Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

23-06-2017 06:15:00

Służby specjalne pomagały aferzystom z Amber Gold?

OPINIA: Pomoc służb specjalnych była nieodzownym warunkiem powodzenia operacji oszukania 19 tys. obywateli - pisze na Facebooku WCz. Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz`15 i członek komisji śledczej ds. Amber Gold.

 

- O ignorowaniu sygnałów ze strony różnych instytucji powołanych do kontroli takich podmiotów, jak Amber Gold, wspominałem już przy przesłuchaniach reprezentujących te instytucje osób. Jak to wyglądało w ostatnich miesiącach istnienia spółki? 15 maja 2012 roku Bank Gospodarki Żywnościowej zawiadomił Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Amber Gold. Na początku czerwca ABW poinformowała o tym sześć najważniejszych osób w państwie (z prezydentem i premierem na czele), ale przez półtora miesiąca nic się nie działo. Dopiero w drugiej połowie lipca założono Marcinowi P. podsłuch, a 16 sierpnia minister transportu Sławomir Nowak wysłał kontrolę do spółki. Dano czas na spokojne wyprowadzenie pieniędzy z kont i rozwiązanie biznesu - pisze p. Rzymkowski.

 

Zobacz także: Za Amber Gold stała "bardzo silna, niewidzialna ręka"

 

Źródło: facebook.com

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 23-06-2017 09:39:50 | odpowiedz
  W państwie liberalnym organów państwa nie powinno obchodzić, że Kowalski pożyczył pieniądze Nowakowi, na jakich warunkach i czy sprawa wygląda wiarygodnie, czy na "lipę". Dopiero, gdy Nowak pieniędzy nie odda, to Kowalski może poprosić organy swojego państwa (sądy cywilne i komorników), by te pieniądze przymusowo ściągnąć. Jeśli sprawa okaże się z góry ukartowanym oszustwem (tzn. okaże się, że Nowak od początku nie zamierzał pieniędzy oddać) to powinny wkroczyć inne organy państwa - policja, prokuratura, sądy karne.

  I właśnie państwo rządzone przez PO/PSL zachowało się w obliczu "afery Amber Gold" tak jak państwo liberalne. Nie uważało, że ma prawo pouczać swoich obywateli, co mogą robić ze swoimi pieniędzmi, gdy natomiast już faktycznie doszło do przestępstwa, to organy państwa zadziałały - oszust siedzi w areszcie i oczekuje na rozprawę karną.

  No, ale wy, pisdowcy, z góry uprzedzaliście, że wy nie chcecie "państwa liberalnego" tylko "państwo socjalne". Nie dziwota więc, że prowadzicie nagonkę na symbole państwa liberalnego.
  • 23-06-2017 10:23:39 | odpowiedz
   Obawiam się, że ten Twój "oszust" to tylko płotka dla uspokojenia opinii publicznej, dokładnie taka sama jak Piotrowski, ten od księdza Popiełuszki, który musiał się zgodzić na odsiadkę, co by do niego nie zawitał ktoś od mokrej roboty wysłany od prawdziwych, wpływowych spiritus movens morderstwa na śp. księdzu Jerzym.
   • 23-06-2017 12:10:50 | odpowiedz
    To, czy za Nowakiem stoi jeszcze jakiś inny Malinowski, to już zupełnie mnie nie interesuje. Kowalski pożyczył pieniądze Nowakowi, to Nowak ma oddać. Jak nie odda, to niech idzie do więzienia.
    • 23-06-2017 12:40:11 | odpowiedz
     A jak już będzie w więzieniu, to wtedy na pewno odda.
     • 23-06-2017 15:46:15 | odpowiedz
      Podstawą działania dowolnego państwa musi być dobra guma i solidne gumowanie na komisariacie.

      Gdyby do akcji w porę wprowadzono gumę, to nie byłoby żadnej afery. A tak w ogóle, to Sariusz ma rację - co to za afera kiedy ktoś pożyczył komuś pieniądze z własnej kiesy i z własnej woli???

      Tutaj nawet nie ma podstaw do gumowania. Jeżeli głupole kupowały kartki formatu A-4 z napisem ZŁOTO, to było to zło to.

