fbpx

Afryka oburzona ekscesami murzyńskich rasistów

INFO: Politycy i celebryci z Czarnego Kontynentu z oburzeniem zareagowali na przypadki rasizmu względem Nigeryjczyków, do jakich doszło w RPA.

 

Społeczność Nigeryjczyków mieszkająca w RPA znalazła się na celowniku murzyńskich rasistów. Demolowane są ich domy, palone sklepy i firmy, a obywatele Nigerii padają ofiarami pobić i rabunków. W wyniku zamieszek w Johannesburgu zginęło ostatnio 5 osób z tego kraju. Świat afrykańskiej polityki oraz celebryci z oburzeniem zareagował na rasistowskie ekscesy Południowoafrykańczyków.

– Potępiam przemoc, która gwałtownie rozprzestrzenia się w kilku prowincjach naszego kraju. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla obywateli RPA atakujących ludzi z innych krajów – zagrzmiał JE Cyryl Ramaphosa.

– Nasz gniew jest skierowany do nie tych ludzi. Jak my, wszyscy nasi afrykańscy bracia i siostry muszą tyrać w znoju, aby przeżyć – bredził WCz. Juliusz Malema, rasistowski polityk z RPA, który chciałby, aby gniew czarnych był skierowany wobec białych.

– Z obrzydzeniem patrzę na barbarzyńskie zarzynanie moich ziomków w RPA. To chore – oznajmił p. Tiwa Savage, nigeryjski muzyk, który odwołał swoje występy w RPA.

 

Źródło: Africanews

77 thoughts on “Afryka oburzona ekscesami murzyńskich rasistów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.