Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

08-02-2018 12:30:00

Musk wystrzelił najpotężniejszą rakietę na świecie

INFO: Prywatna firma Space X wystrzeliła w kosmos najpotężniejszą na świecie rakietę Falcon Heavy - podaje forsal.pl.

 

Misja okazuje się niebywałym sukcesem. Dwa stopnie wspomagające po odłączeniu się od rakiety wylądowały - jak zaplanowano - z powrotem na przylądku Canaveral, zaledwie kilkadziesiąt metrów od siebie wprost z niebywałą precyzją, przypominającą sceny z filmów science-fiction. Rakieta wyniosła w kosmos także elektryczny samochód Tesla Roadster. Obecnie samochód wyposażony w liczne kamery orbituje wokół Ziemi. P. Musk zapowiedział, że do roku 2024, wcześniej niż rządowa NASA, zorganizuje prywatną wyprawę na Marsa.

 

Zobacz także: "Zrzutka" na podbicie Księżyca?

 

Źródło: forsal.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • mercedesbiome | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
  08-02-2018 13:10:03 | odpowiedz
 • 08-02-2018 14:32:20 | odpowiedz
  Czy tak wydane pieniądze - są wydane po chrześcijańsku? Po co to komu poza ego tego cwaniaka który wyciągnął miliardy $ z budżetu USA?
  A może lepiej było dać jakim sierotom co już żyją a są głodne czy nie mają butów, co?
  Czym się tu zachwycać. No zupełnie ludziska zidiocieli.
  • 08-02-2018 14:54:19 | odpowiedz
   Eee.. to prowokacja. Przecież wiadomo, że co jak co, ale KORWiNizm nienawidzi dawania, szczególnie biednym.
  • 08-02-2018 15:12:53 | odpowiedz
   "Świetny" pomysł. Byśmy mieli wtedy więcej bosych, głodnych sierot. Ale nie mielibyśmy rakiety. Myślę, że to jednak Ty zidiociałeś. Największe osiągnięcie techniczne ostatnich lat sprowadzić do rangi gówna. Nieźle.
  • 08-02-2018 16:28:03 | odpowiedz
   Panie Marek - nie wiem coś Pan za gość ale z informacji wynika, że prywatna inicjatywa jest lepsza, lepiej wykorzystane są środki finansowe i przede wszystkim jest 10 razy taniej niż miało to miejsce w programach NASA. Inicjatywa prywatna gwarantuje szybszy postęp w badaniach kosmosu ale również postepy w innowacyjności i technologii są szybsze i mniej kosztują. NASA wydawała ogromne miljardy dolarów bo każdy procownik chciał dużo zarobić. Programy trwały w nieskończoność długo i niewiele z tego mieliśmy korzyści.
   Ale masz się czego bać, bo może się okazać że te nowe technologie kosmiczne mogą zagrozić tym wszystkim świętym w chrzescijańskim niebie.
   Wreszcie powinniśmy zacząć myślec na eksploracją kosmosu a być może kiedys nawet trzeba bedzie opuścic ten niegościnny kawałem Ziemi ... i wtedy co? Trzeba wybudować ogromne stacje kosmiczne w kosmosie, zbudować nowe napędy szybsze i tańsze bez ograbiania podatników z ich podatków. Trzeba po prostu zbudować znośne worunki do życia człowieka i jego rozwoju w kosmosie. Być może w warunkach znikomej grawitacji uda się odkryc nowe materiały, nowe technologie, wybudować olbrzymie fabryki itd.....
   Sieroty nie byłyby sierotami, gdyby ludzie zamiast bezrozumnie ruchać - zastanowili się ile są w stanie wyżywić i wychować swoich dzieci. Jeśli ktoś rodzi nadmierną ilość zwoich klonów bez wsparcie finansowego oraz odpowiedniego zaplecza ekonomicznego - to wtedy skazuje takie dzieciątka na żebractwo i poniewierkę. A więc używaj rozumy nim spłodzisz następcę. Liczenie na to, że społeczeństwo wychowa czyjeś dzieci jest brakiem odpowiedzialności i powinno być traktowane jak przestępstwo.....

