fbpx

Rząd Kongo udzieli amnestii rebeliantom

FUTURO: Rząd Kongo przystał na warunek udzielenia amnestii dla rebeliantów z Narodowego Kongresu na rzecz Obrony Ludu (CNDP). Wynika to z umowy podpisanej między rządem a rebeliantami. Oczekuje się, że rebelianci, aby utorować sobie drogę do władzy, przekształcą się wkrótce w partię polityczną.

Umowa przewiduje również zwolnienie byłych członków gruby rebeliantów schwytanych przez siły rządowe i włączenia ich do różnych agencji bezpieczeństwa państwowego.

P.Desire Kamanzi, przewodniczący rebeliantów i sygnatariusz porozumienia, uważany jest za człowieka odpowiedzialnego za uwolnienie wszystkich więźniów politycznych zatrzymanych w czasie trwania rebelii.

– W rzeczywistości są więźniowie, którzy zostali aresztowani przez rząd ze względu na przynależność do CNDP. Więc jeśli chcemy zharmonizować i utrzymać nad wszystkim kontrolę, musimy przejść dodatkowe mile w celu zapewnienia tego. Dlatego też potrzebujemy naszego narodu, którego część siedziała do tej pory w więzieniach. Chcemy uwolnienia wszystkich więźniów politycznych w różnych miastach Kongo – powiedział p.Kamanzi.

Źródło: www.africanews.com
Opracował: Kajetan Wójcik

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x