fbpx

Muzułmanie i chrześcijanie mówią NIE homoturystyce

INFO: Nigeryjskie organizacje religijne nie życzą sobie, aby homoseksualni turyści w ramach podróży odwiedzali ich święte miejsca kultu.

Amerykańska firma Toto Tours zajmuje się zapewnianiem usług turystyczno-przewozowych dla członków różnorakich organizacji LGBTRTVAGD+. Obecnie na cel wzięła sobie Nigerię, gdzie homoturyści mieliby w ramach zwiedzania kraju odwiedzić miejsca kultu i świątynie chrześcijan oraz muzułmanów.

Przedstawiciele obu religii postanowili wspólnie zapobiec tej, jak ją określają, obrazoburczej eskapadzie. W tym celu władze wspólnego międzyreligijnego komitetu wystosowały apel do władz. Domagają się niewpuszczenia żądnych atrakcji homoglobtrotterów, jak i przypomniały, że homosiowanie jest w Nigerii karalne. Z kolei przedstawiciele tęczowego Toto Tours poskarżyli się na reakcję duchownych i podkreślili, że nie zamierzają nikogo “nawracać”, jak też namawiać do swojego stylu życia.

Po ujawnieniu celu wizyty homoturystów nigeryjskie media społecznościowe zawrzały z oburzenia. Znaczna większość internautów poparła apel duchownych i wyraziła sprzeciw wobec faktu, iż tęczowi goście mają odwiedzić święte miejsca.

Źródło: BBC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.