Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

04-08-2018 06:15:00

Tak Tesla doi podatników

INFO: Żyjąca z rządowych dotacji amerykańska Tesla odnotowała w minionym kwartale rekordowo wysokie straty.

 

Mowa tutaj o 718 mln USD, czyli ponad 2 razy więcej niż wynosił rekord z poprzedniego roku. Co więcej, w II kwartale 2018 r. Tesla wyprodukowała ok. 17 tys. aut, które z różnych powodów nie mogą być sprzedane. Wszystko po to, aby firmie zgadzały się wyniki produkcyjne.

Od ostatniego kwartału 2013 r. produkująca m.in. samochody elektryczne firma Tesla tylko raz zanotowała zysk, a i to w związku ze sprzedażą fundowanych przez podatników "kredytów zanieczyszczeniowych".

"Żeby przetrwać, Tesla musi stale znajdować nowych inwestorów i wierzycieli. Bez takiego paliwa, Tesla się wypali" - podsumowano w artykule na WolfStreet.com.

 

Zobacz także: E-auta nie są bardziej ekologiczne!

 

Źródło: wolfstreet.com

Opracował: JW

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 04-08-2018 07:41:04 | odpowiedz
  Tesla nie "doi podatników", tylko prywatnych inwestorów, którzy dobrowolnie zaufali wizji założyciela firmy. (Który zresztą zainwestował też parę miliardów swoich własnych zaskórniaków.) Być może nie mają racji - wtedy stracą. Jeśli mają rację, że samochody elektryczne to przyszłość - to koniec końców dużo zarobią.

  I to jest różnica między USA a PiSlandią, gdzie również mają być budowane samochody elektryczne, ale nie dlatego, że ktoś zainwestuje prywatne pieniądze, ale z kaprysu premiera i za pieniądze podatników.
  • 04-08-2018 10:17:50 | odpowiedz
   Od początku jechał na ulgach podatkowych i rabatach:
   Buried in its 2013 annual report Tesla admitted: “Our growth depends in part on the availability and amounts of government subsidies and economic incentives.”

   Handel ZEV-ami:
   "ZEV credits, pioneered in California, have spread to nine other states. Tesla has collected more than $517 million from competing automakers by selling ZEV credits to those who fail to sell enough zero-emissions cars to meet arbitrary mandates."

   Inne firmy "wizjonera" Elona Muska:
   "The Los Angeles Times calculated that Elon Musk’s three companies, Tesla Motors, SolarCity, and SpaceX, combined have received a staggering $4.9 billion in government support over the past decade. As Kerpen noted: “Every time a Tesla is sold . . . average Americans are on the hook for at least $30,000 in federal and state subsidies” that go to wealthy Tesla owners."

   Istotnie, ma niezłą wizję, jak obdoić państwo z kasy.
   A to, że przy okazji ciągnie forsę od prywatnych - to już zasługa jego niemałych zdolności przekonywania.
   • 04-08-2018 10:49:41 | odpowiedz
    Tesla oferuje dobrą gumę i lewatywę gumową gruszką. Na to zawsze znajdą się chętni.
   • 04-08-2018 15:03:12 | odpowiedz
    Główną zaletą samochodu elektrycznego jest to, że nie truje on spalinami mieszkańców miejscowości, przez które przejeżdża. Ponieważ z tej zalety nie korzysta w żaden sposób właściciel takiego pojazdu, społeczeństwo amerykańskie (które nie lubi być trute spalinami) ustanowiło dla nabywców takich pojazdów ulgi podatkowe. Korzystają z nich nabywcy wszystkich samochodów elektrycznych, nie tylko Tesli.
    "Winą" Tesli jest to, że pierwsza i jak dotąd jedyna stworzyła samochody elektryczne, które są kupowane na masową skalę, więc to ona najwięcej (a raczej jej klienci) z tych ulg korzysta.

    W każdym razie w imieniu podatników amerykańskich dziękuję za troskę o ich portfele. Ciekawe tylko, że na tym portalu nikt nie troszczy się o podatników polskich, którzy będą zmuszeni do płacenia na państwową Fabrykę Samochodów Elektrycznych im. Katastrofy Smoleńskiej. I to nie tylko do dopłacania nabywcom tych pojazdów (jak w USA), ale także do zainwestowania w jej budowę i pokrywania jej strat. No, ale podatnik polski jest bogaty (w przeciwieństwie do amerykańskiego), więc zapłaci z przyjemnością.
    • 04-08-2018 17:32:18 | odpowiedz
     Podziękuj dziennikarzom LA Time. Ja tylko cytowałem w odpowiedzi na stwierdzenie, że USA rząd nie dokłada do firmy Muska.
     Zaś co do samochodów elektrycznych, to jak najbardziej jestem przekonany o ich zaletach, przy pełnej świadomości, że piętą achillesową jest magazynowanie energii elektrycznej.

