Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

05-12-2017 06:15:00

Ziemkiewicz o patologiach na lewicy

OPINIA: Bicie, poniżanie i wykorzystywanie kobiet na prawicy oznacza środowiskowy ostracyzm. Na lewicy - jak się okazało - to tajemnica poliszynela i źródło anegdot - pisze red. Rafał Ziemkiewicz w "Do Rzeczy".

 

- Feministki od dawna starały się przekonać opinię publiczną, że w Polsce kobiety są regularnie znieważane i poniżane, że mężczyźni wykorzystują swą wyższą pozycję społeczną, by nimi pomiatać, wymuszać seks i - ogólnie mówiąc - postawę podporządkowania. Trzeba przyznać, że pojawiły się dowody, iż ich twierdzenia nie były wyssane z palca. Na szczęście jednak taki obraz stosunków damsko-męskich okazuje się prawdziwy tylko w odniesieniu do stosunkowo wąskiego środowiska, raczej wyobcowanego z normalnych wzorców i mechanizmów polskości. Konkretnie - ich własnego, czyli środowiska lewicy, jak przyjęło się w Polsce nazywać establishmentowe grupki żyjące w poczuciu wyższości nad krajowcami, przekonaniu, które czerpią z małpowania zachodnich salonów i campusów, oraz obfitego dokarmienia państwowymi i zagranicznymi grantami, subwencjami oraz stypendiami - pisze p. Ziemkiewicz.

 

Zobacz także: Ziemkiewicz: Tylko chore kobiety są feministkami

 

Źródło: dorzeczy.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 05-12-2017 08:59:34 | odpowiedz
    Na lewicy i na prawicy (cokolwiek pod tymi pojęciami rozumieć) funkcjonują inne definicje tego, co p. Ziemkiewicz nazywa patologiami natomiast ilość socjopatów jest zapewne po obu stronach zbliżona - kwestia tylko kto, gdzie i jakie kariery może zrobić.
    • 05-12-2017 13:21:57 | odpowiedz
      Dobrze byłoby ustalić wreszcie kto jest lewicą a kto prawicą. Durnie i szubrawcy z lewicy - prawicą chrzczą tych którzy wierzą lub udają, że wierzą w Boga. Lewicowcy wierzący (lub udający wierzących) w Boga są tak durni, że z wrażliwego serca zrobią każde świństwo by wpędzić wszystkich w nędzę dla realizacji hasła "zrównoważonego rozwoju". Lewica to pieniądze Kowalskiego idą przez budżet a prawica to pieniądze Kowalskiego są tylko w Kowalskiego dyspozycji.
  • Nie ma chcicy na prawicy jak p[owiedzial Sofronof!

Poczytaj również