Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Kursy dla wolnościowców – ostatnie dni rekrutacji!
Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to inicjatywa bardzo dobrze znana w polskim środowisku wolnościowym.  Swoją popularność zawdzięcza doświadczonej, zawsze wolnościowo nastawione...
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

31-10-2016 12:30:00

Umowa CETA podpisana!

INFO: Unia Europejska i Kanada podpisały umowę CETA zakreślającą obszary współpracy gospodarczo-handlowej.
 
W imieniu UE podpisy pod dokumentem złożyli szef Komisji Europejskiej, szef Rady Europejskiej oraz premier Słowacji, która w tym półroczu przewodniczy pracom Unii. Z kolei Kanadę reprezentował jej premier.
 
- Wszystko dobre, co się dobrze kończy - powiedział szef RE p. Donald Tusk. - Musimy być w stanie przekonać obywateli, że wolny handel jest w ich interesie, a nie tylko w interesie wielkich korporacji - dodał polski polityk.
 
Zapisy umowy usuną 98% istniejących ceł na towary, dopuszczą nawzajem firmy do przetargów publicznych, ułatwią fuzje i przejęcia oraz doprowadzą do otwarcia rynków usług finansowych pomiędzy UE i Kanadą. Przewiduje się, że podpisana umowa zwiększy obroty handlowe o 20%.
 
"Pomimo oporu ze strony protekcjonistów porozumienie #CETA zostało podpisane. Więcej wolności i mniej regulowany handel" - skomentował na Facebooku p. Przemysław Hankus ze Stowarzyszenia Libertariańskiego.
 
"Każdy polityk głosujący za CETA chce zniszczenia polskiego rolnictwa. Niech teraz to ROLNIKOM wytłumaczy w swoim okręgu! Dyktatura cwaniaczków z korporacji. :) No to zobaczycie jak będziecie płakać :) Podkreślam KAŻDY głosujący ZA parlamentarzysta powinien to wytłumaczyć swoim wyborcom" - skomentował z kolei WCz. Tomasz Jaskóła, poseł Kukiz'15.
 