     A polską państwową fabrykę elektryków uważam za bezsens ekonomiczno-techniczny (czy też techniczno-ekonomiczny, bez znaczenia, co pierwsze).
     • 05-08-2018 05:13:45 | odpowiedz
      ja bym co cudzego talerza nie zaglądał.
      O słuszności strategii Tesli niech mówią fakty:
      Sprzedaż w Stanach w lipcu wśród samochodów klasy premium
      kształtowała się następująco:
      pierwsze miejsce tesla
      długo długo nic
      trzecie miejsce
      bmw , mercedes, audi

      Po raz pierwszy w historii sprzedaż samochodów elektrycznych
      była wyższa od spalinowych

      W Chinach tylko w tym roku sprzedano prawie pół miliona samochodów elektrycznych.
      Takie fakty.
      W Polsce 2018 sprzedano 149 takich samochodów.
      No ale cóż tutaj lepiej sprzedają się śmieci.

      • 06-08-2018 00:08:45 | odpowiedz
       Słuszność strategii Tesli wynika z otrzymanych dotacji: skoro dają, to bierzemy.
       Natomiast jeśli idzie o sprzedaż aut premium, to Niemcy mają przeszło 90% amerykańskiego rynku: Mercedes, Volkswagen (Audi, Bentley, Bugatti, Porsche), BMW (BMW, Rolls – Royce). Oprócz tego jest Lexus, Jaguar, Infiniti, Acura... Owszem, jeśli Trump wprowadzi 25% cła na europejskie wozy, to Tesla sprzeda swoich więcej.
       Chiny też subsydiują zakup samochodu elektrycznego - w przypadku auta średniej klasy wynoszą one około 1/4 ceny.
       A w Polsce, jeśli ludziom zabiera się w podatkach prawie cały zarobek - no to pozostaje kupować "śmieci".

 • Codzienne pranie mózgu - pracuj dłużej, mniejsze szanse, że zobaczysz swoją emeryturę:X

  Kolejne łatanie dziury zwane systemem emerytalnym. Oczywiście wydłużmy wiek emerytalny, niech mniej ludzi dożyje swojej emerytury! Tak, to są świetne plany i to z ust bodajże prezesa Business...
 • Podatek od dochodów osobistych

  Ciekawi mnie, jaka dochód ma budżet z podatku od dochodów osobistych. Nie wpływ, a dochód. To znaczy, ile wynoszą koszty uzyskania tego podatku. Podejrzewam, że ponosi społeczeństwo ponosi...
 • Co wy na to?

  Mam dla wielbicieli demokracji, republikanizmu i wszelkich innych -izmów pewną tezę do przemyślenia. (Nieco - sporo!!! - na wyrost zakładam, że są oni zdolni do podjęcia się tego trudnego...
 • Po co w ogóle podatki?

  Znaczna część libertarian kwestionuje każdy system podatkowy. Zatem - po co podatki? http://libertarianizm.wordpress.com/files/2009/03/sar.jpg
 • "niemoralna" piłka nożna

  Ostatnio wiele mówi się w mediach o transferze piłkarza C.Ronaldo z Manchester United do Realu Madryt za gigantyczną kwotę około 90 milionów Euro. Wielu komentatorów określa taką kwotę jako zbyt...
 • Potencjalni sojusznicy Unii Polityki Realnej

  Jak wiadomo - banda czworga ma media i służby specjalne (a raczej służby specjalne mają bandę czworga i media). Więc my z naszymi spamerami z wykop.pl możemy się schować. I dlatego zastanawiam...

Poczytaj również

 • Tak PE wspiera ideologię gender | 15-12-2018 15:15:00

  INFO: Parlament Europejski debatował nad rezolucją dotyczącą praw człowieka i demokracji na świecie. W opinii instytutu Ordo Iuris rezolucja wspiera promocję ideologii gender.

