afriforum policja już podjęła śledztwo w tej sprawie.

Źródło: www.thesouthafrican.com

Opracował: MCH

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments