Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

06-12-2017 12:30:00

Unia (anty)Europejska walczy z rajami podatkowymi!

INFO: Unia Europejska opublikowała czarną listę rajów podatkowych. Znalazło się na niej 17 krajów, które nie współpracują z Brukselą w kwestii walki z unikaniem płacenia podatków.
 
Na czarnej liście znalazły się: Samoa Amerykańskie, Bahrajn, Barbados, Grenada, Guam, Korea Południowa, Makau, Wyspy Marshalla, Mongolia, Namibia, Palau, Panama, Saint Lucia, Samoa, Trynidad i Tobago, Tunezja oraz ZEA. Oprócz tego ministrowie finansów krajów członkowskich UE przygotowali tzw. szarą listę krajów, które nie spełniły kryteriów niezaliczenia ich do krajów, które unikają współpracy z UE, a które kryteria mogą jeszcze wypełnić.
 
- Mam nadzieję, że lista pomoże zwiększyć przejrzystość światowego środowiska podatkowego. Chciałbym podkreślić, że to nie są środki karne, ale życzylibyśmy sobie, by te kraje współpracowały bardziej w przyszłości - powiedział p. Tomasz Tonistena, minister finansów sprawującej prezydencję Estonii.
 
"Unia (anty)Europejska walczy z rajami podatkowymi! Sama tworzy i narzuca krajom członkowskim swój opresyjny system, więc uczciwsza konkurencja jest dla eurokomunistów zagrożeniem" - skomentował na FB p. Dawid Lewicki, wiceprezes partii Wolność.
 
 
Źródło: independent.co.uk
Opracował: TP

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 06-12-2017 18:04:01 | odpowiedz
  Podatek dochodowy jako taki jest nieetyczny.
  A każde państwo nie wykazujące niezdrowego zainteresowania czyimikolwiek dochodami postępuje etycznie.
  Zatem to Unia Antyeuropejska sprzeniewierzyła się podstawowej wartości europejskiej, jaką jest uczciwość rządów, ich etyczne odniesienie.

  Neomarksistowskie nodwrócenie wartości polega w tym przypadku na tym, że złodziej układa oskarżycielskie listy uczciwych, którzy postępują moralnie i nieujawniają dochodów różnych ludzi! Wszystko zostało postawione na głowie.


 • Przekręty PO o których media milczą

  tekst z http://www.wykop.pl/ramka/556823/przekrety-i-walki-rzadu-po-o-ktorych-milcza-media/ Media w kraju wybitnie maskują przekręty obecnego rządu nagłaśniając same sukcesy, a urzędasy robią...
 • Zniszczmy system - zostańmy menelami lub urzędnikami!

  Przeczytałem dziś taką notkę na portalu: http://korwin-mikke.pl/artykuly/zobacz/991_mieszkancow_na_garnuszku_panstwa/34977 i naszła mnie taka oto refleksja, jaką wyraziłem pod notką: "A ja ich...
 • Islandia

  Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...

Poczytaj również