Źródło: PolskieRadio.pl
Opracował: TP

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 31-10-2016 14:34:07 | odpowiedz
  Ta umowa właśnie ułatwia działanie korporacji, a nie wolny przepływ towarów, szczególnie w dziedzinie agrotechniki.
  • 31-10-2016 15:52:31 | odpowiedz
   Jak napisał mistrz Michalkiewicz:
   "Nawiasem mówiąc, ta licząca grubo ponad 1000 stron umowa na pewno nie jest umową o „wolnym handlu”, chociaż tak się nazywa. Na tym tysiącu stron muszą bowiem być zapisane jakieś liczne zastrzeżenia, jakieś limity, jakieś procedury, dla przestrzegania których musi być utworzony potężny aparat biurokratyczny – a skoro tak, to o żadnym wolnym handlu mowy być nie może. Wolny handel bowiem polega na tym, że sprzedający może sprzedać co chce, komu chce, ile chce, gdzie chce i kiedy chce. Podobnie kupujący może kupić co chce, ile chce, u kogo chce i kiedy chce. Jeśli tak nie jest, to znaczy, że umowa między UE i Kanadą dotyczy czegoś innego, ale na pewno nie „wolnego handlu”."
   • 01-11-2016 18:34:24 | odpowiedz
    No i tak Z PEWNOŚCIĄ jest.
    Żydom wystarczyło z grubsza: nie zabijaj, nie kradnij - i wytworzyli normalny system prawny. Dzisiaj żaden "postępowiec" nie chce się do Dekalogu przyznawać. Dlaczego?...
    Bo można zamordować człowieka, który się jeszcze nie urodził; albo można ukraść podatnikowi 60 proc. jego dochodu - i nie jest to nazywane kradzieżą!
 • 31-10-2016 17:58:15 | odpowiedz
  Ech, pięknie by było, jakby rolnictwo stało się normalne. Jak tylko skurczy się nadęty rolniczy elektorat, zaraz znikną patologie typu KRUS, dopłaty bezpośrednie, niekończące się pomoce w skupie... Niestety nie przeceniałbym roli CETA w tym słusznym procesie, wygląda raczej na to, że protekcjoniści z PiS-frakcji rewolucyjnej nr 1 sieją panikę, ale pomarzyć można.
  • 31-10-2016 19:09:21 | odpowiedz
   Prawda jest taka: Ja akurat podzielam niechęć korwinistów do Unii Europejskiej jako tworu w dużej mierze antyrynkowego i biurokratycznego. Ale takiej CETA'y, to by sam z siebie nie podpisał żaden polski rząd (nawet Platforma, bo by się przestraszyła sondaży). Tak więc w tym momencie ta antyrynkowa Unia hamuje Polaków, żeby nie ograniczali rynku jeszcze bardziej. Np. gdyby nie Unia to stale byśmy dopłacali do produkcji statków itd.
   Co do rolnictwa to najmniejszym problemem jest to, że teraz dopłacamy i chronimy przed importem. Zbrodnią jest to, że obiecujemy tym wieśniakom, że tak będzie zawsze. Oni się nastawiają, że tak samo będzie pokolenie po pokoleniu, kształcą się w tym kierunku, inwestują a potem, żeby chcieć to ukrócić, to będzie krzyk, że przecież "zawarliśmy z nimi umowę", "nie można naruszać praw nabytych" itd. - tak jak Korwin z wiekiem emerytalnym.
   • 31-10-2016 22:19:44 | odpowiedz
    UE jest znacznie bardziej wolnorynkowa od naszych rodzimych alternatyw i to jest ewidentne. W tym konkretnym momencie lobbowanie za rozwalaniem Unii dlatego, że nie jest rynkowa, jest pozbawione jakiegokolwiek sensu.
    • 01-11-2016 19:56:44 | odpowiedz
     Co ciekawe - niby "socjaldemokratyczna" Szwecja jest dużo bardziej wolnorynkowa niż III RP. Szwedzki socjaldemokratyzm to w dużej mierze mit, który począwszy od lat 80' ma coraz mniej wspólnego z rzeczywistością. Szwecja jest mniej więcej tak samo kapitalistyczna jak Niemcy i zdecydowanie bardziej od Francji. Nie czuję też entuzjazmu dla brexitu - UK to najbardziej wolnorynkowa z dużych gospodarek UE. Kolejne są Niemcy, dalej Francja, potem Włochy. Stawianie za wzór eurosceptycyzmu Grecji - to chyba tylko marzenie Łukaszenki, Putina i Janukowycza. W takich krajach jak Grecja i Włochy, w czasach zimnej wojny były bardzo silne partie komunistyczne. Nie żadne tam socjaldemokracje, tylko komuniści. Bywało tak, że byli największymi partiami opozycyjnymi w stosunku do rządzących chadeków.
   • 31-10-2016 23:16:03 | odpowiedz
    Postaram się wyjaśnić rzecz łopatologicznie: koszty produkcji rolniczej w Polsce są najniższe w UE.
    Jednak jeśli dominującą polityką Unii jest dotowanie farmerów we własnych krajach, to jeśli na tym samym rynku ma konkurować nasz polski rolnik - to JAK ma to zrobić bez grosza dotacji?

