fbpx

Oczadział? Murzyn chce zakazać gazu i węgla

INFO: Były premier Kenii wezwał kraje grupy G7, aby pomogły Afryce odejść od wykorzystania paliw kopalnianych i rozwinąć sektor odnawialnych źródeł energii. Chciałby m.in. zakazać wykorzystywania gazu i węgla.

 

P. Raila Odinga piastował funkcję premiera w latach 2008-2013, a obecnie jest liderem kenijskiej opozycji. Piastuje także wysoką funkcję w strukturach Unii Afrykańskiej – odpowiada za rozwój kontynentu. Teraz p. Odinga zwrócił się z płaczliwym apelem do państw grupy G7, które wezwał, aby dały przykład Czarnemu Kontynentowi i pomogły mu “zamknąć” węgiel i nauczyć korzystać z energii odnawialnej.

Według byłego kenijskiego premiera wręcz “palą” się lodowce, mordercze burze nawiedzają afrykańskie wybrzeże, w miastach brakuje wody, a ptaszki, pszczoły i zwierzęta są “oblężone” przez człowieka. Polityk powołuje się na badania zwolenników globalnego oc(i)eplenia, którzy jojczą, że świat rozpuści się do 2030 r.

P. Odinga chciałby także, aby światowi liderzy zmusili Afrykę do rezygnacji z gospodarki opartej na węglu, gazie i innych paliwach kopalnianych. Wygląda na to, że mamy “godnego” następcę p. Albercika Gore’a.

 

Źródło: Euractiv

46 thoughts on “Oczadział? Murzyn chce zakazać gazu i węgla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.