fbpx

Krokodyl uśmiecha się do białych przed wyborami

INFO: Włodarz Zimbabwe przemawiał na wiecu do białych mieszkańców Zimbabwe, gdzie obiecał im całkowite odejście od rasistowskiej polityki prowadzonej przez byłego dyktatora kraju i wezwał do jedności rasowej.

9 dni przed zaplanowanymi w kraju wyborami JE Emmerson Mnangagwa przemawiał do białych mieszkańców państwa, których chce przeciągnąć na swoją stronę i zdobyć ich cenne głosy. Włodarz Zimbabwe obiecał odejście od polityki stosowanej przez obalonego, byłego już włodarza kraju, p. Roberta Mugabe.

– Wiem, że niektórzy z kacyków przenosili się z farmy na farmę. Potem je doprowadzają do ruiny, opuszczają i biorą się za inną farmę. Ten czas się skończył – zapowiedział prezydent kilku setkom białych farmerów obecnych na wiecu.

Mowa prezydenta przypadła do gustu farmerom i zwracają oni uwagę, iż jego dotychczasowe działania rzeczywiście mogą mieć na celu zniesienie różnic rasowych w kraju i traktowanie wszystkich jego obywateli równo. Społeczność białych w Zimbabwe jest szacowana na około 30 tys. ludzi.

Źródło: www.africanews.com

Opracował: MCH

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.