    Innymi słowy: wycofajmy dotacje w całej Unii - a wkrótce nasi zaleją ten rynek produktami spożywczymi.
    Bo pracują ciężko, więcej godzin, dużo tańszym sprzętem, za ułamek wynagrodzenia zachodniego, na nieprzechemizowanych gruntach, a więc zdrowiej. Więc w bezpośredniej konfrontacji wygrają w cuglach z każdym bauerem z Zachodu.
    • 01-11-2016 08:58:41 | odpowiedz
     Zlikwidujmy dotacje w całej Unii ORAZ BARIERY CELNE to Europa zostanie zalana przez tanią żywność z innych kontynentów. Czego sobie i innym życzę.
     • 01-11-2016 14:06:46 | odpowiedz
      Rozumiem, że jakość tej żywności już cię nie obchodzi.
      • Sariusz | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
       01-11-2016 15:35:50 | odpowiedz
   • 01-11-2016 20:09:02 | odpowiedz
    W kwestii rolnictwa warto przytoczyć dwa przykłady: Francję i Zjednoczone Królestwo. Francja zawsze opowiadała się za dotacjami dla rednecków, żeby tylko wspierać swojskość i niedopuszczać do wyludniania wsi. Efekt był taki, że ponad 10% Francuzów pracowało w sektorze rolniczym. Przesiąknięci thatcheryzmem Brytyjczycy mają to gdzieś - jak się chłopu nie opłaca, to niech sprzeda majątek farmerowi i spada do miasta. Ogólnie - we Francji jest spory odsetek wieśniaków, zaś Anglia jest silnie burżuazyjna. Mają najwyższy odsetek mieszczuchów na świecie. Ma to swoje zalety - wystarczy Londyn, Manchester, Leeds, Birmingham i Edinburgh - łączymy aglomeracje autostradami i nie trzeba się chrzanić w lanie asfaltu w zabitych dechami pipidówkach, budować tam niedochodowych szkół, czy szpitali. Anglia to miasta i ogromne, niezaludnione przestrzenie. Idealne miejsce dla rozwoju wolnorynkowego kapitalizmu. Koncentracja ludności i usług powoduje, że panuje silna konkurencja, człowiek może wybierać w szkołach, szpitalach i nie jest skazany na wiejskie, zmonopolizowane szkółki, albo nauczanie na plebanii.
  • 01-11-2016 00:12:53 | odpowiedz
   Tu bym się nie martwił: jak wszystko "dobrze" pójdzie w ciągu kilkunastu lat skończy się polskie rolnictwo w ogóle. Nie będzie KRUS-ów, dopłat i preferencji skupu. Bo nie będzie polskiego rolnika. Zostaną tylko plantacje po kilka tysięcy ha upraw korporacji, walących chemię i opryski bez opamiętania.
   Przy okazji padnie pszczelarstwo, ale kto by się tam takim drobiazgiem martwił. W końcu jest dostępny chiński miód, no prawda, że z antybiotykami, bo tamtejsze pszczoły nie wyrabiają zdrowotnie bez STAŁEGO LECZENIA.
   Ważne, że konsument będzie miał tanio w markecie (do czasu).
   • 01-11-2016 20:16:15 | odpowiedz
    "Zostaną tylko plantacje po kilka tysięcy ha upraw korporacji, walących chemię i opryski bez opamiętania".

