Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

13-04-2018 17:30:00

Wilk broni kryptowalut

INFO: WCz. Jacek Wilk, poseł Wolności, wraz zaproszonymi gośćmi ogłosił utworzenie zespołu parlamentarnego do spraw kryptowalut.

 

– Rząd wiele razy zapowiadał, że opowiada się za innowacyjnością, za nowymi technologiami, za rozwojem, za cyfrowym państwem. Tymczasem w ostatnich dniach została wydana interpretacja podatkowa, zgodnie z którą tak naprawdę rynki kryptowalut tracą w Polsce rację bytu. Jest to działanie absolutnie zaskakujące, ponieważ ta przyszłościowa technologia, jaką jest blockchain i wszystko, co się z tym wiąże, m.in. kryptowaluty. To jest m.in. przyszłość dla takich krajów, jak Polska. Krajów, w których jest bardzo dużo niezwykle uzdolnionych informatycznie, bardzo aktywnych na tych rynkach, bardzo innowacyjnych, przede wszystkim młodych ludzi. W związku z tym prowadzenie takich działań przez rząd zasługuje na szerokie potępienie i musi się spotkać z adekwatną reakcją – powiedział p. Wilk.

Poseł poinformował, że jakiś czas temu założył zespół parlamentarny do spraw kryptowalut.

– Ten zespół będzie miał na celu m.in. to, aby bardzo dokładnie recenzować działania rządu w tym zakresie, przyglądać się wszelkim próbom regulacji kryptowalut oraz wszystkiego, co się z tym wiąże i starać się, aby te regulacje były nie tylko jak najmniej szkodliwe, ale aby były też jak najbardziej konkurencyjne w stosunku w skali świata – stwierdził poseł Wilk. – Nam zależy na tym, aby to Polska była jednym z przodujących krajów pod względem przyjazności w zakresie tych rynków. Dlatego dzisiaj informuję o tym pierwszym, ważnym wydarzeniu, które ma na celu też pewną integrację, spotkanie się środowiska przedstawicieli różnych grup i organizacji aktywnych na rynkach kryptowalut – dodał.

P. Jakub Mościcki reprezentujący Trading Jam Session uważa, że interpretacja Ministerstwa Finansów dotycząca podatku od kryptowalut szczególnie mocno uderza w traderów, ponieważ każe im płacić podatek od każdej transakcji i od każdej wypełniać deklarację.

– To ma dwa absurdalne wymiary. Pierwszy z nich to wymiar fizyczny, ponieważ osoba, która dokonała 200 transakcji dziennie, co jest normą w tradingu, będzie musiała złożyć za zeszły rok około tonę deklaracji. Drugi wymiar jest finansowy, ponieważ osoba obracająca kapitałem 10 tysięcy może spokojnie wygenerować za zeszły rok podatek rzędu pół miliona złotych albo i więcej, ponieważ ilość transakcji pociąga za sobą konieczność zapłacenia proporcjonalnie wyższego podatku – powiedział p. Mościcki.

Z kolei p. Piotr Michalak z Instytutu Kryptografii twierdzi, że podatek od czynności cywilnoprawnych jest wierzchołkiem góry lodowej, ponieważ występują także inne zagrożenia podatkowe, zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób fizycznych związane z inwestowaniem w kryptowaluty na kilka lat wstecz.

– M.in. chodzi tu o podatek krypto-krypto, który jest równie trudny lub wręcz niemożliwy do rozliczenia jak podatek PCC. Uderza on nie tylko w traderów, ale też w osoby, które jednorazowo lokowały na dłuższy okres. Możecie sobie państwo wyobrazić, jakbyście szli założyć lokatę bankową i pani w okienku poinformowałaby, że od założenia lokaty w wysokości – przypuśćmy – 10 tys. zł, należy zapłacić podatek 1000 zł z góry. W przypadku kryptowalut teraz wystąpiła analogiczna sytuacja – powiedział p. Michalak. – Podatki powinny być ustalone tak, by Polska stała się przyczółkiem nowych technologii – dodał.

P. Szczepan Bentyn, przedstawiciel Pracowni Nowych Technologii, podał przykład jednej z największych polskich firm zajmujących się handlem kryptowalutami, która właśnie wyniosła się do Wielkiej Brytanii.

