fbpx

Genialny Murzynek idzie na uniwerek!

INFO: 12-latek z Ghany zdał w cuglach egzaminy na uniwersytet i zostanie studentem administracji publicznej.

 

Viemens Bamfo ma wszelkie zadatki na zostanie wartościowym obywatelem swojego kraju. Mały Murzynek z doskonałym wynikiem zdał egzaminy na Uniwersytecie Ghany na wybranym przez siebie kierunku. Co ciekawe, 12-latka uczył prywatnie, w warunkach domowych jego ojciec – Viemens nie był ofiarą edukacji publicznej, gdzie w szkole pewnie by go zrównano poziomem do gruntu.

Nie chciał tego ojciec, który sam jest inżynierem chemii. Jego genialny synek zamierza także studiować prawo konstytucyjne, doktryny polityczne oraz ekonomię.

Śmiało można powiedzieć, że mały Viemens jest dobitnym przykładem na prymat edukacji prywatnej/indywidualnej nad szkolnictwem państwowym.

 

Źródło: BBC

9 thoughts on “Genialny Murzynek idzie na uniwerek!

 1. no dobrze, ale po co to chamskie okreslenie “Murzynek’? Gdyby to był Polak w Polsce, to byście napisali “mały Biały”?
  Dno.

  1. teraz widzę autora tego tekstu? Jaki masz kolor skóry, Macieju Chroscielewski? Jesteś dnem, rozumiesz?

   1. Te, “dead”, dałeś już sobie mózg wyżreć polit-poprawnym dyktatem! W Afryce od tysięcy lat mieszkali murzyni, a nie jacyś-tam afro-afrykanie. Jak niby Chrościelewski miał napisać, “afryka-ninek”?

    Weź koło, i walnij się w czoło!

  2. Nie napisał mały czarny tylko mały murzynek. Murzyn nie jest określeniem pejoratywnym. Co innego czarnuch, asfalt itp.

  3. A Tuwima dead-kmiocie znasz? 😂 pewnie kolejnym lewacki myśliciel czy aktywista po jakimś UJ (u Jacka)🤣 inteligencja jak u dziwki bez szkoły 🙃

 2. Zależy jaka jest konkurencja. Bo jeśli Murzynek z innymi Murzynkami, a nie z białymi, czy żółtymi, to się zgodzę:-)

 3. “Murzynek Bamfo w Afryce mieszka ,
  czarną ma skórę ten nasz koleżka.

  Uczy się pilnie przez całe ranki
  Ze swej murzyńskiej pierwszej czytanki.”
  J.Tuwim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.