 • "Wymordujemy białe kobiety, ich dzieci i ich zwierzęta" | 15-12-2018 06:15:00

  INFO: Lider skrajnie rasistowskiej i komunistycznej partii BLF w RPA zapowiedział na wiecu, że będzie zabijał białe kobiety, dzieci i nawet zwierzęta białych.

 • Rząd obniży akcyzę na energię? | 14-12-2018 18:30:00

  INFO: W rządzie w końcu pojawił się rozsądny pomysł na rozwiązanie problemu drożejącego prądu - podaje interia.pl.

 • Międlar spalił zdjęcie Mazowieckiego | 14-12-2018 12:30:00

  INFO: P. Jacek Międlar, który uczestniczył w marszu w rocznicę ustanowienia stanu wojennego, podpalił zdjęcie byłego premiera Tadeusza Mazowieckiego - donosi wp.pl.

 • Braun dołączy do Wolności i RN? | 14-12-2018 06:15:00

  INFO: P. Krzysztof Bosak, wiceprzewodniczący Ruchu narodowego, ujawnił, że toczą się rozmowy między liderami nowo powstałej antyunijnej koalicji a p. Grzegorzem Braunem - podaje nczas.com.

 • Słomka wygrał w Strasburgu z nadzwyczajną kastą | 13-12-2018 18:30:00

  INFO: Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu uznał, że skazanie p. Adama Słomki na 14 dni aresztu za rzekome znieważenie sądu było bezzasadne - podaje dorzeczy.pl.

 • Przez opieszałość monopolisty miasta nie dostały dotacji | 13-12-2018 12:30:00

  INFO: Przez niedbalstwo Poczty Polskiej miasto Rybnik nie dostanie 2 mln zł uniodotacji.

 • Polskie dzieci odbierane rodzicom przez SS XXI wieku | 13-12-2018 06:15:00

  INFO: Posłowie Partii Wolność Jacek Wilk oraz Jakub Kulesza zorganizowali konferencję prasową, która dotyka problemu zabierania polskim rodzinom mieszkających w Wielkiej Brytanii ich dzieci. Wraz z parlamentarzystami w konferencji udział wzięli zainteresowani rodzice, walczący o prawa do opieki nad swoimi dziećmi: pp. Dorota Uszkiewicz oraz Paweł Jankowski.

 • PE nie chce dyskusji na temat sytuacji we Francji | 12-12-2018 18:30:00

  INFO: Parlament Europejski nie będzie debatować na temat sytuacji we Francji. Wniosek o zorganizowanie debaty złożyła frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, jednak nie został on przez PE przyjęty.

 • MFW podliczył lukę VAT w Polsce | 12-12-2018 12:30:00

  INFO: Z raportu MFW wynika, że nieprzestrzeganie przepisów doprowadziło w latach 2010-2016 do niedoboru w wysokości od 18 do 27% potencjalnych wpływów z podatku od towarów i usług - donosi Interia.

 • Międlar spalił zdjęcie Marksa i Lenina | 12-12-2018 06:15:00

  INFO: P. Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej, rozwiązał zgromadzenie, na którym p. Jacek Międlar spalił zdjęcie Marksa i Lenina - podaje dziennikzachodni.pl.

 • Putin agentem Stasi! | 11-12-2018 18:30:00

  INFO: Dziennik "Bild Zeitung" ujawnia, że rosyjski prezydent Włodzimierz Putin aż do upadku "muru berlińskiego" w 1989 r. był nie tylko oficerem KGB, ale także agentem enerdowskiej komunistycznej tajnej policji Stasi - pisze interia.pl.

 • Cejrowski: Wolnościowcy nie mają żadnych szans | 11-12-2018 12:30:00

  OPINIA: Zdaniem p. Wojciecha Cejrowskiego, znanego publicysty i podróżnika, ugrupowania wolnościowe nie mają w Polsce żadnych szans.

 • Bruksela zafunduje nam... fotoradary! | 11-12-2018 06:15:00

  FUTURO: Już pod koniec 2020 r. na naszych drogach zaroi się od nowych urządzeń rejestrujących, a lwia część środków na ich zbudowanie będzie pochodzić z Brukseli - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Korwin-Mikke: UE jest rządzona przez grono spiskowców | 10-12-2018 18:30:00

  OPINIA: Unia jest stworzona przez grono świadomych spiskowców - powiedział p. Janusz Korwin-Mikke, lider Wolności.