– W ostatnich miesiącach jest nacisk ze strony urzędów celnych dla firm, które importują do Polski komputery po to, żeby wykonywać i zabezpieczać transakcje w systemie blockchain, że wszystkie te firmy odprawiają sprzęt za granicę. To oznacza, że miliony złotych w Vacie zostaje płaconych w Niemczech lub w Czechach, a nie w Polsce. Rząd traci miliony złotych tylko dlatego, że blokuje rozwój tej branży. A ta branża i ta technologia to jest gotowe rozwiązanie dla wielu naszych problemów. Jest to rozwiązanie innowacyjne, które jest łatwe do implementacji, oszczędzając przy tym miliardy złotych. Zarówno w strefie bilansowania sieci energetycznych, rozliczania energii z prosumentami, jak i automatyzacji procesów w samym systemie administracyjnym – stwierdził p. Bentyn.

Źródło: Wolność

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 13-04-2018 19:17:46 | odpowiedz
  Brawo PIS.!!! Tylko dobra guma i solidne gumowanie na komisariacie czynią cuda. Każdy kryptowaluciarz musi poznać smak gumy na milicji. Lać gumą ile wejdzie i zrobić lewatywę gumową gruszką.
 • 13-04-2018 23:06:14 | odpowiedz
  Bitcoin - nowy żydowski wynalazek oczekuje na głupich gojów.
  Cyt. za "Ultima Thule" który 6 miesięcy temu napisał istotę rzeczy:
  „Pieniądz musi spełniać jedną z DWÓCH cech:
  1. Musi mieć cechy FIZYCZNE, które umożliwią dokonanie SUBIEKTYWNEJ wyceny przez każdego człowieka
  2. Musi posiadać cechę PRAWNĄ (przymus państwowy do stosowania na terenie państwa). W praktyce jest co najmniej jeden podmiot, który NIE MOŻE ODMÓWIĆ przyjęcia pieniądza fiducjarnego: jest to państwo, któremu podatnik chce spłacić zobowiązania podatkowe. I właśnie ta cecha powoduje, że pieniądz fiducjarny ma jakąkolwiek wartość.
  BTC nie posiada ANI JEDNEJ z tych dwóch cech. Nie jest więc walutą.”
  Dodam od siebie, że AmberGold przy bitcoin to jest pikuś. Ale widać idiotów nie brakuje.
  • 14-04-2018 04:14:02 | odpowiedz
   Odpowiem cytatem z Lalki, "dwa zdania, a cztery glupstwa".
   Nie masz pojecia czym jest i moze byc Bitcoin, Heisenberg by o tobie powiedzial, " not even wrong" .
   • 14-04-2018 05:20:00 | odpowiedz
    źle zaczynasz, kolego
    obrażanie i pouczanie forumowiczów to nie najlepszy początek.

    poczytaj, przemyśl, zrozum, okaż szacunek, dopiero później(ewentualnie) otwieraj japę.
   • 14-04-2018 12:02:15 | odpowiedz
    Jak ktoś powiedział: "Za przeproszeniem, są granice robienia z ludzi idiotów: 0,01x_1+0,01x_2+0,01x_3+⋯+0,01x_n=0,01∑_(i=1)^n▒x_i"

    Dokładnie tak ;-) Tu przykład:
    cyt. „W przypadku BTC równanie krzywej eliptycznej wygląda następująco:
    y2 = x3 + 7
    Przykładowe wartości:
    Prime modulo = 2256 – 232 – 29 – 28 – 27 – 26 – 24 – 1 = FFFFFFFF FFFFFFFF FFFFFFFF FFFFFFFF FFFFFFFF FFFFFFFF FFFFFFFE FFFFFC2F
    Punkt bazowy = 04 79BE667E F9DCBBAC 55A06295 CE870B07 029BFCDB 2DCE28D9 59F2815B 16F81798 483ADA77 26A3C465 5DA4FBFC 0E1108A8 FD17B448 A6855419 9C47D08F FB10D4B8
    Argument punku bazowego = FFFFFFFF FFFFFFFF FFFFFFFF FFFFFFFE BAAEDCE6 AF48A03B BFD25E8C D0364141”
  • 14-04-2018 07:37:54 | odpowiedz
   Lepiej nie powtarzac bzdur. "Musi mieć cechy FIZYCZNE, które umożliwią dokonanie SUBIEKTYWNEJ wyceny przez każdego człowieka " Naprawde KAZDEGO? Takiego 3-miesiecznego czlowieka takze? A niepelnosprawnego umyslowo takze? Blad jest nawet wczesniej -- zadne "musi". Jak grono osob sie umowi to moze sobie placic np. "wierszami" i dla tego grona osob bedzie to "pieniadz".
   • 14-04-2018 12:05:18 | odpowiedz
    To są typowe problemy talmudyczne z którymi człowiek się nie spotka przez całe życie. Żyjemy w różnych światach.
   • 14-04-2018 19:29:37 | odpowiedz
    Każdego kto chce go używać, LUB....
    Jeśli grono będzie sobie "płacić wierszami" to nie będzie to pieniądz
    A najdziwniejsze jest to, że ludzie którzy nie tak dawno święcie wierzyli ze wartość pieniądza wynika z rzekomo obiektywnej wartości złota, które "za nim stoi" nagle stali się czcicielami "własności czegoś wirtualnego"
  • 14-04-2018 11:56:42 | odpowiedz
   "Nie jest więc walutą."
   Nie jest - jest krytptowalutą.

