Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

09-01-2018 15:00:00

Macierewicz wyleciał. Pierwsze prawicowe komentarze o rekonstrukcji rządu

INFO: Prezydent Andrzej Duda odwołał, a następnie powołał dziewięciu nowych ministrów.

 

Odwołania:
JE Henryk Kowalczyk odwołany z funkcji ministra, członka Rady Ministrów
JE Andrzej Adamczyk odwołany z funkcji ministra infrastruktury i budownictwa
JE Konstanty Radziwiłł odwołany z funkcji ministra zdrowia
JE Antoni Macierewicz odwołany z funkcji ministra obrony narodowej
JE Anna Streżyńska odwołana z funkcji ministra cyfryzacji
JE Witold Waszczykowski odwołany z funkcji ministra spraw zagranicznych
JE Mariusz Błaszczak odwołany z funkcji ministra spraw wewnętrznych i administracji
JE Jan Szyszko odwołany z funkcji ministra środowiska

Powołania:
JE Andrzej Adamczyk, dotychczasowy minister infrastruktury i budownictwa, został ministrem infrastruktury
JE Mariusz Błaszczak, dotychczasowy szef MSWiA, został szefem MON
JE Jacek Czaputowicz, dotychczasowy wiceszef MSZ ds. prawnych i traktatowych, został szefem MSZ
JE Joachim Brudziński, dotychczasowy wicemarszałek Sejmu z PiS, został szefem MSWiA
JE Henryk Kowalczyk, dotychczasowy minister, członek Rady Ministrów, został ministrem środowiska
JE Łukasz Szumowski, profesor nauk medycznych, dotychczasowy wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, został ministrem zdrowia
JE Jerzy Kwieciński, dotychczasowy sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, został ministrem inwestycji i rozwoju
JE Jadwiga Emilewicz, politolog i menadżer kultury, wcześniej wiceminister rozwoju, wiceprezes Porozumienia, została ministrem przedsiębiorczości i technologii
JE Teresa Czerwińska, profesor ekonomii, dotychczasowa podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, została ministrem finansów

Na gorąco kilka komentarzy:

„No "rekonstrukcja" rządu śliczna bardzo; szkoda tylko że superpremier nie ma w nim żadnego swojego ministra” – napisał na FB WCz. Jacek Wilk z Wolności.

„Na ministra finansów została powołana KOBIETA jakaś tam nie wiadomo skąd. Bardzo młoda. Na język ludzki osoba zależna od premiera w 100%, która da swoją twarz, ale nie będzie miała nic do powiedzenia. Sprytnie. Trzeba się bardzo obawiać i łapać za portfel” – skomentował p. Grzegorz Horyn z Wolności.

„Minister Przedsiębiorczości? To jest jakiś bardzo ponury i zarazem bardzo okrutny żart” – skomentował p. Przemek Hankus ze Stowarzyszenia Libertariańskiego.

– Wymuszenie dymisji na stanowisku szefa MON, jest to decyzja prezydenta i prezydent musi za to ponieść odpowiedzialność – powiedział w rozmowie z portalem niezalezna.pl p. Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie".

„Cała ta zmian rządu oznacza tak naprawdę tylko jedno: Stare Kiejkuty (dawne Wojskowe Służby Informacyjne – przyp. red.) się doczekały i dopięły swego. Naciskały na prezydenta Andrzeja Dudę by odsunął Antoniego Macierewicza od dłuższego czasu i prezydent Duda ustąpił. Zaakceptował to Naczelnik Państwa, który cofa się na całej linii” – skomentował dla nczas.com p. Stanisław Michalkiewicz.