    To już było w PRL-u. Wystarczyło zamienić PGR-y na korpoPGR-y, zasadzić GMO i pobilibyśmy amerykańskich farmerów. Oni mieli po 50-200 ha, my powyżej 1000 ha. Wystarczyło tylko nazwę zmienić, żeby sowieckim kołchoźnictwem nie zalatywało i skopalibyśmy tyłki amerykańskim imperialistom. Ja liczę natomiast na co innego - że ultraliberalni amerykańscy kapitaliści skopią d**ska uwielbiającym protekcjonizm i państwo opiekuńcze Szwabom. God bless America! God bless Capitalism, Globalism & Free Markt !
 • 31-10-2016 23:04:03 | odpowiedz
  Żeby nie grzeszyć pustosłowiem: po podpisaniu przez Meksyk umowy NAFTA udział importowanej żywności przez ten kraj wzrósł z 13 do 42%.
  Dlaczego podobny kierunek nie ma zaistnieć teraz w Polsce? Normy produkcji żywności na kontynencie amerykańskim (bo 80% firm kanadyjskich jest praktycznie z udziałem USA) są dużo niższe, niż w Polsce (UE). Dzięki temu produkują taniej, ale rzecz jasna większy syf. Zaś możliwość dania ludziom wyboru pomiędzy droższą, ale zdrowszą żywnością produkowaną w naszym kraju, a tańszą z importu, lecz kiepską jakościowo będzie możliwa dopóty, dopóki będą istnieć polscy producenci.
  Ponieważ jednak manewr gospodarczy z podpisaniem CET-y wprowadził polskie rolnictwo na równię pochyłą ku jego likwidacji - pewnie za około 10 lat nie będzie już praktycznie żadnej polskiej żywności na rynku. Zatem wybór istniejący dzisiaj zaniknie na rzecz jednakowego syfu w sklepach.
  I o to chodziło protestującym, o zamknięcie możliwości wyboru.
  • 31-10-2016 23:28:22 | odpowiedz
   To, że będzie gówniana żywność z Ameryki, to nic. Ta "żywność" będzie zawierać GMO bez oznaczeń, bo tam nie trzeba tego oznaczać. Nasiona kupowane w Polsce też będą GMO, na pewno już po kilku latach. A wciąż nie wiemy, jak spożywanie GMO wpływa na zdrowie. To znaczy, spekuluje się, że za wzrost liczby nowotworów w USA odpowiada właśnie ten czynnik. Ale nie ma badań.
   • 01-11-2016 00:02:03 | odpowiedz
    Jest jeszcze jeden "kwiatek": niektóre badania na szczurach wykazały drastyczny spadek płodności w 3-cim pokoleniu. Zatem wszystko przed nami.
    • 01-11-2016 10:09:38 | odpowiedz
     CETA zakłada, że produkty sprzedawane w danym kraju muszą spełniać jego normy wewnętrzne.
     Poza tym- średnia długość życia w Kanadzie- 81,76 lat. USA - 79,68 lat. Polska - 77,40 lat. Dane z 2015 r. A lewacy straszą, że po podpisaniu umowy i jedzeniu syfu zza oceanu będą nam wyrastać dodatkowe ręce i nogi. Oczywiście z nowotworami.
     Naprawdę, spodziewałem się takich poglądów na forum GW czy partii Razem, ale tu? Już w imperialną stonkę ziemniaczaną za komuny mniej osób wierzyło.
     • 01-11-2016 11:47:21 | odpowiedz
      Sprawdź jeszcze statystyki zachorowalności na raka jelita grubego i zastanów się, dlaczego na czele są Australia z Nową Zelandią, skoro przemysłu tam prawie nie ma?
      • 01-11-2016 15:20:13 | odpowiedz
       A dlaczego w Japonii prawie nie chorują na raka prostaty a za to mają wysoką zachorowalność na raka żołądka? Jest bardzo dużo powodów, dla których dane choroby mogą występować mniej lub bardziej licznie na danym terenie. O których my często nie wiemy.
       • 01-11-2016 16:18:10 | odpowiedz
        Ale zachorowalność na raka jelita grubego w Ameryce Płn. i w Australii ma wspólny mianownik, a mianowicie dostępność GMO. Dlatego wolałbym poczekać z jedno pokolenie, a najlepiej jeszcze dwa, zanim otworzyłbym rynek na te towary. Chociaż i tak jedynie bronimy się przed materiałem siewnym, bo żywność GMO mamy od dawna.
        Japonia to kraj tak specyficzny, że nie potrafiłbym jakichkolwiek wyników badań stamtąd wytłumaczyć.
     • 01-11-2016 13:21:48 | odpowiedz
      Szkodliwość żywności GMO jest prawdopodobnie mitem, chwytliwym argumentem dla pozyskania łatwowiernych stronników. Prawdziwym zagrożeniem są korporacje typu M******o posiadające prawa autorskie do żywności GMO, zwłaszcza w świetle możliwości kierowania przez nie do arbitrażu "możliwości utraty potencjalnych zysków". Dlatego w te pędy trzeba ustawy zakazującej zastrzegania patentowego obecności jakichkolwiek naturalnych genów w jakimkolwiek organizmie, co uczyni większość prac nad GMO nieopłacalnymi i nie pozwoli korporacjom tknąć rolników uprawiających przypadkiem zmodyfikowane rośliny. Do tego wystarczy jeszcze pod ostrą sankcją obowiązek informowania na etykiecie że "kupujesz żywność GMO" i każdy będzie mógł sobie wybrać sam. I po sprawie.
      • 01-11-2016 14:21:17 | odpowiedz
       A co zrobisz, jeśli 100% towarów będzie miało takie napisy? Uprawa GMO, realizowana na tysiącach hektarów jest na tyle tania, że z łatwością wyruguje uprawy tradycyjne. Paradoks polega na tym, że 90% przeciętnych zjadaczy chleba patrzy tylko na cenę, wiec skutecznie wypromuje taki rodzaj upraw. I jak dotąd, jest OK: każdy decyduje, co chce jeść. Jednak jak ktoś zechce wysilić umysł i popatrzeć, co będzie dalej, to na końcu tej drogi zobaczy całkowitą likwidację upraw tradycyjnych z powodu braku opłacalności. Zatem od pewnego momentu w przyszłości nie będzie już wyboru. Bo m.in. nie będzie już materiału, z którego taką produkcję będzie można wznowić.
       Jestem zwolennikiem, aby tu zainterweniować w imię utrzymania przyszłej możliwości zakupu z wyborem. Chcę, aby moje dzieci, i ich dzieci itd. miały taki sam komfort, jak my dzisiaj.
       • 01-11-2016 15:33:40 | odpowiedz
        A dlaczego nie można uprawiać tradycyjnie na tysiącach hektarów?
        Gdyby tak było jak piszesz, to od dawna nie byłoby w sklepach żywności ekologicznej, wszystkie parówki zawierały max 10% mięsa a Polacy wpieprzaliby wyłącznie przemysłowe kurczaki. A jakoś tak nie jest, dla wielu osób cena nie jest jedynym kryterium. Za to mam wrażenie, że asortyment w sklepach jest coraz szerszy. A nawet nie wrażenie, po prostu jest zdecydowanie lepiej niż 10 czy 15 lat temu. Widać więcej egzotycznych owoców, w sklepach coraz częściej można znaleźć kurczaka zagrodowego a wędliny konkurują wysoką zawartością mięsa i ograniczeniem chemii, wraca wołowina i kaczka a gdzieniegdzie nawet gęsina i baranina, ekożywność (której osobiście nie kupuję, bo moim zdaniem to przerost formy nad treścią) obecna jest w praktycznie każdym średnim i dużym sklepie, piwa regionalne sprzedają się doskonale. I mógłbym tak jeszcze długo wymieniać. W takim razie dlaczego producenci wytwarzają takie - wydawałoby się - nieopłacalne jedzenie? Bo jednak nie każdy chce jeść syf. I w miarę bogacenia się społeczeństwa będzie to odgrywać coraz istotniejszą rolę.
        A CETA nie zabrania oznaczania produktów pod względem zawartości GMO. Także wiele zależy od ustawodawstwa krajowego.
        • 01-11-2016 16:24:10 | odpowiedz
         To, co teraz jest w sklepach, dawniej było na bazarach, a rolnicy zwyczajnie nie mieli dostępu do tylko chemikaliów, co dzisiaj.
         Co do różnorodności towarów w sklepach, to nie do końca się zgodzę. Pojawiają się nowości, ale ile straciliśmy produktów tradycyjnych z małych firm? Pamiętam, jaka na początku lat 90tych była różnorodnośc produktów mleczarskich. Dziś konkuruje kilka firm i do wyboru mają po kilkanaście artykułów, różniących się albo ilością tłuszczu, albo "smakiem".