   "Ale widać idiotów nie brakuje."
   A kiedykolwiek brakowało? Tym-niemniej każdy ma prawo być idiotą a chcącemu nie dzieje się krzywda. Uniemożliwianie realizacji tego podstawowego prawa przez absurdalne opodatkowanie jest jeszcze większym idiotyzmem. Zresztą za chwilę może się okazać że bitcoin to nie taki znowu idiotyzm tylko taki mało zwyczajny towar, którego, jak wielu innych, kupujący nie musi wcale oglądać na żywo. Innymi słowy PiS powiela casus Janowa i Michałowic - "nie znam się, spieprzę wszystko, ale albo ja na tym zarobię albo nikt".
   • 14-04-2018 19:31:59 | odpowiedz
    Tu nie chodzi o "znam się", tu chodzi o to że to co was tak podnieca sprawia że bitcoin jest po prostu gigantyczną pralnią pieniędzy.

 • 6 października 2009 r: Sytuacja w UPR – czyli: Ryba psuje się od głowy

  korwin-mikke.pl Uważam, że to dobry pomysł, by JKM przejął władzę w UPR. Jest politykiem pełnym energii i pomysłów, a także odpowiedniej wiedzy, ponadto jest także człowiekiem mającym dojście...
 • Wolność i Praworządność

  Program Dmitrija Miedwiediewa: Wolność i Praworządność "Wolność jest lepsza od zniewolenia. Potrzebujemy niezawisłych sądów i niezależnej prasy - ogłosił wczoraj (przyp. w lutym) Dmitrij...
 • Re: Jackowe pożądanie małżeństwa

  Leszek : "..Otóż nie jesteś - popęd płciowy ukierunkowany na tę samą płeć nie mieści się w normie, podobnie jak nie mieści się w normie na przykład .zoofilia." Lesiu, a kto niby wyznacza te...
 • Czy WIARA daje WOLNOŚĆ ....

  Czy człowiek wierzący może być człowiekiem WOLNYM? Uwikłany w różne dogmaty i zobligowany do ich przestrzegania może normalnie funkcjonować? A strach przed "piekłam" i "wiecznym potępieniem"...
 • Ważne pytania..

  Witam Mam 3 pytania do Pana JKM.. Nie wiem gdzie je mogę zadać, więc pytam tu.. W tej chwili mamy wielu kontrolerów jakości produktów, m.in. żywności. Ci ludzie którzy to kontrolują (a także...
 • Islandia

  Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...

Poczytaj również

 • Sierpiński uderza w najnowszy pomysł premiera Morawieckiego | 21-04-2018 15:15:00

  OPINIA: Premier Mateusz Morawiecki zaproponował wprowadzenie specjalnej daniny solidarnościowej na rzecz niepełnosprawnych. Pomysł skrytykował p. Jacek Sierpiński, znany libertarianin.

 • To CIA chciała obalenia Asada | 21-04-2018 06:15:00

  OPINIA: Zdaniem prof. Jeffreya Sachsa z Uniwersytetu Columbia obecna sytuacja w Syrii to wina m.in. prezydenta Baraka Obamy, który już 7 lat temu powiedział, że prezydent Baszar al Asad musi odejść.