      Ale dobra guma prewencyjna i tak by nie zaszkodziła.
      • 23-06-2017 18:57:20 | odpowiedz
       Obserwując Twoje tutaj zachowanie wygląda na to, że ojciec nie traktował Ciebie jakąś gumą, kablem od magnetofonu czy paskiem od portek. Dobrze by Ci to wyszło na zdrowie psychiczne na starsze lata.
    • 23-06-2017 17:07:16 | odpowiedz
     No, można się satysfakcjonować wsadzeniem jakiejś płotki, ale to jest myślenie krótkowzroczne, bo rekiny rozzuchwalone bezkarnością będą dalej tworzyć różne dojarki państwowej kasy. W PRL-bis żadna inicjatywa, przez którą przetaczają się naprawdę duże pieniądze, nie może zostać zrealizowana bez błogosławieństwa, a przede wszystkim inspiracji postkomunistycznych tajnych służb. Amber Gold, Stadion Narodowy (mający kosztować 600 baniek, kosztował 2 miliardy), Caracale, czy choćby nawet WOŚP to jeden ch...uk.
     Sariuszu, wg Twoich słów, gdyby ktoś Cię orżnął na kilkadziesiąt tysięcy, tak jak ten Plichta (średnia wychodzi coś około 44 tys.), a nie mógłbyś odzyskać swoich pieniędzy, bo ktoś mocniejszy je już przejął i schował lub przesiusiał, byłbyś zadowolony widząc owego Plichtę w więzieniu. No skoro tak, to pewnie sam padłeś ofiarą Amber Gold:-)
     Korwin powiadał, że III RP została założona tylko po to, by można było kraść. To widać od ponad ćwierćwiecza i nie robi to jakaś banda przygłupów z PO za jednego z Trzech Króli uznających Belzebuba
     https://www.youtube.com/watch?v=MD1fh2EodFs
     chociaż te kundle też coś z pańskiego stołu dostaną, tylko ktoś mocniejszy i lepiej zorganizowany w mediach, sądach i policji.
     • 23-06-2017 19:14:14 | odpowiedz
      "rekiny rozzuchwalone bezkarnością będą dalej tworzyć różne dojarki państwowej kasy"
      Z tego co wiem, to Amber Gold nie ukradł nawet grosza z państwowej kasy.

      Co do natomiast "służb" to zalecam swój sposób: wieczorem spacer z psem, przed samym snem kubek ciepłego mleka. Po czymś takim śpię dobrze i nie śnią mi się żadne "służby", "trzecie wojny światowe", "Żydzi" ani "zamachy stanu". Polecam!
  • 23-06-2017 16:46:07 | odpowiedz
   Napisałeś brudna jebana kurwo, cytuję "Jeśli sprawa okaże się z góry ukartowanym oszustwem (tzn. okaże się, że Nowak od początku nie zamierzał pieniędzy oddać) to powinny wkroczyć inne organy państwa - policja, prokuratura, sądy karne." Procent który był proponowany był tak odrealniony od rzeczywistości, że ktoś powinien im patrzyć na ręce i co jakiś nieodległy czas sprawdzać wyniki finansowe. Jeśli to jest dla ciebie popisowska brudna dziwko liberalizm to znaczy, że liberalizm równa się zorganizowanej grupie przestępczej. I nie mieszaj tutaj pojęcia ***** typu sąsiad pożycza sąsiadowi, bo pierdolony sąsiad nie reklamuje indoktrynuje swoich możliwości pożyczkowej w pierdolonej bolszewickiej tv. Jeśli wziąć pod uwagę oszustwa typu na wnuczka i porównać je do propagandy w tv, radiu lub gazecie to one nie dorastają im do pięt. Dlatego istnieje telewizja, bo to do niedawna było najlepsze narzędzie indoktrynacje, teraz pierdoloną pałeczkę przejęła sieć internetowa!
  • 23-06-2017 16:47:54 | odpowiedz
   do Sariusza Napisałeś brudna jebana kurwo, cytuję "Jeśli sprawa okaże się z góry ukartowanym oszustwem (tzn. okaże się, że Nowak od początku nie zamierzał pieniędzy oddać) to powinny wkroczyć inne organy państwa - policja, prokuratura, sądy karne." Procent który był proponowany był tak odrealniony od rzeczywistości, że ktoś powinien im patrzyć na ręce i co jakiś nieodległy czas sprawdzać wyniki finansowe. Jeśli to jest dla ciebie popisowska brudna dziwko liberalizm to znaczy, że liberalizm równa się zorganizowanej grupie przestępczej. I nie mieszaj tutaj pojęcia ***** typu sąsiad pożycza sąsiadowi, bo pierdolony sąsiad nie reklamuje indoktrynuje swoich możliwości pożyczkowej w pierdolonej bolszewickiej tv. Jeśli wziąć pod uwagę oszustwa typu na wnuczka i porównać je do propagandy w tv, radiu lub gazecie to one nie dorastają im do pięt. Dlatego istnieje telewizja, bo to do niedawna było najlepsze narzędzie indoktrynacje, teraz pierdoloną pałeczkę przejęła sieć internetowa!

  • 23-06-2017 22:20:21 | odpowiedz
   Lewakom z partii KORWiN raczej tego nie wytłumaczysz. Jak ktoś nie wyobraża sobie życia bez państwowej smyczy, to to, co piszesz, brzmi jak promowanie odrąbywania sobie ręki.