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 09-01-2018 15:27:49 | odpowiedz
  Stanisław Michalkiewicz powiedział: „Cała ta zmian rządu oznacza tak naprawdę tylko jedno: Stare Kiejkuty się doczekały i dopięły swego. Naciskały na prezydenta Andrzeja Dudę by odsunął Antoniego Macierewicza od dłuższego czasu i prezydent Duda ustąpił. Zaakceptował to Naczelnik Państwa, który cofa się na całej linii.
  Macierewicz podpadł Kiejkutom po pierwsze dlatego, że w 1992 r. zrobił lustrację, której miało nie być.
  Po drugie rozwiązał WSI. Choć nie do końca był w tym konsekwentny, ale jednak to zrobił.
  Po trzecie anulował przetarg na Caracalle a przecież łapówki zostały już za ten złom wzięte i skonsumowane.
  Po czwarte zrobił kurację przeczyszczającą w wojsku.
  Po piąte wreszcie ujawnił złoty fundusz, czyli system awansów w wojsku, który był zagwarantowany jeszcze od czasów generała Wojciecha Jaruzelskiego.
  Jarosław Kaczyński i cała dobra zmiana cofa się pod żydowski parasol ochronny pana Danielsa. Ciekawe jak na to zareagują wyborcy PiS-u, którzy będą teraz musieli zaakceptować starych kiejkutów w samym sercu dobrej zmiany”.

  Zauważę też ja, że właśnie Jarosław Kaczyński potknął się o swój kolejny wynalazek – Andrzeja Dudę. Żeby tylko się nie przewrócił i nie złamał czego (o czyś gorszym nie myślę).
  A co do obywatela Andrzeja Dudy, to stawiam tezę, że za 3 lata będzie takim prezydentem, jak „bolek” w A.D. 1995. Tak skończy.
  • 09-01-2018 17:48:51 | odpowiedz
   GOJE DO ROBOTY!!! Nie miałkolcie tylko morda w kubeł i bierzcie się do roboty, i harujcie za miskę ryżu na Dostatnie Życie NARODU WYBRANEGO. Także, musicie poznać smak gumy na milicji. Tylko dobra guma i solidne gumowanie na komisariacie czynią cuda. Lać gumą ile wejdzie.
   • 10-01-2018 16:54:41 | odpowiedz
    Święte słowa! Gumą 3x dziennie po polskim pysku. Po miesiącu kraju nie poznasz. Polaczków się ustawia jak w szwajcarskim zegarku. A jak się nie podoba to powstanie warszawskie, albo katyń albo wołyń! Prosta metoda. Gumą 3x dziennie!
  • 09-01-2018 21:37:18 | odpowiedz
   Zakup Caracalli był jedynym, przy którym Polska miała dostać PEŁNĄ dokumentację techniczną oraz prawa do dalszych modyfikacji tego sprzętu - wg WŁASNEGO pomysłu. Niestety, we wszechobecnym krzyku ten aspekt został całkowicie pominięty i szansa na jakieś drgnięcie w temacie polskiej myśli technicznej - pogrzebana.
   Zatem nadal będziemy kupować gotowce bez kodów, z szyfrowaniem prowadzonym przez firmy zagraniczne, a szkolenie inżynierskie wojska sprowadzi się do obsługi wlewu paliwa.
 • 09-01-2018 17:17:43 | odpowiedz
  najgorszy jest komentarz tego komucha sakiewicza. zgania winę na dudę, podczas gdy morawiecki też maczał palce w odwołaniu Macierewicza. Oczywiście morawiecki jest dla ssakiewicza w porządku... kłamliwe bydle i tyle.
 • "szkoda tylko że superpremier nie ma w nim żadnego swojego ministra” – napisał na FB WCz. Jacek Wilk z Wolności.
  "minister finansów...KOBIETA jakaś tam... Na język ludzki osoba zależna od premiera w 100%” – skomentował p. Grzegorz Horyn z Wolności.

  Wolność w czystej postaci...
 • 09-01-2018 20:27:22 | odpowiedz
  Ta rekonstrukcja to zapewne wynik wielu niewidocznych starć różnych koncepcji, ale nie ma się co łudzić że czegokolwiek nie klepnął kaczyński. antek mu podpadł misiewiczem , a że adrian też go nie lubi to się nie ostał, ale jakoś u antka nie widać czarnej rozpaczy z tego powodu (z miedzianym czołem przekazał armię błaszczakowi). Wiadomo kto komu łba nie urwie, antek miękko wyląduje, najpewniej jako marszałek sejmu. W ten sposób przeprowadzi się też rekonstrukcję sejmu. antkowi byle Szczerba nie podskoczy, a już na pewno nie nazwie go "kochanym".

