fbpx

Rasistowskie teczki zdemolują partię rządzącą w RPA?!

INFO: W RPA wypłynął archiwalny dokument partii ANC, w którym nawołuje ona do prześladowania i poniżania białych mieszkańców kraju.

P. Aubrey O'Callaghan, dociekliwy biały dziennikarz dotarł do datowanego na 1993 rok dokumentu partii rządzącej krajem, ANC, w którym widnieją zapisy mówiące o prześladowaniu i ekonomicznym tępieniu białych. Jego zapisy są kwintesencją rasizmu, w jakim obecnie tapla się ten afrykański kraj.

W dokumencie jest mowa m.in. o pozbawieniu białych broni, sprowadzeniu fermentu psychologicznego na kościoły katolickie, wprowadzeniu poczucia beznadziei wśród białych bogaczy i nieustannego zagrożenia przemocą względem białych, co sprawi, że rząd zmięknie i będzie szukał pokoju. Owe zapisy powstały za czasów rządów p. Fryderyka de Klerka, który wówczas sprawował urząd prezydenta RPA – w rok później przeprowadzono w kraju wybory parlamentarne, na skutek których władzę w RPA przejęła czarnoskóra większość.

Dziennikarz dotarł także do strategii afirmacyjnej, jaką zakładał ANC względem czarnoskórych po 1994 r. Jest tam mowa o przejęciu struktur władzy, rozdaniu ziemi Murzynom, zapewnieniu posad państwowych wyłącznie swoim "ziomkom" (Murzynom), zrekonstruowaniu bezpieki i policji wyłącznie z czarnych (biali mają poczuć się jak obywatele drugiej kategorii), pozbawieniu białych dostępu do broni i amunicji itp. skrajnie rasistowskie hasła. Uwagę zwraca zapis, który mówi o zachowaniu ostrożności w prowokowaniu białych, dopóki czarni nie przejmą resortów siłowych w kraju na drodze demokratycznej.

Co ciekawe, p. O'Callaghan zauważa z perspektywy lat, że większość owych sloganów została wprowadzona w życie. Dziennikarz domaga się od ANC potwierdzenia, że ów skrajnie rasistowski dokument jest prawdziwy, ale ponieważ sprawa jest świeża, jeszcze nie dostał odpowiedzi.

Źródło: newsoweto.co.za

Opracował: MCH

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.