         Na razie u nas wymaga się oznaczania produktów GMO. Ale za oceanem nie. I to przyjdzie do nas.
        • 01-11-2016 16:52:30 | odpowiedz
         Napisałeś prawdę: w sklepach nie ma już żywności ekologicznej.

         Piwo np. jest produkowane przy użyciu drożdży genetycznie modyfikowanych. Wątpię, aby sprzedawane w marketach piwa z ksywką "lokalne" - stosowały inne drożdże.

         Kury z eko-chowu może i truchtają po wybiegu, ale w karmie dostają pasze wyprodukowane z kukurydzy, czy soi - zmodyfikowanych genetycznie (bo wg przepisów o produkcji eko można mówić już w przypadku, gdy co prawda bezpośredni produkt, jajko, mięso drobiowe, nie jest GMO - ale do karmienia tychże kur już używać pasz GMO można).

         W niebyt odeszły np. odmiany jabłoni znane i popularne w Polsce jeszcze w latach 80-tcyh. Nieobecne już są i np. niedostępne do hodowli odmiany tuczników sprzed kilkudziesięciu lat. A nowe odmiany wymagają większej ilości oprysków, więcej chemii, więcej antybiotyków, więcej hormonów. Niektóre współczesne gatunki świń NIE UTRZYMAJĄ ciąży bez podania antybiotyku.

         Jak widzisz, szerokim frontem weszło "nowe". To powoduje, że środowisko bytowe naszego pokolenia w sposób istotny RÓŻNI SIĘ od warunków pokolenia naszych rodziców. My JUŻ jesteśmy wytytłani nowymi metodami chowu i produkcji żywności. To JUŻ się stało...
         Jak to przysłuży się naszemu zdrowiu - pokażą najbliższe dziesiątki lat.


