Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-07-2018 12:30:00

Mentzen dziwi się, że inwestor wybudował zamek

OPINIA: Ogromnie dziwię się ułańskiej fantazji właściciela zamku w Stobnicy. Moje zdziwienie wynika z tego, że postanowił zbudować swoją twierdzę akurat w Polsce - pisze dr Sławomir Mentzen na Facebooku.

 

- Przecież takiego zamku pewnie nie da się zbudować w takim miejscu. Nawet jeżeli jakimś cudem przepisy na to by pozwoliły, to cała inwestycja wywaliłaby się z powodu oporu urzędników, ekologów lub okolicznych mieszkańców. Inwestor, chcąc doprowadzić do rozpoczęcia budowy, musiał dogadać się z nimi wszystkimi i odpowiednio ich zachęcić do niestawiania oporu. Ale to był dopiero początek problemów. Teraz cała procedura będzie kontrolowana przez CBA, Ministerstwo Środowiska oraz nadzór budowlany. Inwestor będzie miał możliwość zobaczenia, ile w naszym kraju znaczy prawomocna decyzja i jak wiele urzędów i służb ma uprawnienia do przeszkadzania w budowie. Jeżeli jakimś cudem po najazdach tych wszystkich urzędników i funkcjonariuszy będzie można kontynuować prace, to nikt nie zagwarantuje, że po zakończeniu budowy uda się ją oddać do użytku. W końcu jakiś urzędnik może się dowiedzieć nieoficjalnie, że najważniejsze czynniki w kraju są przeciwko oddaniu zamku do użytku. Jeżeli jednak i przez to uda się z pomocą Opatrzności oraz Mamony przejść, to nikt nie może inwestorowi zagwarantować, że nie zostanie prędzej czy później z zamku ograbiony - pisze dr Mentzen. - A nawet jeżeli jakimś cudem żaden polski albo zagraniczny rząd bezpośrednio po ten zamek się nie schyli, to kwestią czasu jest przywrócenie podatku spadkowego w ramach najbliższej rodziny - podkreśla.

 

Zobacz także: Resort środowiska skontroluje kontrowersyjny zamek

 

Źródło: facebook.com

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 12-07-2018 13:20:35 | odpowiedz
  Ale o co chodzi? Dlaczego temu dokturowi przeszkadza, że ktoś coś buduje? Czy w Krulestwie Korwinistanu będzie wolno budować zamki tylko krulowi?
  • 12-07-2018 14:45:54 | odpowiedz
   Ha! Przeczytaj ze zrozumieniem.
   • 12-07-2018 16:42:28 | odpowiedz
    Przeczytałem dwa razy z przodu do tyłu i trzy razy z tyłu do przodu i nadal nie rozumiem. Jakiś "dr Mentzen" dziwi się, że ktoś buduje jakiś "zamek" w jakiejś Stobnicy. I martwi się o podatek spadkowy. Ten doktur jest spadkobiercą tego budowniczego zamku?
    • 12-07-2018 19:03:42 | odpowiedz
     Coś słaba forma dzisiaj, Sariuszu, może trzeba odpocząć?

     Dr S. Metzen to jeden z wiceprezesów partii "Wolność". W tekście sobie ironizuje, że ten facet od zamku wybrał nieświadomie czy też nieopatrznie na miejsce swojej rezydencji Rzeczpospolitą trzy i pół, w której takie cuda się dzieją, jak opisuje w felietonie: żeby sobie coś na ziemi kupionej za własne pieniądze wybudować, to najpierw trzeba spacyfikować urzędasów i sąsiadów za pomocą tony papierków i/lub odpowiedniej sumy gotówką, a potem, mimo posiadania na piśmie rzekomego prawomocnego łaskawego pozwoleństwa, być nadal narażonym na zbrojne zajazdy, groźby, szykany oraz oszczerstwa publicznie i masowo głoszone - na skinienie tzw. suwerena, czyli zawistnego motłochu, któremu stara się przypodobać największy mąż stanu od czasów Mieszkowych, nasyłając swoich siepaczy na nowego wroga publicznego, w czym wtórują mu nagonką nawet rzekomo nienawistne wodzowi publikatory... farsa, panie Sariusz.

     Na koniec pan dochtór wyraża pesymistyczne przekonanie, że na tym się nie skończy, bo jeśli nie teraz to w przyszłości nieroztropny "inwestor" zostanie tak czy inaczej ograbiony.

