Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

07-09-2017 18:30:00

Rosja przygotowuje się do wojny?

OPINIA: Zdaniem JE Piotra Poroszenki, prezydenta Ukrainy, Rosja przygotowuje się do regularnej wojny.


Jak informuje Polskie Radio, dowodem na to – według ukraińskiego prezydenta – mają być rozpoczynające się za tydzień rosyjsko-białoruskie manewry wojskowe Zapad 2017.

W tym roku Rosja przekazała już na Białoruś 6 helikopterów i system przeciwlotniczy. Ponadto zawarto umowę na sprzedaż na Białoruś 12 samolotów Su-30 M i dostawę kolejnych radarów ostrzegawczych dalekiego zasięgu.
 

Zobacz także: Gadowski: Rosja i Niemcy zainteresowane przewrotem politycznym w Polsce

 

Źródło: www.polskieradio.pl, wiadomosci.onet.pl

Opracował: TC

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 07-09-2017 20:46:39 | odpowiedz
  ruska monarchia + chiński kapitalizm = wolność.
  amerykańska d***kracja + unijny socjalizm = niewolnictwo
  • 07-09-2017 21:02:04 | odpowiedz
   Azjatycka (w tym rosyjska) mentalność ma tyle wspólnego z wolnością, co socjalizm.
   No i nie wiem, czy jednak w Stanach nie ma więcej kapitalizmu, niż w Chinach?
   • 07-09-2017 22:25:11 | odpowiedz
    Posługuje się pan utartymi schematami. "Nasze" władze i nasze przekaziory wsadzą pana do pierdla na wieki wieków za nazwanie śmiecia afrykańskiego śmieciem. Zostawiwszy władze polskie i rosyjskie na uboczu z całą pewnością spotkawszy się z moskwicinem na pustyni obalicie flaszkę i już będziecie kumplami na zabój. Spróbuj pan to powtórzyć z Arabem czy z bambusem. Weź pan też pod rozwagę, że piosenki rewolucyjne których Polaków od 1945 w szkołach uczą - typu "wróg ma dla nas kajdan dużo, ma też dużo tiurem..." itd to czysta hucpa. Te carskie tiurmy to to samo co bastylia z siedmioma złodziejami w środku. Piłsudski i inne bojcy zsyłani na Syberię dostawali adres domu do którego mają się zgłosić i comiesięczną przesyłkę pieniężną. Będąc w takiej "tiurmie" Przewalski wedrował po całej okolicy i odkrył konie Przewalskiego a Czerski - Góry Czerskiego. Piłsudski tylko młócił baby. Chinach jest partia komunistyczna ale komunizmu raczej nie ma. Nie ma rad pracowniczych, nie ma ministra gospodarki a pociągi śmigają 400km/h.
    • 08-09-2017 08:33:05 | odpowiedz
     Kiedy władza zażąda, Rosjanin zrobi "co należy", niezależnie od tego, ile Pan z nim flaszek "obali". To jest mentalność, o której piszę - interes zbiorowości kładziony ponad własną moralność. W Azji jest to posunięte jeszcze dalej - poświęcenie dla ogółu.
   • 07-09-2017 23:26:24 | odpowiedz
    Statua Wolności stoi na Placu Czerownym ;)

    A tak na poważnie - Index of Economic Freedom 2017:

    USA - miejsce 17 - 75,1
    EU - zależy od kraju (socjal***kratyczna Szwecja - miejsce 19 - 74,9)
    Chiny - miejsce 111 - 57,4
    Rosja - miejsce 114 - 57,1

    Dwie obserwacje, które można poczynić:

    1) Socjald***kratyczna Szwecja i kapitalistyczne USA mają praktycznie tyle samo wolności gospodarczej. SZOK!

    2) Rosja i Chiny - praktycznie tyle samo wolności gospodarczej, jednak patrząc na rozwój jednych i drugich, to coś nie gra. Różnica polega na tym, że Chiny startując z niskiego PKB per capita mogą rozwijać się szybciej od Rosji, ale gdy osiągną mniej więcej ten sam PKB per capita co Rosja, to zdziadzieją jak Ruskie, o ile oczywiście nie zliberalizują bardziej gospodarki. Zaimplementowanie Chińczykom współczesnych rozwiązań rodem z USA przyspieszyłoby ich wzrost gospodarczy może nawet do poziomu 9-10%. Nie chcą szybciej zdeklasować Jankesów? Trudno, ich sprawa. Ja bym wolał jechać na sterydach niż patrzeć, jak jakiś osiłek z osiedla odbija mi panienkę. Niebezpieczeństwo jest takie, że Chinole rozzuchwaleni ilością nie muszą za bardzo dbać o jakość, bo w sumie jest ich 4,5 raza więcej niż US-manów. Wystarczy im, że będą 2 razy biedniejsi od Jankesów i będą mieli większy budżet.

