fbpx

Plebs ma siedzieć cicho i zdychać z głodu?

INFO: Władze Zimbabwe zdelegalizowały kolejny antyrządowy marsz plebsu, rozgoryczonego katastrofalną sytuacją ekonomiczną państwa.

 

To już trzecia “zakazana” przez władze manifestacja w ciągu zaledwie 7 dni. Partia MDC, która chciała zorganizować obecny protest w mieście Gweru, określiła ruch rządu jako de facto wprowadzenie stanu wyjątkowego. Z racji tego, że marsze zostały zdelegalizowane policja mogła użyć całego arsenału swoich zabawek, z wyjątkiem ostrej amunicji. W ostatni piątek mundurowi spałowali i przydusili gazem łzawiącym protestujący w stolicy Zimbabwe plebs.

Sytuacja społeczno-ekonomiczna w kraju rządzonym przez JE Emmersona Mnangawę jest coraz gorsza. Brakuje walut zagranicznych, pracy, a ceny większości produktów poszybowały pod niebo.

 

Źródło: News24

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rosomak
Rosomak
2 lat temu

Rhodesia – obecne Zimbabwe – podobnie jak większość krajów na kontynencie Afryki nigdy nie powstałaby jako odrębne państwo, gdyby nie europejski kolonializm. Rdzenni mieszkańcy nie mający możliwości wyżywienia tak szybko rosnącej populacji mimo tego rozmnażają się na potegę – jest to możliwe jedynie dzięki “humanitarnej” pomocy byłych kolonizatorów z Europy, którzy swoje prawdziwe interesy skrywają pod płaszczykiem organizacji charytatywnych. Fakty: Zimbabwe ma ok.14mln mieszkańców, ale tylko 8-9% powierzchni kraju nadaje się pod uprawy rolne. Wydobywa się tu ponad 40 surowców miner., w tym przede wszystkim złoto (12,6 t — 2003), azbest (147 tys. t), grafit (9,9 tys. t), rudy niklu… Czytaj więcej »