fbpx

Przymusowe wakacje po krwawej masakrze

INFO: W Sudanie doszło do masakry protestujących studentów. Bezpieka odstrzeliła 5 osób, w tym 4 studentów. W obawie przed wybuchem masowych protestów władze kraju zawiesiły bezterminowo zajęcia szkolne na terenie całego kraju.

 

Rządzący Sudanem wojskowi puczyści kilkanaście dni temu dogadali się finalnie z cywilną opozycją, a następnie ukazali swoje drugie oblicze. Zmasakrowali zgromadzonych na studenckim spędzie żaków, zabijając 5 osób i wiele innych raniąc.

Uczniowsko-studencka brać w całym kraju błyskawicznie się zorganizowała i zapowiedziała kolejne, wielkie protesty przeciwko brutalnej masakrze swoich “pokojowo protestujących” kolegów.

Wojskowa junta rządząca krajem po obaleniu p. Omara al-Bashira zareagowała jeszcze szybciej. Anulowano rok szkolny, tym samym odciągając uczniów od swoich szkół i uczelni, co na pewno utrudni im organizowanie się w wielkie grupy manifestantów.

Zanim puczyści dogadali się ze stroną cywilną, zdążyli poprzez policję i bezpiekę zabić 246 osób, z czego 127 demonstrantów. Zostali zastrzeleni podczas tłumienia przez bezpiekę protestu plebsu, do którego doszło na początku czerwca w stolicy kraju, Chartumie.

 

Źródło: Africanews

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o