     Teraz jaśniej?
     • 12-07-2018 21:13:46 | odpowiedz
      Ach, czyli to miał być sarkazm. Słabo wyszło, skoro trzeba tłumaczyć.
     • 12-07-2018 22:32:48 | odpowiedz
      nie, inwestor na budowę wybrał teren chroniony. Na obszarach Natuira 2000 bardzo trudno jest postawic domek letniskowy o pow.35m2, a tu jakims dziwnym trafem ktos buduje 'zamek'..... Pomijam już gust tego Janusza biznesu, to jego prywatna sprawa.
  • 12-07-2018 15:23:40 | odpowiedz
   Doktór żali się, że nikt go nie chce poczęstować gumą. PIS musi jak najszybciej wprowadzić PPG -- Program Powszechnego Gumowania. No i, lewatywę gumową gruszką.
 • 12-07-2018 15:08:18 | odpowiedz
  Właśnie dlatego, że w TAKIM miejscu, to buduje w Polsce. Za granicą budowla na obszarze chronionym byłaby skrajnie trudna. A tu prawo jest wybiórcze: okoliczni mieszkańcy nie mogą nawet popsikać środkiem na komary, bo Natura 2000, ale równiejsi wobec prawa bez szkody dla środowiska robią sztuczne jezioro, sztuczną wyspę i stawiają kilkunastopiętrowe gmachy. Duży może więcej.
 • 12-07-2018 19:25:36 | odpowiedz
  Ten Mentzen to nie jest przypadkiem forumowy Metzgerwein, czy to przypadkowa zbieżność imion? Bo ten drugi zawsze uważał, że wszystkie tereny muszą być prywatne, prywatny biznes będzie najlepiej szanował przyrodę i tylko komuniści nie pozwalają decydować rynkowi o tym, którą puszczę wyciąć, a które jezioro zalać ściekami.
 • 12-07-2018 22:15:12 | odpowiedz
  1. TO NIE ZAMEK TYLKO "APARTAMENTOWIEC", CZYLI NOWOBOGACCY BEDA ROZJEZDZAC LASY...
  2. WYDAJE MI SIE, ZE MENZEN SUGERUJE LAPOWKARSTWO, A POTEM KRYTYKUJE, ZE SLUZBY CHCA ZA TO KARAC...

  CZY DECYZJA KORUPCYJNA MOZE BYC PRAWOMOCNA ?

 • Lewacka "argumentacja" przeciwko wolnemu rynklowi [FAQ]

  Jak szybko i skutecznie zamknąć dziób lewakowi, czyli trudna sztuka prowadzenia rozmowy z debilem Poniższy zestaw najczęściej podnoszonych przeciwko kapitalizmowi lewackich "argumentów" w...
 • BIlans finansowy z Unią. Czy to możliwe?

  Popełniłem taki artykuł i wyszło mi coś takiego. W sumie to sam się zdziwiłem. Na razie jest to szkic. Na dzisiejszym Onecie pojawiła się informacja, że Ministerstwo Rozwoju Regionalnego...
 • Uwaga na demokrację bezpośrednią, czyli nowe kłamstwa w miejsce starych!

  Od kilku tygodni w necie na różnych forach i w komentarzach pod artykułami na portalach trafiam na peany o demokracji bezpośredniej oraz link do strony http://www.demokracjabezposrednia.pl/ . W...
 • Najlepsze państwo do życia dla libertarianina

  Pewnie wielu użytkowników forum zastanawiało się, które państwo na świecie jest najbliższe libertariańskiemu ideałowi, w którym najlepiej libertarianinowi by się żyło. Sam coraz poważniej rozważam...
 • Mit szwedzki

  ''Wychowanie bezstresowe! Tylko ono pozwoli naszej młodzieży rozwijać się zarówno fizycznie, jak i intelektualnie! Będą lepsi od swoich rówieśników z reszty krajów Zachodu, zobaczycie!'' Nie...
 • "Nosiciele nowoczesności" - czyli Tusk wypiera się liberalizmu

  Ze strony PO: " 19-03-2011 Trzecia fala nowoczesności Do Unii Europejskiej nie weszły tylko polskie instytucje i wielkie miasta. Znalazły się w niej wszystkie polskie gminy i każdy z...

Poczytaj również