Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

29-04-2017 06:15:00

Nowe unijne regulacje: 10 miliardów na zmarnowanie!

INFO: Przedstawiciele państw członkowskich UE przegłosowali ostre normy emisji zanieczyszczeń dla przemysłu, w tym elektrowni węglowych - podaje radiomaryja.pl.

 

Dla polskiego przemysłu nowe regulacje oznaczają konieczność ograniczenia emisji i kolejne wydatki. Dostosowanie się do tych przepisów może kosztować polskie przedsiębiorstwa gigantyczną sumę aż 10 mld zł.

Portal podaje, że Niemcy, Polska, Czechy, Bułgaria, Rumunia, Węgry, Słowacja i Finlandia głosowały przeciw konkluzji ws. najlepszych dostępnych technik dla dużych obiektów spalania. Polska zaproponowała system głosowania nicejski, ale Komisja przyjęła jednak system głosowania lizboński.

- Jest rzeczą zaskakującą, że państwa, które nie mają węgla brunatnego decydują o tym, jak inne państwa członkowskie posiadające te zasoby mają je wykorzystywać - powiedział p. Paweł Mucha, rzecznik Ministerstwa Środowiska. - Nasz głos, jak również państw wspomnianych wyżej, został pominięty - dodał.

Pojawiły się również głosy, że okres dostosowania się jest zbyt krótki i w efekcie mogą pojawić się w Polsce braki prądu.

 

Zobacz także: UE chce wyeliminować węgiel z gospodarki!

 

Źródło: radiomaryja.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 29-04-2017 09:36:44 | odpowiedz
  Jak ktoś mi robi koło pióra to zrywam z nim kontakty. Nie rozumiem co jeszcze robimy w tej unii.
  • 29-04-2017 09:41:23 | odpowiedz
   Są grupy społeczne, które mają interes, żeby być w UE. Są to przede wszystkim politycy i urzędnicy. Bez Unii nie są nikomu do niczego potrzebni, a przynajmniej nie tylu i nie tak, jak teraz.
   • 29-04-2017 18:37:50 | odpowiedz
    Tylko dobra guma i solidne gumowanie na komendzie może uratować ten świat. Przegumować całą Europę - od Atlantyku po Ural.

    Każdy Euro-Pejczyk musi poznać smak gumy. Guma czyni cuda.

    Tylko Dobra Guma
 • 29-04-2017 12:49:02 | odpowiedz
  Dlaczego do sprawy nie podchodzi się pragmatycznie? Polska mogłaby zadeklarować gotowość opracowania bardziej efektywnej metody filtracji spalin powęglowych, argumentując, że nasza energetyka "węglem stoi". UE widziałaby z jednej strony ukłon w kierunku spełnienia wyższych norm, z drugiej odpuściłaby sobie uporczywe pchanie Polski w "dekarbonizację".
  Pieniądze z kar, czy z obowiązkowych konwersji na inne źródła zasilania można by przeznaczyć na konkurs rozwiązań technicznych. Zyskałaby i nauka polska, i środowisko.
 • 29-04-2017 22:25:53 | odpowiedz
  Musiało być spore stężenie węgla (CO2) w powietrzu skoro narosło z niego tyle roślin zamienionych póxniej w pokłady węgla. W tych roślinach przy olbrzymim stężeniu CO2 wyrosły takie gigantogrubce, że przy nich poseł Pawłowicz czy mecenas Rycho Kalisz to ledwie kleszcze. To z tych grubców o ile się nie mylę mamy tyle ropy że nasza premierzyca jeździ aż ośmicylindrowa audicą. Pancerną w dodatku - co wydaje się przy budowie pani premierzycy zbędnym balastem. Lasów te niemieckie popłuczyny po Adolfie nie mają i dlatego nie mogą przyjąć od nas żubrów. A minister Szyszko dawał Makreli czwórkę za frajer. Czas chyba nadchodzi aby każdego zwolennika socjalizmu od kierownika MOPS wzwyż wieszać. Po powieszonym mianować następcę spośród personeli. Same się pozwalniają. Itd. Itd. Kupa roboty przed uczciwymi ludźmi
  • 30-04-2017 11:45:14 | odpowiedz
   ANTARESIE - niewdzięczny buraku. Socjalizm cię wyciągnął z wioski zabitej dechami. A ty na niego plujesz jak ostatni cham.

   Rozumiem, że chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy. Jednak miej na uwadze to, że tzw. wolny rynek czyli demokracja czyli władza ludu - wybrał socjalizm.

   Inaczej, nadal srałbyś za stodółką, mieszkał w ziemiance i zapieprzał na polu twojego Pana od świtu do nocy.

   Na ciebie, to tylko dobra guma i codzienne gumowanie na komendzie.

 • Dostęp do broni

  Większość z nas zapewne jest za powszechnym dostępem do broni. Chciałbym tutaj podyskutować co słowo "powszechny" oznacza. Moim zdaniem powszechny dostęp do broni powinien obejmować wszystkie jej...
 • Prawo (czy lewo?) autorskie

  Witam. Co sądzicie o majątkowych prawach autorskich. Wiem, że internet pełny jest dyskusji na ten temat, ale zazwyczaj toczą się one wokół tego, że "twórcy" muszą mieć na czym zarabiać....
 • Stocznie i stoczniowcy

  P. Januszu, pamiętam Pańskie wypowiedzi nt. stoczni - że trzeba je zlikwidować, bo jak coś jest nierentowne, to po co trzymać takie coś. A czy Pan wiedział, że stocznie niemieckie są wspierane i...
 • Mam wątpliwosci prosze o pomoc!

  Mlody i prosty ze mnie czlowiek-nie wszystko wiem a raczej wiecej nie wiem niz wiem...Temu zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyjasnieniu kilku kwestii ktore ujmne w ppytaniach za wszelkie...
 • Lewacka "argumentacja" przeciwko wolnemu rynklowi [FAQ]

  Jak szybko i skutecznie zamknąć dziób lewakowi, czyli trudna sztuka prowadzenia rozmowy z debilem Poniższy zestaw najczęściej podnoszonych przeciwko kapitalizmowi lewackich "argumentów" w...
 • Kiedy regulowany rynek przestaje być "wolny"?

  Cały czas słyszę/czytam że nigdzie (szczególnie w Polsce) tak naprawdę nie ma kapitalizmu i/lub wolnego rynku. JKM kiedyś mówił że nie można być „trochę” wolnym – albo się jest wolnym albo...

Poczytaj również