fbpx

Freudowska teoria wyparcia po murzyńsku

INFO: Były prezydent RPA stanął przed komisją powołaną do zbadania przypadków korupcji podczas swoich rządów. Włodarz broni się, twierdząc, że jest obiektem spisku, który ma na celu wyeliminowanie jego osoby z krajowej sceny politycznej.

 

P. Jakub Zuma był przesłuchiwany przez komisję, która bada zwłaszcza powiązania jego administracji z wpływową rodziną Guptas, która de facto rządziła RPA. P. Zuma podczas sprawowania swojej kadencji był wielokrotnie oskarżany przez opozycję o szemrane powiązania biznesowo-polityczne z rodziną bogaczy. Teraz, gdy już 1,5 roku p. Zuma jest “cywilem”, pojawiła się okazja, aby dobrać się mu do d**y.

Przesłuchiwany notabl bronił się, twierdząc, że Guptas byli “tylko” jego przyjaciółmi i nie poruszał z nimi kiedykolwiek tematów politycznych. P. Zuma stwierdził również, że “komisja powstała w wyniku spisku”, który ma na celu wyrugowanie go z krajowej sceny politycznej. Były włodarz podkreślił, że czuje się niewinny.

Komisja do tej pory przesłuchała już setki świadków. Większość z nich opowiadało o sterowaniu pewnymi sektorami państwa wprost przez rodzinę Guptas, która umacniała swoją pozycję biznesową w RPA np. poprzez ustawione pod nią przetargi.

 

Źródło: Africanews

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o