 • Służby specjalne

  No wiec chciałbym tu rozpatrzyć kwestię drazliwa - słuzb specjalnych. Propozycje ksztaltu struktury owych sluzb w Polsce i propozycje koneicznych reform. Uwaga - załozenie jest proste, sluzby...
 • Potencjalni sojusznicy Unii Polityki Realnej

  Jak wiadomo - banda czworga ma media i służby specjalne (a raczej służby specjalne mają bandę czworga i media). Więc my z naszymi spamerami z wykop.pl możemy się schować. I dlatego zastanawiam...
 • Islandia

  Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...

Poczytaj również

 • Max Kolonko żąda okrutnej kary śmierci! | 22-01-2019 12:30:00

  INFO: P. Mariusz Max Kolonko zażądał wprowadzenia kary śmierci z możliwością jej wykonania ze szczególnym okrucieństwem w wyjątkowych przypadkach - podaje nczas.com.

 • Prof. Gwiazdowski wchodzi do polityki | 22-01-2019 06:15:00

  INFO: Prof. Robert Gwiazdowski, komentator polityczny i ekspert w dziedzinie podatków, postanowił zaangażować się w politykę - informuje Interia.

 • JKM: Polacy są okłamywani ws. zobowiązań NATO | 21-01-2019 18:30:00

  OPNIA: P. Janusz Korwin-Mikke, lider Wolności, powiedział, że Polacy są okłamywani, że Polska ma jakieś zobowiązania wynikające z Paktu Północnoatlantyckiego.

 • Wegańscy fanatycy chcą mówić, co mamy jeść! | 21-01-2019 12:30:00

  INFO: W Oslo debatowała Komisja ds. Żywności, Planety, Zdrowia EAT-Lancet, której zadaniem było przygotowanie diety dla miliardów ludzi. Spotkanie krytycznie ocenia brytyjski Instytut Spraw Ekonomicznych.

 • Prof. Jaroszyński: Mowa nienawiści doprowadzi do totalitaryzmu | 21-01-2019 06:15:00

  OPINIA: „Mowa nienawiści” służy do niszczenia fundamentów naszej cywilizacji - ostrzegał w Radiu Maryja prof. Piotr Jaroszyński, filozof z KUL.

 • PolEXIT jedynym wyjściem? | 20-01-2019 15:15:00

  INFO: Unioposłowie KNP przekonywali do swojego nowego projektu - PolEXIT-u.

 • Sośnierz: PE znów zajmował się siusiakami | 20-01-2019 06:15:00

  OPINIA: W PE znów doszło do awantury z okazji kolejnego sprawozdania z pogranicza groteski i absurdu - pisze CEP Dobromir Sośnierz na Facebooku.

 • Max Kolonko wystartuje razem z Korwinem? | 19-01-2019 15:15:00

  INFO: Portal wp.pl donosi, że politycy KORWiN-y i Ruchu Narodowego namawiają do startu w wyborach do PE p. Mariusza Maxa Kolonko, popularnego dziennikarza mieszkającego na stałe w USA.

 • JKM namawia do protestów przeciwko "ACTA 2" | 19-01-2019 06:15:00

  INFO: P. Janusz Korwin-Mikke namawia do protestów ws. unijnej dyrektywy o prawie autorskim, tzw. ACTA 2 - podaje sejmlog.pl.

 • KE chce zerwania z jednomyślnością w polityce podatkowej! | 18-01-2019 18:30:00

  INFO: Komisja Europejska chce odejść od wymogu jednomyślności w przypadku kluczowych inicjatyw podatkowych. Oznaczałoby to, że KE mogłaby z większą łatwością dokonywać decyzji, nie bacząc na opór pojedynczych krajów członkowskich.

 • Powstaje policja... ekologiczna | 18-01-2019 12:30:00

  INFO: P. Paweł Ciećko, Główny Inspektor Ochrony Środowiska, poinformował, że tworzy silną policję ekologiczną - podaje polsatnews.pl.

 • Żółtek zakłada partię Polexit | 18-01-2019 06:15:00

  INFO: CEP Stanisław Żółtek, unioposeł KNP, mówił w PE o powołaniu partii Polexitu.

 • Cejrowski: Śmierć Adamowicza celebrowana, jakby zmarł Stalin | 17-01-2019 18:30:00

  OPINIA: Znany podróżnik Wojciech Cejrowski ostro skomentował celebrację śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - podaje nczas.com.

 • Brexit: Opozycja chce drugiego referendum! | 17-01-2019 12:30:00

  INFO: Grupa 71 laburzystowskich parlamentarzystów wystosowała list do swojego lidera WCz. Jeremiego Corbyna, wzywając go do skupienia się na walce o drugie referendum ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

 • Walka z klimatem oznacza koniec jedzenia mięsa! | 17-01-2019 06:15:00

  INFO: Plan klimatyczny przyjęty w grudniu 2018 r. przez rząd Holandii oznacza, że z jadłospisów Holendrów prawie całkowicie będzie musiało zniknąć mięso - donosi "Telegraaf".