   Wolność to odpowiedzialność - zapamiętaj to sobie!
  • 08-02-2018 18:24:23 | odpowiedz
   Cwaniaka? Po sprzedaniu PayPal dostał 180 mln $, mógł żyć z tego do końca życia. Ale nie, coś chybna z nim nie tak, zainwestował 100 mln $ w SpaceX, a 80 mln$ w Teslę. Zmienił świat, zatrudnia ok 12 tys ludzi (w tej chwili już chyba więcej). Za mało chrześcijańskie?
   • 08-02-2018 18:43:14 | odpowiedz
    mała korekta, sama Tesla zatrudnia w tej chwili 33 tys ludzi, SpaceX około 7 tys. To wszystko dzięki wizji jednego człowieka.
 • 08-02-2018 17:44:29 | odpowiedz
  Ona jest faktycznie najpotężniejsza teraz, bo niemal 50 lat temu rakieta Saturn 1, która wyniosła pierwszych ludzi na Księżyc była większa. Tym niemniej, biorąc pod uwagę, iż jest to prywatna inicjatywa, projekt robi wrażenie.

  Druga sprawa to samochodziki elektryczne, które Musk lansuje, a które są ekonomicznie do d..y, co zresztą któryś z redaktorów "Nczas!"-u nie tak dawno w swoim artykule, w papierowej wersji "NCzas!"-u opisał. Zresztą wiatraki i panele słoneczne też padają jak muchy, gdy tylko państwo przestaje do zabawy w "zieloną energię" dopłacać.

  Trzecia sprawa: muszę się częściowo zgodzić z panemMarkiem, że np. załogowa wyprawa na Marsa jest właściwie bez sensu. Jakkolwiek kosmiczny wyścig między USA i ZSRR kilkadziesiąt lat temu miał po prostu charakter polityczny, to tu ten aspekt nie występuje. No chyba że Elon Musk chce zwyczajnie pokazać, że potrafi, że chce przekroczyć kolejną granicę, zresztą podobnie jak ostatnio śp. Tomasz Mackiewicz. Taka ars gratia artis. No to wtenczas rozumiem, tym bardziej, że to jego prywatne środki i nic mi do nich.
  • 08-02-2018 18:45:13 | odpowiedz
   Celem Muska nie jest wyprawa załogowa na Marsa. Jego celem jest stała kolonia na Marsie.
   • 08-02-2018 23:48:52 | odpowiedz
    Tak, oczywiście, jakżeby inaczej. Wcześniej tylko przerzuci 420 mln ton sprzętu, wody i innych zapasów.
    Co Ty w ogóle wypisujesz człowieku? Zastanowiłeś się nad tym?

 • Głupota a kapitalizm

  Zadałem to pytanie w internetowym wywiadzie z Panem JKM (odpowiedzi jeszcze nie zostały opublikowane), ale wrzucę je jeszcze tu. Pan JKM często wytyka główną wadę demokracji - fakt że...
 • Czy Polacy to naród?

  Im dłużej żyje w Polsce tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu że Polacy to żaden naród ale jedynie grupa ludzi żyjących na wspólnej ziemi i mówiących tym samym językiem i nic po za tym.
 • Jak nie dać się ograbić przez ZUS?

  Do JKM. Reklamowanie firm które mają zniszczyć system ubezpieczeniowy to lekka przesada. Mam nadzieję, że jest to krótka utrata kontroli nad tym co Pan pisze i myśli. Najpierw muszą być...
 • Pieniądz na wolnym rynku [FAQ]

  NIECH SIĘ STANIE 100% ZŁOTA pieniądz, banki i rząd Pieniądz jest tą sferą gospodarki, która została najbardziej pogmatwana i naznaczona przez wielowiekowe ingerencje rządu. Wielu ludzi stojących...
 • Kod Biblii

  czy Biblia naprawdę zawiera jakieś zaszyfrowane informacje, czy to jedynie taki bajer dla ubogich na poziomie dziennika Fakt? jest sens w ogóle bliżej się zapoznawać z tym fenomenem?
 • Jak spłacić emerytów i rencistów?

  Na różnych forach zetknąłem się z sympatykami JKM. Przyznam, że zaintrygowali mnie i jednocześnie wzbudzili moją ciekawość. Jednym z nurtujących mnie pytań są wypłaty dla obecnych i przyszłych...

Poczytaj również