fbpx

Stracił pracę, bo cieszył się, że na plaży nie ma Murzynów

INFO: Jeden z białych obywateli RPA został zwolniony z rodzinnej firmy co jest efektem jego rasistowskiej tyrady.

P. Adam Catzavelos nagrał samego siebie na plaży, którą nazwał "niebem na ziemi", ponieważ nie było na niej żadnych czarnoskórych ludzi. Przy okazji p. Catzavelos użył niecenzuralnego, obraźliwego w RPA słowa określającego czarnoskórych, "kaffir", co wzbudziło falę oburzenia w mediach społecznościowych, gdzie jego nagranie zyskało nieplanowany rozgłos.

Rasistowska tyrada młodego biznesmena poskutkowała fatalnymi skutkami. P. Catzavelos został zwolniony z firmy St George's Fine Foods, w której był dyrektorem sprzedażowym, a jego rodzina zdystansowała się od jego rasistowskich poglądów. Do bojkotu firmy wezwali także sami internauci – poskutkowało to zerwaniem umów, jakie podpisało z nią kilka podmiotów, m.in. smażalnia steków The Butcher Shop, sieć restauracji, The Baron Group oraz Nedbank i rozgłośnia Radio 702.

Rasistowscy socjaliści z partii EFF zamierzają pozwać p. Catzavelosa na drodze karnej. Szkoda tylko, że nikt w RPA nie krzyczy o rasizmie przy okazji mordowania białych farmerów, do czego dochodzi w ostatnich miesiącach w tym afrykańskim kraju.

Źródło: www.bbc.com

Opracował: MCH

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments