Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

21-09-2018 18:30:00

Michalkiewicz: Trwa rewolucja komunistyczna

OPINIA: W Europie, a także Stanach Zjednoczonych i Kanadzie odbywa się rewolucja komunistyczna - powiedział dla portalu wSensie.pl red. Stanisław Michalkiewicz.

 

Zdaniem publicysty, rewolucja komunistyczna jest w natarciu, jednak wielu ludzi nie jest w stanie jej dostrzec.

- Tylko że nie wszyscy ludzie zdają sobie z tego sprawę, ponieważ jest ona prowadzona według innej strategii, niż ta, którą znamy - strategię bolszewicką, która składała się z trzech takich elementów: gwałtownej zmiany stosunków własnościowych, czyli likwidacji własności prywatnej, masowego terroru i masowego duraczenia. Od końca lat sześćdziesiątych XX wieku zaczęto odstępować od tej strategii, bo okazała się nieefektywna na dłuższą metę, chociaż przyniosła przerażające rezultaty. Zastępując ją strategią zaproponowaną jeszcze w latach dwudziestych XX wieku przez włoskiego komunistę Antoniego Gramsciego, w której na pierwszy plan wysuwa się masowe duraczenie, ponieważ Gramsci uznał, że głównym polem bitwy rewolucyjnej powinna być sfera ludzkiej świadomości, czyli sfera kultury. To się odbywa i w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie pod egidą premiera Trudeau i w Europie. Przy pomocy takiej piekielnej triady: państwowego monopolu edukacyjnego, mediów i przemysłu rozrywkowego - stwierdził p. Michalkiewicz.

 

