fbpx

Samobójczy hattrick islamistycznych terrorystów z Boko Haram

INFO: W Nigerii doszło do potrójnego ataku zamachowców-samobójców, w wyniku czego zginęło 30 osób, a ponad 40 innych odniosło rany.

Do krwawych zamachów doszło w mieście Konduga, gdzie wieczorową porą zgromadzeni w auli fani futbolu oglądali transmisję telewizyjną meczu piłkarskiego. W pewnym momencie do ochroniarzy strzegących dostępu do budynku podszedł jeden z trójki obecnych w pobliżu zamachowców-samobójców. Ponieważ nie chciał poddać się rewizji i zabroniono mu wstępu, postanowił użyć ultima ratio i wysadził się w powietrze. Na ten sygnał jego dwaj kompani także skorzystali ze swoich pasów Szahida i dokonali krwawej masakry bezbronnych cywilów. Wiele ofiar zginęło już po wybuchu, w wielkich męczarniach, ponieważ zawiodła komunikacja i odpowiednie służby medyczne nie mogły dostać się na miejsce bombowej hekatomby. Finalnie doliczono się 30 ofiar, a 40 ciężko rannych osób rozwieziono do szpitali.

Zamachu najprawdopodobniej dokonali islamistyczni terroryści z Boko Haram, którzy rozmiłowali się w nękaniu tych obszarów atakami samobójczymi. Do miasta przedostają się pod osłoną nocy ze swojego bandyckiego matecznika, którym jest przepastny i gęsty las Sambisa.

Źródło: News24

50 thoughts on “Samobójczy hattrick islamistycznych terrorystów z Boko Haram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.