  P. Michalkiewicz albo popada w coraz większą paranoję albo świadomie stał się narzędziem propagandy skoro myśli że jakieś kiejkuty sterują adrianem, - "bo antek się nie ostał!". Na adriana są pewno jakieś haki, niezbyt mocne bo mocnych nie potrzeba, ale ma je kaczor a nie kiejkuty i wcale nie potrzebuje ich za często używać. antek, jak przystało na to co podobno nie tonie, wyląduje jako "druga osoba w państwie" bo inaczej cały rydzykowy elektorat mógłby się na PiS wypiąć, zwłaszcza, że szyszka chyba jednak spadł definitywnie. Zapewne i antek i szyszka znajdą się w jakimś "czyśćcu" dopóki smród po obu trochę się nie rozwieje i będzie można z nich znowu zrobić rządzących tracąc jak najmniej elektoratu, zarówno rydzykowego jak i niezdecydowanego. W przypadku szyszki potrwa to dłużej, może nawet do następnych wyborów, a może to nawet trochę udobrucha Unię...

  Generalnie nadrzędnym celem tej rekonstrukcji jest lepszy PR i większe słupki w notowaniach a nie żadne merytoryczne powody, może poza waszczykiem i radziwiłłem - tu są chyba oba te cele. Pewnie bardzo dużo frajerów się nabierze, ale niech pamiętają: PiS nie po to zagarnął pełnię władzy, żeby pozwolić na jakieś fanaberie typu "wolne wybory"!! O ważności wyborów w decyduje Sąd Najwyższy, a nie po to się teraz go z takim hukiem i tupetem ubezwłasnowolnia, żeby wydawał niekorzystne dla PiSu wyroki. Nie pomogą żadni "obserwatorzy", "mężowie zaufania", protesty, skargi, msze, publiczne czytania, szklane urny, kamery ani inne gadżety: wybory, obstawiam że wszystkie najbliższe, będą sfałszowane ale z wyroku SN będą WAŻNE. I będzie je wygrywał PiS et consortes, ale nikt się nawet nie zdziwi, bo przecież przez całą kadencję "prowadził w sondażach".
  Jeśli tak będzie to nawet artykuł 7-my nam nie pomoże: skoro "trochę zawisły" SN zdecyduje "zgodnie z prawem" a dotacje unijne wracają w znacznym stopniu do Niemiec więc ich nam nie obetną - Unia zostawi nas na pastwę naszej własnej głupoty, byleśmy tylko składki w terminie płacili.

  Generalnie skwituję to powiedzeniem Kisiela: "to oczywiste że jesteśmy w d...., najgorsze że zaczynamy się tu urządzać". A jeszcze gorsze że chyba nie mamy wyjścia...
 • 10-01-2018 17:04:14 | odpowiedz
  Ewangelia wg. Judasza

  A Jezus wraz ze swymi uczniami przechadzali się po całej Judei, uczniowie a szczególnie Judasz zauważył w Jezusie dziwny znak, to oznaczało tylko Jedno,
  Złapał Jezusa za ramię i rzekł stój!
  Jezus posłusznie stanął i na rozkaz Judasza klękł na kolana,
  Judasz wyciągnał ze swych spodni swojego koguta i rzekł do Jezusa, a teraz MI będziesz obciągał,
  Jezus skinął głową i otworzył usta w które Judasz włożył mu swojego koguta! Kiedy usta Jezusa wypełniły się nasieniem Judasza, po kolei zaczęli podchodzić następni uczniowie, czyniąc z Jezusa swego sługę!

  Naukowcy na całym świecie zastanawiają się ile podczas swojego życia Jezus Chrystus wypił męskiego nasienia. Będąc pewni jego homoseksualnej orientacji, są pewni- Jezus Chrystus kochał skroplone męskie uczucia! Zakładając ze był niewolnikiem seksualnym swoich 12 uczniów i że każdy z nich podczas wytrysku produkował 25ml spermy ( tyle co w małym kieliszku) dochodzą do niesamowitych wniosków. Przy bardzo skromnych wyliczeniach wskazujących, że Jezusowi Chrystusowi każdy spośród uczniów tryskał 4x dziennie wychodzą naprawdę zadziwiające wyniki z których wynika, że Jezus Chrystus wypijał dziennie ponad 1 litr spermy dziennie!

