Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

22-08-2017 12:30:00

Poseł Jaskóła wyrąbał nam trochę wolności

FUTURO: Wdrożenie projektu mDokumenty umożliwi kierowcom jazdę bez dokumentów do kontroli: prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego - podaje wprost.pl.

 

Wynika tak z odpowiedzi p. Kazimierza Smolińskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, na interpelację WCz. Tomasza Jaskóły z Kukiz'15. Poseł przekonywał, że "skoro policja i tak posiada takie dane, to noszenie konkretnych dokumentów ze sobą przez kierowców wydaje się pozbawione sensu".

P. Smoliński powiedział, że resort cyfryzacji prowadzi prace zmierzające do wypracowania rozwiązań umożliwiających posługiwanie się przez obywateli dowodem rejestracyjnym oraz prawem jazdy w formie mDokumentu. Pakiet usług dotyczących pojazdu oraz kierowcy miałby zostać oparty na Systemie Informatycznym CEPiK2.0.

- Wdrożenie projektu mDokumenty pozwoli na nieposiadanie przez kierującego podczas kontroli ruchu drogowego dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz prawa jazdy, jeżeli uprzednio właściciel pojazdu i kierujący pojazdem dokona dedykowanej dla tego celu aktywacji w telefonie komórkowym - czytamy w odpowiedzi wiceministra.

 

Źródło: wprost.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 22-08-2017 12:47:27 | odpowiedz
  Oczywiście potrzebne będzie pisemne zaświadczenie, że "właściciel pojazdu i kierujący pojazdem dokonali dedykowanej dla tego celu aktywacji w telefonie komórkowym". Nie zapominajcie zabierać tego zaświadczenia!
  • 22-08-2017 18:01:42 | odpowiedz
   Za chwilę się okaże, że oszuści podrabiają te zaświadczenia i w związku z tym trzeba wprowadzić na nich znak wodny, mikrodruk, hologram, znak widoczny w ultrafiolecie itd. No i fajnie jakby miało wymiary karty kredytowej.
 • 22-08-2017 13:34:02 | odpowiedz
  Ktoś tu chyba zwariował.
  Kierowca nie posługuje się prawem jazdy, ani dowodem rejestracyjnym. Tymi dokumentami posługuje się policja. I to im te dokumenty są potrzebne. Kierowca miał za zadanie jedynie przewozić je ze sobą bo to jest bardziej sensowne rozwiązanie, niż aby każdy radiowóz woził ze sobą całą bibliotekę wszystkich dokumentów i szukał ich w razie kontroli. Ale w dzisiejszych czasach już można. Policja może sobie drogą elektroniczną przeglądać bazę danych do woli. Nie potrzebny jest do tego żadem mDokument, ani telefon.

  Kolejne bzdurne kretyństwo!
  • 22-08-2017 16:01:29 | odpowiedz
   Niestety masz rację. Sporo lat temu policjant sprawdził cepik i mi powiedział że mam już w urzędzie nowy karnecik i się zdziwił czemu nie odebrałem prawka. A potem zachował się jak jełop i wypisał mandat za "niemanie" 500- a nie za nieposiadanie przy kontroli 50-. Ja z zasady nie płacę mandatów a i tak mimo wszystko nie przyszło żadne upomnienie w tej materii. Pewnie w UW się zorientowali ze został wystawiony bezprawnie.
  • 22-08-2017 17:58:58 | odpowiedz
   Bzdurne kretyństwo to twierdzenie, że "Kierowca nie posługuje się prawem jazdy, ani dowodem rejestracyjnym. Tymi dokumentami posługuje się policja. I to im te dokumenty są potrzebne."
   Spróbuj zgłosić szkodę u ubezpieczyciela, albo pozwać kogoś do sądu bez dostępu do jego dokumentów.

   Po tej dobrej zmianie każda najmniejsza stłuczka będzie zgłaszana na policję, bo tylko policja będzie mieć wgląd w dokumenty. A policja za darmo nie przyjeżdża, więc ze 3 stówki extra do budżetu pójdzie. No i trwa to trochę, zanim się to takiej stłuczki pofatygują. W tym czasie parę tysięcy ludzi postoi sobie w korku (tzw. apacze).
   • 22-08-2017 19:50:31 | odpowiedz
    Rzeczywiście - dokumenty nie są tylko po to, żeby władza mogła identyfikować obywateli, ale także żeby obywatele mogli się identyfikować wzajemnie. Np. kto ciebie stuknął, albo komu dałeś towar na kredyt. Z tym, że do takich celów takie "dokumenty w telefonie" by wystarczyły. Teraz jak, ktoś ciebie stuka, to prosisz o dokumenty papierowe, w przyszłości poprosisz o telefon.
    Tyle, że to teoria. Przecież tu chodzi o to, żeby jakaś zaprzyjaźniona firma wygrała przetarg na "Pakiet usług dotyczących pojazdu oraz kierowcy oparty na Systemie Informatycznym CEPiK2.0." A skończy się tak, że trzeba będzie jeździć i z dokumentami i z telefonem i jeszcze z NIPem wytatuowanym na d.
   • 23-08-2017 08:40:18 | odpowiedz
    Jakich dokumentów?
    Aby kogoś pozwać do sądu, nie potrzebuję jego prawa jazdy, ani dowodu rejestracyjnego. Tym bardziej nie potrzebuję swoich.
 • 22-08-2017 16:31:16 | odpowiedz
  Coś Błaszczaki wymyślą. Na początek mandat za niemanie przy sobie dowodu osobistego.
 • 23-08-2017 11:11:30 | odpowiedz
  Ciężkie donice, mury dla aut...
  (dedykuję Precz z komuchami z niezalezna.pl)

  Ciężkie donice, mury dla aut...
  Może nachodźców przygarnie Bałt?
  Też nie chce... tak jak Polak jest zły!
  A może Węgier? A może by...
  A może, zamiast ochrony dróg,
  Każdy by w schronie przebywać mógł?
  Ubogacona Europa tak
  To multi-kulti zwycięstwa znak!

Poczytaj również