fbpx

Bezbronny plebs zmasakrowany przez bezpiekę

INFO: Sudańskie siły bezpieczeństwa przypuściły szturm na miasteczko protestujących mieszkańców kraju, w wyniku czego zginęło co najmniej 13 demonstrantów.

Wraz z wczesnymi poniedziałkowymi godzinami bezpieka rozpoczęła brutalną pacyfikację głównego miejsca, w którym gromadził się protestujący plebs. Domaga się on przekazania władzy przez juntę cywilom i powołania nowego rządu, na co nie zgadzają się mundurowi pogromcy p. Omara al-Bashira. Obalony przez wojskowych włodarz przebywa obecnie w pudle.

Przez długi czas zarówno junta, jak i przedstawiciele plebsu prowadzili negocjacje co do składu nowego ciała, którego zadaniem byłoby wykrystalizowanie nowych władz kraju. Jak widać, puczyści stracili cierpliwość do nieugiętych demonstrantów, a obecna pacyfikacja może przekreślić wysiłki na rzecz dogadania się obu stron.

Krwawa masakra została uwieczniona na nagraniach wideo krążących w sieci i została potępiona przez władze USA oraz ONZ. Natomiast władze Unii Afrykańskiej wezwały do natychmiastowego podjęcia śledztwa w sprawie brutalnej akcji bezpieki. Z kolei liderzy demonstrantów ogłosili, że zrywają jakiekolwiek negocjacje z wojskowymi. Wygląda na to, że Sudan spłynie krwią cywili albo sytuację wyjaśni interwencja zewnętrzna.

Źródło: BBC

One thought on “Bezbronny plebs zmasakrowany przez bezpiekę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.