  Zakładając, że kochał ten męski nektar już od czasów dojrzewania 15 lat i umarł w wieku 33 lat na choroby weneryczne - Jezus Chrystus w trakcie swojego życia skonsumował nasienia o bajecznej zawartości 6570 litrów!!!!

  Jego zamiłowanie i fetyszyzm do męskiej spermy. Zapewne większość Chrześcijan słyszała o kuszeniu Jezusa Chrystusa na pustyni przez 40 dni. Było to kolejne wyzwanie Pana Jezusa. Jezus obiecał wówczas swoim uczniom, że przez 40 dni i 40 nocy będzie odżywiał się jedynie nasieniem, tryskanym wprost przez jego uczniów. Kuszony dokonał tego zadania i stał się najprawdopodobniej jedyną homoseksualną osobą, której udałoby się przeżyć tak długo stosując jedynie ciepły koktajl z plemników!

  Anglikański duchowny Paul Oestereicher nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości
  http://www.vice.com/pl/read/czy-jezus-byl-gejem

  Te wszystkie obrzydliwe rzeczy, których dopuszczał się Jezus Chrystus - były, są i będą prawdą !
  Podobnego zdania jest również Sir Elton John
  http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/elton-john-jezus-byl-gejem/8x91tfr

  Wyobrażam sobie, że Jezus kochał swoich uczniów bez wyjątku. Głosił przecież miłość względem wszystkich swoich sąsiadów, dlatego wyróżnienie konkretnej osoby wydaje się istotne.

  Oczywiście. Jezus wymienia jeszcze jedną ukochaną osobę. Jest nią Łazarz. W nieznanym dotąd ustępie, odkrytym w latach 60. przez profesora historii Mortona Smitha, mamy do czynienia z częścią tajemniczej Ewangelii, datowaną na koniec pierwszego wieku. Fragment opisuje nagiego chłopca, który przychodzi późno do Jezusa i spędza noc „inicjacji". Wzbudziło to zrozumiałe poruszenie wśród współczesnych ludzi.

  ---
  Jezus był zatem nie tylko gejem ale również pedofilem!

  W internecie można również znaleźć ikonografie przedstawiające Jezusa w dwuznacznych sytuacjach:

  http://www.tikitumble.com/wp-content/uploads/sites/15/2009/11/nsfw-jesus-sucks-dick-500x391.jpg

  https://images.encyclopediadramatica.se/thumb/b/be/Jesus_Fucking_Christ.jpg/400px-Jesus_Fucking_Christ.jpg

  A tutaj Jezus w konfrontacji z samym Szatanem- księciem ciemności i Panem tego świata!

  http://4.bp.blogspot.com/-GlaBnGCollY/U1T2M8XQuDI/AAAAAAAAYCk/WPE0C4fD2fU/s1600/2a+-+jesus-and-the-devil.jpg

  Jezus i Mahomet

  http://img.chan4chan.com/img/2009-09-05/1252184999536.jpg
  (Wg. Koranu - Jezus był wielkim prorokiem)

  Ostatnie chwile życia Jezusa i poświęcenie jego uczniów

  http://2.bp.blogspot.com/_dcZtE2exH4o/TC7ZUuVTeQI/AAAAAAAAAT8/Ai3lzA4VzzY/s1600/blow-job-jesus-crucifix.jpg

  Współczesny Jezus Chrystus jako ksiądz

  http://65.media.tumblr.com/e53519838e4892047291cee6fef8e0d9/tumblr_nfitr5OQcH1u3bmemo1_540.jpg

