Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

23-06-2017 06:15:00

Służby specjalne pomagały aferzystom z Amber Gold?

OPINIA: Pomoc służb specjalnych była nieodzownym warunkiem powodzenia operacji oszukania 19 tys. obywateli - pisze na Facebooku WCz. Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz`15 i członek komisji śledczej ds. Amber Gold.

 

- O ignorowaniu sygnałów ze strony różnych instytucji powołanych do kontroli takich podmiotów, jak Amber Gold, wspominałem już przy przesłuchaniach reprezentujących te instytucje osób. Jak to wyglądało w ostatnich miesiącach istnienia spółki? 15 maja 2012 roku Bank Gospodarki Żywnościowej zawiadomił Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Amber Gold. Na początku czerwca ABW poinformowała o tym sześć najważniejszych osób w państwie (z prezydentem i premierem na czele), ale przez półtora miesiąca nic się nie działo. Dopiero w drugiej połowie lipca założono Marcinowi P. podsłuch, a 16 sierpnia minister transportu Sławomir Nowak wysłał kontrolę do spółki. Dano czas na spokojne wyprowadzenie pieniędzy z kont i rozwiązanie biznesu - pisze p. Rzymkowski.

 

Zobacz także: Za Amber Gold stała "bardzo silna, niewidzialna ręka"

 

Źródło: facebook.com

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 23-06-2017 09:39:50 | odpowiedz
  W państwie liberalnym organów państwa nie powinno obchodzić, że Kowalski pożyczył pieniądze Nowakowi, na jakich warunkach i czy sprawa wygląda wiarygodnie, czy na "lipę". Dopiero, gdy Nowak pieniędzy nie odda, to Kowalski może poprosić organy swojego państwa (sądy cywilne i komorników), by te pieniądze przymusowo ściągnąć. Jeśli sprawa okaże się z góry ukartowanym oszustwem (tzn. okaże się, że Nowak od początku nie zamierzał pieniędzy oddać) to powinny wkroczyć inne organy państwa - policja, prokuratura, sądy karne.

  I właśnie państwo rządzone przez PO/PSL zachowało się w obliczu "afery Amber Gold" tak jak państwo liberalne. Nie uważało, że ma prawo pouczać swoich obywateli, co mogą robić ze swoimi pieniędzmi, gdy natomiast już faktycznie doszło do przestępstwa, to organy państwa zadziałały - oszust siedzi w areszcie i oczekuje na rozprawę karną.

  No, ale wy, pisdowcy, z góry uprzedzaliście, że wy nie chcecie "państwa liberalnego" tylko "państwo socjalne". Nie dziwota więc, że prowadzicie nagonkę na symbole państwa liberalnego.
  • 23-06-2017 10:23:39 | odpowiedz
   Obawiam się, że ten Twój "oszust" to tylko płotka dla uspokojenia opinii publicznej, dokładnie taka sama jak Piotrowski, ten od księdza Popiełuszki, który musiał się zgodzić na odsiadkę, co by do niego nie zawitał ktoś od mokrej roboty wysłany od prawdziwych, wpływowych spiritus movens morderstwa na śp. księdzu Jerzym.
   • 23-06-2017 12:10:50 | odpowiedz
    To, czy za Nowakiem stoi jeszcze jakiś inny Malinowski, to już zupełnie mnie nie interesuje. Kowalski pożyczył pieniądze Nowakowi, to Nowak ma oddać. Jak nie odda, to niech idzie do więzienia.
    • 23-06-2017 12:40:11 | odpowiedz
     A jak już będzie w więzieniu, to wtedy na pewno odda.
     • 23-06-2017 15:46:15 | odpowiedz
      Podstawą działania dowolnego państwa musi być dobra guma i solidne gumowanie na komisariacie.

      Gdyby do akcji w porę wprowadzono gumę, to nie byłoby żadnej afery. A tak w ogóle, to Sariusz ma rację - co to za afera kiedy ktoś pożyczył komuś pieniądze z własnej kiesy i z własnej woli???

      Tutaj nawet nie ma podstaw do gumowania. Jeżeli głupole kupowały kartki formatu A-4 z napisem ZŁOTO, to było to zło to.