         Mam wrażenie, że znakomita większość ludzi na tym forum (z JKM-em włącznie) nie wie, w jakiej łodzi płynie. Pewnie z racji młodego wieku, może też z racji spędzenia całego życia w środowisku wyłącznie miejskim. Mam swoje lata, miałem szczęście działać na styku nauki i rolnictwa w latach 80-tych, i później. Osobiście "dotknąłem się" i do produkcji roślinnej, i zwierzęcej. Miewałem kontakty z wielkimi producentami, wtedy państwowymi. Z drugiej strony odebrałem przyzwoite, solidne jak mniemam, wykształcenie z dziedziny nauk ścisłych. Mam za sobą lata ciężkiej, fizycznej pracy bezpośrednio w branży rolnej i leśnej. Widziałem metody chowu, obserwowałem i mierzyłem wiele parametrów fizykochemicznych, związanych z tą produkcją.

         Życzę wszystkim dużo zdrowia i powodzenia w życiu. Kończę komentowanie na forum, bo czas nie pozwala.
         • 02-11-2016 11:54:44 | odpowiedz
          Dzięki za obszerny post, pewnie znasz się na rzeczy. Jednak jeśli jest tak jak piszesz, to pretensje możesz mieć co najwyżej do ustawodawcy krajowego, bo zmiany o których piszesz następowały jeszcze przed złożeniem wniosku o akcesję do WE, także żadnymi zobowiązaniami międzynarodowymi nie byliśmy związani. CETA również nic nie zmieni, jeśli w Polsce ustanowi się mądre prawo. A CETA to nie tylko GMO jak niektórzy sądzą, ale to wiele produktów i usług które są drogie tylko dlatego, że istnieje cło i inne bariery w handlu.
     • 01-11-2016 14:05:36 | odpowiedz
      Jeśli opinię o (nie)szkodliwości spożywania GMO można będzie wydać po obserwacji zdrowia minimum 2 pokoleń, a jedzenie GMO jest obecne w USA od około 20 lat na masową skalę - to W JAKI SPOSÓB możesz teraz ocenić jego nieszkodliwość?
      To nie jest kwestia wiary, tylko matematyki. My tu, na tym forum umiemy po prostu liczyć: za krótki okres, aby wyciągać wnioski. Druga sprawa, to jakość tego życia. Co z tego, że chory na raka dociągnie w Ameryce do setki - ale pod kroplówką?
 • 01-11-2016 01:06:50 | odpowiedz
  No proszę, tylko nie nazywajcie togo czegoś umową o wolnym handlu. Umowa NAFTA to jakieś kilka kartek. Więc co oni tam właściwie nabazgrolili na tych ponad 1000 stronach? Ile trzeba zdań, żeby poinformować o zniesieniu barier celnych i o pozwoleniu na sprzedaż i zakup czego tam ludziom potrzeba?
 • 01-11-2016 15:05:49 | odpowiedz
  A tutaj zdanie na temat CETA człowieka, który ostatnio startował z list KORWiN:

  https://www.youtube.com/watch?v=AgS6qf_BnHE

 • Głupota a kapitalizm

  Zadałem to pytanie w internetowym wywiadzie z Panem JKM (odpowiedzi jeszcze nie zostały opublikowane), ale wrzucę je jeszcze tu. Pan JKM często wytyka główną wadę demokracji - fakt że...
 • Co się mówi motłochowi.Czego nie należy robić, chcąc odnieść sukces.

  Jak podaje onet Tusk pyta na kongresie: w co uwierzyliśmy? - Chcę zacząć ten kongres od pewnego wydarzenia bez którego nie obchodzilibyśmy dzisiaj wielu ważnych rocznic. Dokładnie 30 lat temu...
 • Emigracja do Kanady

  Nie jestem w stanie zmienić swoich poglądów ani ustroju politycznego panującego w Polsce i europie zachodniej więc zmieniam kraj zamieszkania. Dostałem pracę jako wiceprezes w pewnej firmie...
 • Islandia

  Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...

Poczytaj również

 • JKM: Ulegamy naciskom maniaków | 26-04-2017 16:31:51

  OPINIA: Przedstawiciele partii Wolność skrytykowali wprowadzaną przez Senat nowelizację ustawy o wycince drzew.

