Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

28-11-2017 12:30:00

Niemcy wyrąbują las. Co na to UE?

INFO: Niemiecka firma energetyczna RWE otrzymała zgodę na wycięcie sędziwego lasu, by w jego miejsce poszerzyć działalność kopalni węgla. Co na to Unia Europejska, która zagroziła Polsce gigantycznymi karami za wycinkę chorych drzew w puszczy białowieskiej?
 
Sąd administracyjny w Kolonii orzekł, że największy niemiecki dostawca prądu RWE będzie mógł kontynuować plan inwestycyjny i usunąć fragment lasu w Hambach liczącego sobie bagatela 12 tys. lat. W jego miejsce ma poszerzyć swą działalność kopalna wydobywająca węgiel brunatny uchodzący za jedno z najmniej ekologicznych paliw. Kopalnia powiększa się co roku od 1978 r., w wyniku czego las Hambach stracił ponad 10% swojej pierwotnej powierzchni.
 
Decyzja sądu nastąpiła dosłownie kilka dni po tym, jak Trybunał Sprawiedliwości UE ostrzegł Polskę, że może zapłacić karę w wysokości 100 tys. euro dziennie, jeśli kontynuowana będzie wycinka chorych drzew w puszczy białowieskiej.
 
Co interesujące, na świecie kreuje się wizerunek, że Niemcy są najbardziej ekoprzyjaznym narodem, tymczasem fakty stanowią, że kraj ten jest największym europejskim trucicielem odpowiedzialnym za emisję ponad 20% gazów cieplarnianych w całej UE!
 
 
Źródło: RT.com
Opracował: TP

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 28-11-2017 13:31:09 | odpowiedz
  Wiadomo, że to dzisiejsze zachodnie, liberalne demokracje, czyli lewackie, jak kto woli, zniszczyły najbardziej przyrodę na świecie bogacąc się, teraz to czynią Chiny, Indie, Afryka. Polska też. I wiadomo, że Niemcom się upiecze. Pytanie tylko. Od kiedy to KORWiNistów-darwinistów interesuje ochrona przyroda. Ją, zgodnie z zasadą KORWiNizmu-darwinizmu należy niszczyć, w myśl zasady: Czyńcie sobie ziemię poddaną i Cel uświęca środki. Oczywiście jak jakiś KORWiNista-darwinista będzie mmiał kaprys zachować jakiś unikalny kawałek to może sobie zatrzymać.
 • 28-11-2017 16:43:08 | odpowiedz
  UE na to nic, bo UE to niemcy...
 • 28-11-2017 17:09:12 | odpowiedz
  Po pierwsze - to jest las a nie puszcza czy park narodowy objęty ochroną. Ja nie jestem za tym aby jakaś Mumia Eurokratów rządziła naszą gospodarką ale jest to właśnie nasza wina. Pani premier jeździ do PE i tłumaczy się (im), że jest tak czy siak - więc oni podejmują dyskusję bo widzą , że mogą ten temat drążyć. Gdyby Pani Szydło zdecydowanie zarządała i zakazała wtrącanie się w narodowe sprawy niepodległego państwa i zagroziła wyjściem z UE - wtedy reakcja byłaby zupełnie inna. Gdyby Polska nie była w UE to wiadomo, że Tusek nie miałby prawa zajmować tam jakiegokolwiek stanowiska a jak wiecie, to jest jego sprawka. A Pani premier tłumaczy się w UE jak mała dziewczynka z tego, jak rządzi naszym krajem. Chyba powinniśmy ją za to wymienić! Po to mamay swój parlament, abyśmy sami podejmowali decyzję o tym, jak mamy rządzić własnym państwem . Ich należy jawnie ośmiesyć i wykpić w obecności licznych mediów, zarzucić im wtrącanie się w nieswoje sprawy, natomiast totalnej opozycji zagrozić delegalizacją i oskarżeniem o zdradę stanu. Więzienia na nich już czekają na Łubiance z odpowiednią "obsługą".
  • 29-11-2017 05:18:08 | odpowiedz
   Po pierwsze, PiS jest prounijny, więc działa, jak uważa. Po drugie, PiS nie zrobi nic przeciwko wynikom sondaży, bo "spadłyby mu słupki", a że większość chce być w Unii...
   • 29-11-2017 21:24:31 | odpowiedz
    Nie zupełnie jest to prawda co Pan pisze. PiS ma poparcie ostatnio 47% więc ciągle wzrasta ale pewnie dlatego, że dużo Polaków korzysta np. z 500+ a w polityce dzieją się różne sprawy prowadzące do odpolitycznienia sądów, rozliczenia przynajmniej części afer itd.... Gospodarka rośnie o wiele szybciej niż prognozy na to wskazywały. A wiesz Pan dlaczego? Bo Tusk został w Brukseli więc trochę przestali rozkradać Polskę. Dla przeciętnego Polaka nie jest tak bardzo istotne kto rządzi krajem - bardziej ważne jest jak rządzi i co MY Polacy z tego mamy. Oczywiście ważne są kierunki prowadzonej polityki zwłaszcza w perspektywie kilku lat i dłużej.
    Oczywiście PiS jest prounijny dlatego, że boi się Rosji więc myśli, że członkostwo w UE zabezpieczy nas przed agresją Rosji. Ale pewnie PiS dopiero teraz przejrzał na oczy, że UE ze swoimi dążeniami dyktatorskimi wcale nie jest dobrym rozwiązaniem. Jak na razie, trzeba łykać tą żabę którą się napoczęło ....
    • 29-11-2017 23:27:22 | odpowiedz
     To wcale nie wyklucza tego, o czym pisałem. I nie sądzę, by nagle Kaczyńskiemu przeszła prounijność. Od lat apelował o powołanie unijnej armii i kiedy taki projekt właśnie wszedł w życie, to Macierewicz go podpisał.

Poczytaj również