fbpx

Studenci mają dość rasistów z RPA

INFO: Nigeryjscy studenci wzywają, aby władze kraju wygnały z uczelni żaków z RPA. Postawiły także ultimatum firmom z tego kraju obecnym na nigeryjskim rynku, nakazując im opuszczenie państwa.

 

Krajowy Związek Nigeryjskich Studentów domaga się wyrzucenia z krajowych uczelni swoich południowoafrykańskich kompanów, jak i żądają, aby firmy z RPA zwinęły się z Nigerii. W tym celu zorganizowali szereg protestów w głównych miastach kraju, na których wyrażali swoją złość z powodu nieustannych, rasistowskich ataków, jakie dokonywane są na Nigeryjczykach w RPA.

Obcokrajowcy w ojczyźnie śp. Nelsona Mandeli są traktowani wrogo, obrażani, napadani we własnych domach, a nawet mordowani. Taki los spotkał śp. Elżbietę Chukwu. Dyrektor jednej z nigeryjskich firm ubezpieczeniowych została uduszona, jak wykazało śledztwo, w hotelu, w Johannesburgu. I właśnie to morderstwo krajanki przelało czarę goryczy wśród nigeryjskiej braci studenckiej.

Zgodnie z ultimatum wystosowanym przez żaków, firmy z RPA mają tydzień na “opuszczenie” kraju. Może to być nieco trudne, zważywszy, że na 120 obecnych na nigeryjskim rynku niektóre są naprawdę potężne, jak np. Stanbic Bank, South African Airways czy operator komórkowy MTN.

 

Źródło: Africanews

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.