Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

02-03-2018 12:30:00

Uniokraci nie mają pojęcia, co dzieje się w Polsce

OPINIA: Rezolucja jest niedorzeczna, podobnie jak całe to nękanie Polski przez ostatnie dwa lata. Ogromna część z Państwa w ogóle nie ma pojęcia, co się dzieje w Polsce, na czym polegają te reformy i dlaczego są przeprowadzane - mówi CEP Ryszard Legutko podczas kolejnej debaty nad Polską w PE.

 

Unioposeł PiS podkreślił, że po 1989 r. korporacje prawnicze dostały władzę, jakiej nie miały w żadnym innym kraju. 

- Środowisko samo się nie oczyściło - do tej pory w Sądzie Najwyższym mamy sędziów, którzy gnębili opozycję demokratyczną w czasach komunistycznych - powiedział.

Europoseł zaznaczył, że komunistów nie usunięto, pojawili się ich następcy, a prezesi sądów mieli absolutną władzę wyznaczania składu sędziowskiego.

- To zbyt często oznaczało, że zanim proces się rozpoczął, wiadomo było, jak się skończy - zaznaczył.

P. Legutko zauważył również, że w Polsce była największa ilość sędziów i zarazem największa przewlekłość procesowa. Polska plasowała się także w czołówce krajów z największą liczbą przegranych spraw przed europejskimi trybunałami. W pinii unioposła, wynikało to ze sposobu działania sędziów i przypomniał m.in. o przypadkach sędziów na telefon.

Zdecydowanie przeciwko poparciu dla rezolucji PE wypowiedział się także CEP Nigel Farage z UKIP-u, który wytknął Komisji Europejskiej, że nie reagowała na przejawy braku praworządności w Polsce w 2011 r., gdy dziennikarze byli „zatrzymywani, przetrzymywani w areszcie i wyrzucani z pracy” za krytykowanie władz.

- Dlaczego? Bo ówczesny szef rządu, pan Tusk był proeuropejski. Ale kiedy do władzy doszedł PiS, który jest krytyczny wobec Europy i próbuje oczyścić kraj z komunistycznej starej gwardii i zmodernizować system, proszę bardzo, nagle staje wobec uruchomienia artykułu 7 i pozbawienia demokratycznego prawa w Unii - argumentował p. Farage.

Tymczasem z rezolucją popierającą działania KE ws. praworządności w Polsce zagłosowało 5 europosłów PO: pp. Róża Thun, Barbara Kudrycka, Danuta Jazłowiecka, Julia Pitera i Michał Boni.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 02-03-2018 13:14:15 | odpowiedz
  Daleko od UPR Pitera odeszła.
 • 02-03-2018 13:24:17 | odpowiedz
  "Środowisko samo się nie oczyściło - do tej pory w Sądzie Najwyższym mamy sędziów, którzy gnębili opozycję demokratyczną w czasach komunistycznych". Może ze dwóch się jeszcze ostało ale to nie powód by zmieniać wszystkich, zwłaszcza że w kontekście sędziego Kryże i prokuratora Piotrowicza nie brzmi to zbyt szczerze. Nie będę ponownie liczył ile lat do emerytury zostało sędziom rozpoczynającym karierę w 1989 roku.

  "..prezesi sądów mieli absolutną władzę wyznaczania składu sędziowskiego." W ramach reformy owszem, zrobiono teoretycznie losowanie sędziów, natomiast p. nadęty prokurator Ziobro ma obecnie "absolutną władzę wyznaczania" prezesów sądów.

  "To (...) oznaczało, że zanim proces się rozpoczął, wiadomo było, jak się skończy". Obecnie za to wiadomo które procesy się nie rozpoczną bo prokuratura umorzy śledztwo albo p. prezydent w swojej wielkiej łasce ułaskawi.