      Ale dobra guma prewencyjna i tak by nie zaszkodziła.
      • 23-06-2017 18:57:20 | odpowiedz
       Obserwując Twoje tutaj zachowanie wygląda na to, że ojciec nie traktował Ciebie jakąś gumą, kablem od magnetofonu czy paskiem od portek. Dobrze by Ci to wyszło na zdrowie psychiczne na starsze lata.
    • 23-06-2017 17:07:16 | odpowiedz
     No, można się satysfakcjonować wsadzeniem jakiejś płotki, ale to jest myślenie krótkowzroczne, bo rekiny rozzuchwalone bezkarnością będą dalej tworzyć różne dojarki państwowej kasy. W PRL-bis żadna inicjatywa, przez którą przetaczają się naprawdę duże pieniądze, nie może zostać zrealizowana bez błogosławieństwa, a przede wszystkim inspiracji postkomunistycznych tajnych służb. Amber Gold, Stadion Narodowy (mający kosztować 600 baniek, kosztował 2 miliardy), Caracale, czy choćby nawet WOŚP to jeden ch...uk.
     Sariuszu, wg Twoich słów, gdyby ktoś Cię orżnął na kilkadziesiąt tysięcy, tak jak ten Plichta (średnia wychodzi coś około 44 tys.), a nie mógłbyś odzyskać swoich pieniędzy, bo ktoś mocniejszy je już przejął i schował lub przesiusiał, byłbyś zadowolony widząc owego Plichtę w więzieniu. No skoro tak, to pewnie sam padłeś ofiarą Amber Gold:-)
     Korwin powiadał, że III RP została założona tylko po to, by można było kraść. To widać od ponad ćwierćwiecza i nie robi to jakaś banda przygłupów z PO za jednego z Trzech Króli uznających Belzebuba
     https://www.youtube.com/watch?v=MD1fh2EodFs
     chociaż te kundle też coś z pańskiego stołu dostaną, tylko ktoś mocniejszy i lepiej zorganizowany w mediach, sądach i policji.
     • 23-06-2017 19:14:14 | odpowiedz
      "rekiny rozzuchwalone bezkarnością będą dalej tworzyć różne dojarki państwowej kasy"
      Z tego co wiem, to Amber Gold nie ukradł nawet grosza z państwowej kasy.

      Co do natomiast "służb" to zalecam swój sposób: wieczorem spacer z psem, przed samym snem kubek ciepłego mleka. Po czymś takim śpię dobrze i nie śnią mi się żadne "służby", "trzecie wojny światowe", "Żydzi" ani "zamachy stanu". Polecam!
  • 23-06-2017 16:46:07 | odpowiedz
   Napisałeś brudna jebana kurwo, cytuję "Jeśli sprawa okaże się z góry ukartowanym oszustwem (tzn. okaże się, że Nowak od początku nie zamierzał pieniędzy oddać) to powinny wkroczyć inne organy państwa - policja, prokuratura, sądy karne." Procent który był proponowany był tak odrealniony od rzeczywistości, że ktoś powinien im patrzyć na ręce i co jakiś nieodległy czas sprawdzać wyniki finansowe. Jeśli to jest dla ciebie popisowska brudna dziwko liberalizm to znaczy, że liberalizm równa się zorganizowanej grupie przestępczej. I nie mieszaj tutaj pojęcia ***** typu sąsiad pożycza sąsiadowi, bo pierdolony sąsiad nie reklamuje indoktrynuje swoich możliwości pożyczkowej w pierdolonej bolszewickiej tv. Jeśli wziąć pod uwagę oszustwa typu na wnuczka i porównać je do propagandy w tv, radiu lub gazecie to one nie dorastają im do pięt. Dlatego istnieje telewizja, bo to do niedawna było najlepsze narzędzie indoktrynacje, teraz pierdoloną pałeczkę przejęła sieć internetowa!
  • 23-06-2017 16:47:54 | odpowiedz
   do Sariusza Napisałeś brudna jebana kurwo, cytuję "Jeśli sprawa okaże się z góry ukartowanym oszustwem (tzn. okaże się, że Nowak od początku nie zamierzał pieniędzy oddać) to powinny wkroczyć inne organy państwa - policja, prokuratura, sądy karne." Procent który był proponowany był tak odrealniony od rzeczywistości, że ktoś powinien im patrzyć na ręce i co jakiś nieodległy czas sprawdzać wyniki finansowe. Jeśli to jest dla ciebie popisowska brudna dziwko liberalizm to znaczy, że liberalizm równa się zorganizowanej grupie przestępczej. I nie mieszaj tutaj pojęcia ***** typu sąsiad pożycza sąsiadowi, bo pierdolony sąsiad nie reklamuje indoktrynuje swoich możliwości pożyczkowej w pierdolonej bolszewickiej tv. Jeśli wziąć pod uwagę oszustwa typu na wnuczka i porównać je do propagandy w tv, radiu lub gazecie to one nie dorastają im do pięt. Dlatego istnieje telewizja, bo to do niedawna było najlepsze narzędzie indoktrynacje, teraz pierdoloną pałeczkę przejęła sieć internetowa!

  • 23-06-2017 22:20:21 | odpowiedz
   Lewakom z partii KORWiN raczej tego nie wytłumaczysz. Jak ktoś nie wyobraża sobie życia bez państwowej smyczy, to to, co piszesz, brzmi jak promowanie odrąbywania sobie ręki.

 • Służby specjalne

  No wiec chciałbym tu rozpatrzyć kwestię drazliwa - słuzb specjalnych. Propozycje ksztaltu struktury owych sluzb w Polsce i propozycje koneicznych reform. Uwaga - załozenie jest proste, sluzby...
 • Potencjalni sojusznicy Unii Polityki Realnej

  Jak wiadomo - banda czworga ma media i służby specjalne (a raczej służby specjalne mają bandę czworga i media). Więc my z naszymi spamerami z wykop.pl możemy się schować. I dlatego zastanawiam...
 • Islandia

  Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...