    Jeszcze jedna uwaga - to nie jest do końca tak, jak twierdzi JKM, że Zachód wymiękł, bo się strasznie "zsocjalizował". Owszem, "socjalizacja" Zachodu to jakieś 20% wpływu na utratę palmy pierwszeństwa. Pozostałe 80% to efekt "skapitalizowania" się reszty świata. Gdyby wszyscy miejli podobne (wolnorynkowe) rozwiązania ekonomiczne i PKB per capita, to potęga państw byłaby proporcjonalna do liczby ludności. Czym byłyby USA ze swoimi 300 mln mieszkańców wobec 7 mld ludności Ziemi?
    • 08-09-2017 09:07:00 | odpowiedz
     A pomnik Lenina stoi w centrum Seattle...

     Rankingi mogą mylić, ponieważ biorą pod uwagę tylko kilka wybranych zagadnień, a życie jest bardziej różnorodne.
     Szwedzi, kiedy zaczyna im brakować pieniędzy w budżecie, to liberalizują gospodarkę. A jak się wzbogacą, to rozwijają socjal. I tak w kółko. Myślę, że przedsiębiorczość w Stanach jest zjawiskiem kulturowym, wpajanym od dziecka. Co nie znaczy, że USA nie pogrąża się w marksizmie.
     Chiny nie zrezygnowały z wiodącej roli państwa. Oni rozwijają się poprzez pozyskiwanie surowców z zagranicy i wykorzystywaniu ich w kraju poprzez zorganizowaną państwową sieć przedsiębiorstw, zatrudniających większość Chińczyków. I dopóki nie zaczną wprowadzać powszechnie rozwiązań socjalnych, to jakoś będzie to szło, ponieważ ci, którzy nie pracują dla państwa, zarabiają, jak chcą i nikt im nie przeszkadza. Z Amerykanami wygrywają organizacją - mają plan zajęcia roli światowego hegemona i go realizują.
     A dlaczego większość państw nie przyjmuje zdrowych rozwiązań ekonomicznych? To tajemnica prowadzenia polityki światowej przez Amerykanów... :)
     Zresztą, Chińczycy tego nie zmienią, bo to działa.

     "Ja bym wolał jechać na sterydach niż patrzeć, jak jakiś osiłek z osiedla odbija mi panienkę."
     Ja wolę trzymać się zasad, a jeśli panienka daje się tak łatwo odbijać, to i tak prędzej, czy później z kimś pójdzie.

 • Jak będzie wyglądać Polska za kilka lat?

  Zacznę swoj post od prognozy o której mało sie mówi, ze wzgledu na nie poprawny politycznie charakter. Przy założeniach ( ustrój polityczny,wydatki rządowe - ceteris paribus) z punktu widzenia...
 • 21 kwietnia 2009: Izrael - agresor prewencyjny?

  Zapraszamy do dyskusji. http://korwin-mikke.blog.onet.pl/
 • Co mnie wkurza

  "Inteligentne" kraje starają się być samowystarczalne zwiększając eksport nie import. Chronią rodzime firmy wiadomo ludzie mają pracę państwo pieniądze z podatków. Ale nie w Polsce Tutaj...
 • Ostateczna Rozgrywka: Projekt Globalnego Zniewolenia

  Musicie zobaczyć ten film!!! Endgame: Blueprint for Global Enslavement (polskie napisy) http://video.google.pl/videoplay?docid=-5739634563260751371 "Włos jeży się na głowie! Najnowszy...
 • Globalne napięcie. III w.św.????

  Wenezuela a Kolumbia; Izrael - USA a Iran; Korea Płn. a Poł.; "China Post" twierdzi, że Chiny podnoszą stopień gotowości bojowej na wypadek konfliktu na Półwyspie Koreańskim, Rosja zwiększa...
 • Ukraina Przepowiednia

  BArdzo ciekawe....... APOKALIPSA, która dotknie Ludność UKRAINY Warszawa, dnia 19 marca 2009 roku Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Informuje ludność UKRAINY, że na podstawie przekazu...

Poczytaj również

 • Wolność chce likwidacji straży miejskiej w Białymstoku | 23-11-2017 18:30:00

  INFO: Białystok to kolejne miasto, w którym działacze partii Wolność starają się zlikwidować straż miejską - podaje serwis ddb24.pl.