  "W opinii unioposła, wynikało to ze sposobu działania sędziów i przypomniał m.in. o przypadkach sędziów na telefon." Bo się rozpłaczę. Teraz sędziowie tylko wtedy będą sędziami jeśli zrozumieją powinność swej służby bez telefonu - vide p. przyłębska.

  " (Farage) wytknął Komisji Europejskiej, że nie reagowała na przejawy braku praworządności w Polsce w 2011 r., gdy dziennikarze byli „zatrzymywani, przetrzymywani w areszcie i wyrzucani z pracy” za krytykowanie władz." Nie za krytykowanie władz tylko za rzucanie petard pod Rosyjską ambasadą - jeśli chodzi o tego gościa z "gazety polskiej". A w ogóle to niech się p. F. nie wtrąca w nieswoje sprawy: wyprowadził Wlk. Brytanię z UE więc tym samym zrzekł się prawa głosu w tej i wszystkich innych sprawach UE - więc shut up.

  PiSiory żyją w swojej bajce i nawet Pan Bóg pod postacią starca z długą brodą wyłaniający się z niebios i grzmiący na ich widok (u Mleczki byli to panowie w kufajkach i beretach, oparci o szpadle i inne utensylia budowlane, ale pisiory mentalnie nie odbiegają): "Mnie też się ten ustrój nie podoba ale jak patrzę na waszą robotę to chce mi się rzygać." - nie byłby w stanie nic w nich zmienić.
 • 02-03-2018 13:55:59 | odpowiedz
  Kapuś Boni zagłosował za, bo jego Polska to PRL.
  • 02-03-2018 19:56:54 | odpowiedz
   To wszystko to żydokomuna która w '89 przeszła do konspiracji i się utajniła przejmując praktycznie 100% Polski. Stara taktyka dobrego i złego policjanta. Podzielili się na PO i PiS i dymają naród w cyklach 8 letnich. Dowodem na prawdziwość tej tezy jest, że nikt (poza tymi co czymś się narazili) nie wylądował w pierdlu przez 27 lat. Zmowa na 100% a naruszający ją idioci jak Lepper czy gen. Petelicki lądują w piachu.
   Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób!
   Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.
   • 03-03-2018 00:56:48 | odpowiedz
    Oj nie wiem czy chciałbym żeby dzisiejsza optyka katolicka promowana przez samego papieża była bezpośrednio stosowana u nas. Sam jestem ateistą choć uważam że pierwotne założenia chrześcijańskie (do III wieku) były OK

 • Państwo bezbożne czy można zaprosić Boga do polityki?

  Ja uważam, że nie tylko można, ale nawet trzeba
 • Odpowiedzi 6.

  Pytanie 1. Monarchia = Król. A co jeśli Jego Wysokość okaże się osobą chorą psychicznie? Gwoli ścisłości: monarchia = jedynowładztwo. Tyran też jest „monarchą” - acz rzadko się tego terminu...
 • O podatku od nieruchomości

  JKM powiedział, że wysokość podatku od nieruchomości ma być zależna od jej wartości. Przy czym wartość ma ustalać właściciel nieruchomości, ale nie ustali najmniejszej ceny (żeby płacić...
 • Z raz obranej drogi POmuna nie zawróci

  Ze strony POmuny: " Rada Krajowa PO: Odpowiedzialność i władza są we właściwych rękach Zaufanie, jakim się cieszy PO to gigantyczne zobowiązanie, ale "tego nikt nie ma na zawsze i my też...
 • "Nosiciele nowoczesności" - czyli Tusk wypiera się liberalizmu

  Ze strony PO: " 19-03-2011 Trzecia fala nowoczesności Do Unii Europejskiej nie weszły tylko polskie instytucje i wielkie miasta. Znalazły się w niej wszystkie polskie gminy i każdy z...
 • Emigracja do Kanady

  Nie jestem w stanie zmienić swoich poglądów ani ustroju politycznego panującego w Polsce i europie zachodniej więc zmieniam kraj zamieszkania. Dostałem pracę jako wiceprezes w pewnej firmie...

Poczytaj również