Poczytaj również

 • Prezydent Turcji: Stopy procentowe to narzędzie wyzysku | 14-08-2018 18:30:00

  OPINIA: JE Recep Tayyip Erdoğan, prezydent Turcji, określił stopy procentowe mianem "narzędzi wyzysku", które powinny być utrzymywane na jak najniższym poziomie.

 • Zieloni chcą olbrzymich podwyżek podatków! | 14-08-2018 12:30:00

  INFO: Szwedzka Partia Zielonych chce wydać aż 50 mld SEK (ok. 5,5 mld USD) na walkę ze zmianami klimatycznymi.

 • Cejrowski-rolnik nie bierze unijnych dotacji! | 14-08-2018 06:15:00

  INFO: Pokazuję na sobie, wszystkim dookoła, że bez dotacji można zarobić lepiej, że bez Unii można lepiej – mówi w rozmowie z „Do Rzeczy” p. Wojciech Cejrowski, podróżnik, publicysta i jak się okazuje – również rolnik.

 • JKM i Liroy łączą siły w Warszawie! | 13-08-2018 17:28:08

  INFO: P. Janusz Korwin-Mikke, prezes Wolności i WCz. Piotr Liroy Marzec, poseł niezrzeszony i prezes Stowarzyszenia Skuteczni, podpisali porozumienie programowe dla Warszawy w nadchodzących wyborach samorządowych.

 • Ordo Iuris dementuje mity o dyskryminacji środowisk LGBT | 13-08-2018 12:30:00

  OPINIA: Rada Europy przeprowadziła międzynarodowy monitoring nad wdrażaniem rekomendacji zawartych w zaleceniach Komitetu Ministrów Rady Europy z 2010 r. w zakresie środków zwalczania dyskryminacji opartej na orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej. Instytut Ordo Iuris wysłał do Rady Europy Uwagi, opisując stan wdrożenia poszczególnych rekomendacji w Polsce.

 • Są pierwsze blokady kont firmowych! | 13-08-2018 06:15:00

  INFO: Około milion złotych zostało zabezpieczone przez fiskusa, który sześć razy nałożył blokadę na konta firmowe. Wszystko za sprawą uzyskanych danych bankowych - informuje wp.pl.

 • PiS opłaca internetowych trolli | 12-08-2018 15:45:00

  INFO: Z raportu opracowanego przez naukowców z Oxfordu wynika, że w latach 2015 - 2017 PiS opłacało armię trolli, gotowych na każde skinienie atakować przeciwników politycznych i wychwalać rząd pod niebiosa.

 • UE wprowadza zakaz sprzedaży żarówek halogenowych! | 12-08-2018 06:45:00

  FUTURO: Decyzją władz Unii Europejskiej od 1 września ze sklepowych półek znikną żarówki halogenowe.

 • Precedens: 289 mln USD odszkodowania od Monsanto! | 11-08-2018 15:15:00

  INFO: Amerykański sąd nakazał producentowi odchwaszczaczy koncernowi Monsanto wypłacenie 289 mln USD odszkodowania na rzecz śmiertelnie chorego na raka ogrodnika.

 • Samobójstwo polityk zgwałconej przez muzułmanów! | 11-08-2018 07:00:00

  INFO: Radna z Hagi i członkini antyimigracyjnej Partii Wolności popełniła samobójstwo kilka godzin po tym, jak umieściła w Internecie film, w którym twierdziła, że została zgwałcona przez grupę muzułmanów.

 • Prof. Happer: Ludzkość nie wpływa na zmiany klimatu | 10-08-2018 18:30:00

  OPINIA: Dwutlenek węgla nie jest zanieczyszczeniem, ludzkość raczej nie jest w stanie wpływać na naturalne zmiany klimatu - powiedział w Katowicach prof. Wilhelm Happer z Uniwersytetu w Princeton - podaje nczas.com.

 • Tajna instrukcja fiskusa: Brać się za uczciwych | 10-08-2018 12:30:00

  INFO: Krajowa Administracja Skarbowa ma się już nie zajmować prawdziwymi oszustami, ale przedsiębiorcami, którym można coś zabrać - podaje portal innpoland.pl.

 • Orbán o upadku europejskiej cywilizacji | 10-08-2018 06:15:00

  OPINIA: Premier Węgier p. Wiktor Orbán wygłosił wykład na XXIX Wolnym Uniwersytecie Letnim w Tusnadfürdö, w którym poruszył wiele kwestii związanych ze sprawami kraju i świata. Gorzkie słowa padły m.in. pod adresem europejskich elit.

 • Wilk: ZUS to absurd | 09-08-2018 18:30:00

  OPINIA: System ZUS-owski jest jednym wielkim absurdem - przekonywał w Sejmie WCz. Jacek Wilk, poseł Wolności.

 • Kaufland otrzymał kolejną pożyczkę z publicznego banku | 09-08-2018 12:30:00

  INFO: Spółka Kaufland Polska otrzymała pożyczkę z Europejskiego Banku Inwestycyjnego o wartości 100 mln euro na modernizację 50 sklepów w Polsce - podaje portalspozywczy.pl.