 • Bezczelne żądania Brukseli! | 20-04-2018 18:30:00

  INFO: Portal rp.pl pisze o bezczelnych warunkach postawionych Polsce przez Komisję Europejską w sporze o praworządność.

 • Obniżka CIT to fikcja! | 20-04-2018 12:30:00

  OPINIA: Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że obniży podatek CIT z 15% do 9% dla wszystkich małych i średnich firm. Ta wydawałoby się rewolucyjna zapowiedź jest faktycznie zupełnie bezwartościowa, ponieważ beneficjentów 9% stawki CIT jest mniej niż 8% wszystkich płatników CIT, a co więcej nie zostanie spełniona - pisze na Facebooku p. Artur Jabłoński, skarbnik Wolności.

 • UE przyznała, że tłamsi rolnictwo | 20-04-2018 06:15:00

  INFO: CEP Dobromir Sośnierz zauważył, że Komisja Europejska sam przyznała, iż polityka UE dotycząca produktów ekologicznych doprowadziła do utraty szansy rozwoju producentów rolnych w UE związanej z czterokrotnym wzrostem popytu światowego na produkty ekologiczne (1999-2001).

 • Atak chemiczny w Dumie to ściema?! | 19-04-2018 18:30:00

  INFO: P. Pearson Sharp z sieci One America Network odwiedził syryjską miejscowość Duma w poszukiwaniu śladów chemicznego ataku. Nic takiego jednak nie znalazł.

 • Podniosą VAT na 180 kategorii produktów! | 19-04-2018 12:30:00

  INFO: Resort finansów proponuje, aby cztery razy mniej towarów było objętych obniżoną stawką VAT - podaje gazetaprawna.pl.

 • Fiskus lekceważy wyroki sądów! | 19-04-2018 06:15:00

  INFO: Mimo czwartego sądowego zwycięstwa firmy w jednym sporze z fiskusem, organy podatkowe wciąż nie mają zamiaru zwrócić jej 35 mln zł - donosi interia.pl.

 • Winnicki: Prezydent Izraela popełnił przestępstwo | 18-04-2018 18:30:00

  INFO: Ruch Narodowy złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przypisywania Narodowi Polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie nazistowskie przez prezydenta Izraela Reuwena Riwlina - informuje portal wprawo.pl.

 • Trump jest więźniem Partii Wojny? | 18-04-2018 12:30:00

  OPINIA: Choć prezydent Donald Trump zapewnia, że chce wycofać amerykańskie wojska z Syrii, to establishment mu na to nie pozwoli - twierdzi p. Patryk Buchanan na łamach portalu TownHall.com.

 • Korwin-Mikke: PiS to ,,komuniści z krzyżem na wierzchu'' | 18-04-2018 06:15:00

  OPINIA: P. Janusz Korwin-Mikke, prezes Wolności, przekonywał w Radiu Zet, że PiS to partia komunistyczna.

 • ZPP pozytywnie ocenia propozycje podatkowe Morawieckiego | 17-04-2018 18:30:00

  INFO: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia zaproponowane przez premiera Mateusza Morawieckiego zmiany dla mikro, małego i średniego biznesu.

 • Sośnierz w PE: Przestańcie zaglądać w rozporki obcym ludziom! | 17-04-2018 12:30:00

  OPINIA: CEP Dobromir Sośnierz od niedawna zastępuje w Parlamencie Europejskim na stanowisku deputowanego p. Janusza Korwin-Mikkego. Po raz pierwszy związany z Wolnością polityk zabrał głos w sprawie dyrektywy na temat "niedostatków nierówności płci" w sektorze mediów.

 • Ziemkiewicz wylądował na liście antysemitów! | 17-04-2018 06:30:00

  INFO: Red. Rafał Ziemkiewicz został umieszczony na liście antysemitów w dorocznym raporcie "Kantor Centre for the Study of Contemporary European Jewry at Tel Aviv University" - podaje portal press.pl.

 • B. szef brytyjskich sił specjalnych: Asad nie użył gazu | 16-04-2018 18:30:00

  INFO: Były szef brytyjskich sił specjalnych zakwestionował twierdzenie p. Teresy May, premier Wielkiej Brytanii, że JE Baszar al-Asad, prezydent Syrii, był odpowiedzialny za atak chemiczny w Dumie.