Źródło: wsensie.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 21-09-2018 19:11:01 | odpowiedz
  Taka "rewolucja komunistyczna" jak na Zachodzie, którą "nie jestem w stanie dostrzec", to mi specjalnie nie przeszkadza - skoro nie można jej dostrzec.
  Bardziej mi przeszkadza rewolucja komunistyczna w Polsce, którą ja dostrzec jestem w stanie bardzo dokładnie: podporządkowanie wszystkich rodzajów władzy (w tym sądowniczej) rządzącej partii, nacjonalizacja coraz większej liczby przedsiębiorstw, walka z niezależnymi mediami, redystrybucyjny fiskalizm na rzecz żulii, to są wszystko cechy władzy komunistycznej. I to wszystko popierają rydzykowi propagandyści, krzycząc jednocześnie "łapaj komunistę", ale na Zachodzie.
  PS. Gramsci umarł w 1937 r. O jego teoriach mało kto słyszał poza jakimiś obskurnymi uczelniami.
  • 21-09-2018 19:54:17 | odpowiedz
   O jego teoriach mało kto słyszał, bo nie ma powodu, by płoszyć ptaszka, niech mu się zdaje...
   • 21-09-2018 21:08:42 | odpowiedz
    ... i wtedy geje na umówiony sygnał (strzał z Aurory?) zaatakują Pałac Zimowy, przekażą ziemię chłopom, wymordują burżuazję, upaństwowią gospodarkę i wprowadzą rządy rad tudzież elektryfikację.
  • 21-09-2018 20:01:49 | odpowiedz
   "...to są wszystko cechy władzy komunistycznej..." i chyba całej nowoczesnej Europy.
   • 21-09-2018 20:59:59 | odpowiedz
    Gdzie we współczesnej Europie nacjonalizuje się masowo prywatne firmy - poza Polską? Gdzie podporządkowuje się sądownictwo władzy wykonawczej?
  • 21-09-2018 20:30:21 | odpowiedz
   "walka z niezależnymi" mediami to znaczy zaprzestanie zamieszczania w Wyborczej całostronnicowych reklam państwowych firm typu "napis Tauron dostarcza prąd na tle słupów WN" ???
  • 23-09-2018 05:21:23 | odpowiedz
   I dokładnie o to chodzi by zduraczony Sariusz nie zdawał sobie prawy że ma już zatruty komunizmem umysł. Dokładnie o to chodzi by mu nie przeszkadzało.
   nie ważne kiedy Gramsci umarł i jak wielu o nim słyszało, ważne że jego recepty sprawdzają się.
   Nie przyszło ci do głowy że "walka o niezawisłe" od PiS sady prowadzona jest dlatego że teraz tez NIE SĄ niezawisłe? Że popierające PO sądy uznające za zgodne z konstytucją to co PO potrzebuje to wartość o która bardziej trzeba się bić niż o głosy wyborców?
   Z dwojga złego (przemysł nacjonalizowany i przemysł rozkradany)wolę już nacjonalizowany, bo przynajmniej będzie może KIEDYŚ go odzyskać.
   I wolę redystrybucję na rzecz żuli niż na rzecz zorganizowanych band złodziei, bo żul przynajmniej to co dostanie w szybkim tempie zwróci państwu w sklepie monopolowym, a banda złodziei użyje tego do zapanowania nad narodem.
 • 21-09-2018 21:30:10 | odpowiedz
  Diagnoza w 100% słuszna, jakkolwiek owe zjawisko nazwane raczej być powinno EWOLUCJĄ SOCJALISTYCZNĄ.
  • 22-09-2018 08:04:37 | odpowiedz
   Najgorsze jest to, że większość krajów odchodzi od stosowania gumy. Bez gumy ani rusz, bez gumy upadnie każda cywcywilizacja. Lać gumą ile wejdzie i zrobić lewatywę gumową gruszką. Lać gumą ile wejdzie i zrobić lewatywę gumową gruszką.
  • 22-09-2018 08:23:47 | odpowiedz
   Tu już się prędzej zgodzę, bo w 50%. Zmiany w obyczajowości w Europie Zachodniej, które się wam tak nie podobają (mnie zresztą też nie za bardzo) mają niewątpliwie charakter ewolucyjny a nie rewolucyjny. Nie zgodzę się natomiast, że mają cokolwiek wspólnego z socjalizmem. Akceptacja własności prywatnej i wolnego rynku jest dziś na Zachodzie na pewno znacznie większa niż w latach 50-tych, 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku. 40 lat temu nie było np. do pomyślenia, żeby w Europie były prywatne linie lotnicze, koleje czy telewizje. Górna stawka podatku dochodowego przekraczała wtedy w niektórych krajach 90%.
   I nie ma żadnych oznak, że te walczące o równouprawnienie mniejszości, wymieniane przez waszego Gramsci'ego, jak np. geje są bardziej wrogo nastawione do kapitalizmu niż reszta społeczeństwa.
   Walczcie sobie ze zmianami obyczajowymi na Zachodzie, skoro wam się nie podobają, ale nie mieszajcie do tego marksizmu czy komunizmu, bo to po prostu uwłacza pamięci milionów ofiar tych ideologii.
 • 22-09-2018 09:13:03 | odpowiedz
  Nie chce mi się sprawdzać ile lat ma p. Michalkiewicz ale może "czas pomyśleć o azylu"? Jak ktoś pisze coś takiego:

  "Słowem - niezawiśli sędziowie to są fagasy, rodzaj aktorów, za pieniądze przekazywane im przez naszych panów gangsterów i na ich polecenie przedstawiających różne groteski. Za komuny żaden z tych aktorów nie ośmielił się odmówić naszym panom gangsterom udziału w przedstawieniu i dopiero, kiedy na skutek transformacji ustrojowej, dyscyplina się rozluźniła, naszym aktorom przewróciło się w głowie, jakby zapomnieli, że są tylko komediantami w służbie przemocy, co to „wyrasta z lufy karabinu”. A przecież spostrzeżenie, że bez tych karabinów ich „orzeczenia” wzbudzałyby tylko „śmiech pusty”, nie przekracza przecież możliwości umysłu ludzkiego, chyba, że zaćmią go gersdorfiny, powodując utratę poczucia rzeczywistości."
  to co właściwie postuluje? Że trzeba przywrócić status quo ante???? Czy mam rozumieć że to źle że "dyscyplina się rozluźniła" i sędziowie stali się niezawiśli????? Znaczy w jednym miejscu utyskuje na "rewolucję komunistyczną" a w innym chce ją realizować, by znowu "żaden z tych aktorów nie ośmielił się odmówić naszym panom gangsterom"...
 • 24-09-2018 14:57:55 | odpowiedz
  A na drzewach liści będą wisieć korwiniści. Bojówki gejów, ekologów, cyklistów, wegetarian będą wyłapywać w bramach korwinistów i ich wieszać.

Poczytaj również