 • Prof. Balcerowicz: PiS zmierza w kierunku socjalizmu | 23-11-2017 12:30:00

  OPINIA: Zwiększanie udziału państwa we własności to jest ruch w stronę socjalizmu. Nie twierdzę, że on już jest. PiS zmierza w kierunku modelu Putina - stwierdził w rozmowie z money.pl prof. Leszek Balcerowicz, były minister finansów.

 • "Przestępstwa" z nienawiści przekraczają kolejne granice | 23-11-2017 06:15:00

  INFO: Brytyjska opinia publiczna często zastanawia się nad tzw. mową nienawiści i związaną z nią przestępczością. Eksperci twierdzą, że przestępczość na tle nienawiści musi wynikać z wrogości, jednak nie jest łatwo ją zdefiniować w kontekście semantycznym.

 • Totalna inwigilacja pasażerów samolotów! Bo każe Unia! | 22-11-2017 18:30:00

  INFO: Straż Graniczna będzie gromadziła wszelkie dane o klientach linii lotniczych. I udostępni je innym służbom, jeśli te będą podejrzewały, że ktoś może być terrorystą. To nowy projekt ustawy autorstwa resortu spraw wewnętrznych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Farage chce prześwietlić Sorosa | 22-11-2017 12:30:00

  INFO: CEP Nigel Farage, lider wolnościowców w Parlamencie Europejskim, domaga się śledztwa dotyczącego powiązań 226 brukselskich polityków z p. Jerzym Sorosem oraz wpływu pieniędzy miliardera i jego organizacji na politykę Unii Europejskiej.

 • Źle się kończą inwestycje w zieloną energię | 22-11-2017 06:15:00

  INFO: Farma w Wierzchosławicach (woj. małopolskie), pierwsza duża inwestycja fotowoltaiczna w Polsce, stała się wielkim niewypałem inwestycyjnym - informuje portal niewygodne.info.pl.

 • Czescy eurosceptycy szukają alternatywy dla UE | 21-11-2017 18:30:00

  INFO: CEP Jerzy Payne z czeskiego ugrupowania Svobodní opowiada się za stworzeniem alternatywy wobec Unii Europejskiej. Wraz z szefem partii i również deputowanym Parlamentu Europejskiego CEP Piotrem Machem przygotował opracowanie pt. "Alternatywa dla Europy".

 • Suwerenność Polski w strzępach! | 21-11-2017 12:30:00

  INFO: Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł, że Polska musi natychmiast zaprzestać wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej. Za złamanie tego zakazu grozi 100 tys. euro kary dziennie - informuje forsal.pl.

 • Żebrowski: Dla zdrajców Polski obywatelski niebyt i ostracyzm | 21-11-2017 06:15:00

  OPINIA: Zdaniem historyka Leszka Żebrowskiego, dla zdrajców Polski powinien być zarezerwowany obywatelski niebyt i ostracyzm - podaje fronda.pl.

 • Michalkiewicz: Niektórzy bronią rewolucji bolszewickiej | 20-11-2017 18:30:00

  OPINIA: Rewolucja bolszewicka była wielkim krokiem wstecz. Wciąż są jednak ludzie, którzy jej bronią - stwierdził red. Stanisław Michalkiewicz.

 • Karoń: Musimy siłą przeciwstawić się zachodniej bolszewii | 20-11-2017 12:30:00

  OPINIA: Niestety, ale musimy siłą przeciwstawić się zachodniej bolszewii - powiedział p. Krzysztof Karoń w Radiu Wnet.

 • Korwin-Mikke: Bardzo źle oceniam rządy PiS | 20-11-2017 06:15:00

  OPINIA: CEP Janusz Korwin-Mikke bardzo ostro skrytykował PiS w rozmowie z portalem wnp.pl.

 • Anacki: Korwin nie rozumie, że gramy w demokrację | 19-11-2017 15:15:00

  OPINIA: Z Januszem Korwinem-Mikke nie da się zbudować realnego obozu wolnorynkowego, który mógłby faktycznie wpływać na zmiany w Polsce - powiedział w Radiu Szczecin p. Robert Anacki, wiceprzewodniczący partii Porozumienie.

 • JKM domaga się śledztwa ws. globciepu | 19-11-2017 06:15:00

  INFO: CEP Janusz Korwin-Mikke, występując w PE, zażądał śledztwa, które miałoby odpowiedzieć na pytanie, kto czerpał korzyści finansowe z walki z globciepem.

 • Ekolodzy działają na korzyść Niemców! | 18-11-2017 15:15:00

  INFO: Jak pisze portal wsensie.pl, ekolodzy, działający na rzecz zakazu hodowli zwierząt na futra, sprzyjają interesom niemieckim.