 • Rząd zwiększy wydatki socjalne! | 26-04-2017 12:30:00

  INFO: Z nowej wersji programu konwergencji dla Komisji Europejskiej wynika, że MinFin zakłada m.in. duży wzrost nakładów na pomoc socjalną - donosi polskieradio.pl.

 • Trump naciska na obniżkę podatków | 26-04-2017 06:15:00

  INFO: Prezydent Donald Trump chce, żeby jego doradcy przygotowali konkretny plan obniżenia podatków dla firm.

 • Chce referendum ws. wyjścia ze strefy euro i UE! | 25-04-2017 18:30:00

  INFO: Jeden z czołowych eurosceptyków fińskich zapowiedział, że będzie chciał doprowadzić do zwołania referendów w sprawie wyjścia Finlandii z Unii Europejskiej i strefy euro.

 • Z każdego euro dotacji 70 centów odpływa za granicę | 25-04-2017 12:30:00

  OPINIA: Polska jest wspierana środkami unijnymi, ale z każdego euro 70 centów ponownie odpływa za granicę - powiedział polski dyplomata Jacek Czaputowicz.

 • Naprawdę dobra zmiana ministra Ziobry | 25-04-2017 06:15:00

  INFO: Resort sprawiedliwości chce zmienić prawo tak, by przekroczenie granic obrony koniecznej podczas bronienia się przed włamywaczami nie było karane - donosi rmf24.pl.

 • Korwin głosowałby na Fillona | 24-04-2017 21:16:56

  OPINIA: Jak poinformowało francuskie MSW, po przeliczeniu 46 mln głosów (na 47 mln osób uprawnionych do głosowania) p. Emanuel Macron uzyskał 23,82%, a CEP Maryna Le Pen 21,58% głosów.

 • Wojskowi knują spisek przeciwko rządowi PiS? | 24-04-2017 12:30:00

  OPINIA: Z kilku źródeł dotarły do mnie informacje, że pod skrzydłami Bronisława Komorowskiego w Warszawie, w kilku lokalach, spotykają się byli oficerowie Wojskowych Służb Informacyjnych, byli wysocy oficerowie armii i planują, jak wywrócić rząd. Planują pucz, w którym może się polać krew - alarmuje red. Witold Gadowski, dziennikarz śledczy.

 • Prof. Jerzy R. Nowak: Lewacy mają lepkie ręce | 24-04-2017 06:15:00

  OPINIA: Prywatnie poznałem trochę lewaków. To jest bractwo zupełnie amoralne - powiedział prof. dr hab. Jerzy Robert Nowak na spotkaniu w Poznaniu.

 • Macron wygrywa I turę wyborów we Francji | 23-04-2017 20:09:11

  INFO: Jak informuje Polskie Radio, według sondażu exit pol firmy Harris Interactive niezależny centrowy kandydat Emanuel Macron zwyciężył w pierwszej turze wyborów na stanowisko prezydenta Francji, uzyskując ok. 24% głosów.

 • 3 lata więzienia za ubój gospodarczy bez papierów! | 23-04-2017 07:30:00

  INFO: Rząd przyjął projekt ustawy zaostrzającej kary za znęcanie się czy zabijanie zwierząt - donosi tygodnik-rolniczy.pl.

 • ZUS wykańcza przedsiębiorcze matki | 22-04-2017 15:30:00

  INFO: Dramatyczną relację ze swojego starcia z ZUS-em zamieściła na Facebooku jedna z matek, która prowadziła Centrum Języka Islandzkiego.

 • Stonoga rozgniewał się na JKM! | 22-04-2017 06:15:00

  INFO: P. Zbigniew Stonoga poczuł się oburzony wpisem na Facebooku CEP-a Janusza Korwin-Mikkego i bezprzykładnie zaatakował lidera Wolności.

 • Korwin broni Ubera | 21-04-2017 18:30:00

  INFO: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przygotowuje projekt ustawy, który zamierza zrównać kierowców Ubera z taksówkarzami. Przedstawiciele partii Wolność skrytykowali kolejny ograniczający wolność pomysł rządu.

 • KE doprowadzi do wzrostu cen mieszkań! | 21-04-2017 12:30:00

  INFO: Unijny projekt zaostrzenia przepisów o efektywności energetycznej budynków zwiększy biurokrację i spowoduje wzrost cen mieszkań - alarmuje niemiecki Ośrodek Polityki Europejskiej (CEP).