  Jan Paweł II gejowskie wcielenie Pana Jezusa. A teraz przytoczę tutaj historię, której naznaczone są czyny Karolka pis-iorka Wojtyły. Karolek w swoim CV jako Papież może również zapisać CEO gejowsko-pedofilskiej organizacji kolejnych "uczniów" Chrystusa, którym celem jest podołanie ilości wypitego nasienia. Karolek sprawnie przez wszystkie lata swojej działalności ukrywał wszelkie skandale pedofilskie. Jest to też wbrew przekonaniu wielu historyków główny powód, dla którego został wybrany na Papieża. Zza Watykańskich bram krążą legendy i przepełnione opowieściami historie, które zdarzyły się Łojcu Świętemu. Przed konklawe doszła wspaniała z Polski wiadomość. Otóż jest tam klecha, co Karol Wojtyła się zwie i kocha on KREMÓWKI - wtajemniczeni księża, kardynałowie i biskupi doskonale wiedzą czym karmił się Jezus, Dostojnicy kościelni kochają rzeczy przetworzone ze spermy na wzór Chrystusa, często serwowane są jajka, jak np. Franciszkowi, ma to symbolizować omlet zrobiony ze spermy, którym tak zachwala się cała dynastia popleniczków Pana Jezusa. I że przez te dwa tysiące lat nie znalazł się nikt, kto jak Wojtyła miał takie zamiłowanie to pieczonych na masełku plemników. Decyzja była jednogłośna Karol - zostajesz Papieżem. Karol, który kierował się credo " Nie lękajcie się" zaapelował do biskupów- od dziś pod moimi rządami napijecie się tyle spermy, co wody w Wenecji! Karol również zachwycił tamtejszych dostojników liberalizmem i miłością do Krystusa. Odtąd rzekł - Moi umiłowani bracia w Chrystusie od dawna wiadomo, że pełniąc posługę Panu Najwyższemu, Najwyższemu Panu Jezusowi Chrystusowi obowiązuje nas celibat a więc brak kontaktów cielesnych z kobietami, bowiem Przenajświętszy Tomasz z Akwinu nazwał je świniami i workiem ziemniaków, odtąd moi mili umiłowani w Jezusie Chrystusie wystrzegajcie się dalej kontaktów z kobietami i zaprowadźcie miłość wśród swoich braci, tak jak czynił to Nasz Pan Jezus Chrystus.

  A odnośnie Francji. Francja to wspaniałe miejsce do poniżania Chrześcijaństwa. Byłem parę razy na Cap d'Adge co tam się dzieje:))) Wszędzie na plaży dziewczyny masowo obciągają druty- wszędzie. Wiele z nich nakłada na szyję krzyż i wypluwa na niego spermę z kilkudziesięciu kogutów. Oh...Jak my tam bardzo gardzimy i poniżamy Jezusa. Na Cap d'Adge jest również bardzo wiele Polek.

  Ukochana przez Nas Unia Europejska pompuje bardzo duże pieniądze, aby pozbyć się tego zawszonego Chrześcijaństwa. Tak bardzo go nienawidzimy, że w niedługim czasie osoby wyznające Chrześcijaństwo będą klasyfikowani jako chorzy psychicznie F666 :)

  Musze się pochwalić, że nie znam od Siebie większego wroga Chrześcijaństwa. Tyle razy co upokorzyłem Pana Jezusa i miejsca kultu Chrześcijan to się w głowie nie mieści:P Gdyby Szatan rzeczywiście istniał byłby ze mnie dumny i chyba nawet on nie byłby w stanie tak gardzić i nienawidzić Chrześcijaństwa jak robię to Ja:D Gdyby tylko istniał miałbym zapewnione u Niego zaszczytne miejsce po prawicy...

  Proponuje każdemu wejść do kościoła ( mając wyczajone godziny kiedy tam jest pusto) i odlać się do zbiornika z wodą święconą. Robiłem to kilka razy. Wspaniałe uczucie, kiedy przychodzący tam Chrześcijanie maczają w tym ręce i wcierają to w swoje brudne pyski, wierząc, że jest to woda święcona a tymczasem owa woda została zbeszczeszczona w najbardziej możliwy sposób.

  Eh... Cudowne uczucie:))

  Pogarda i bezczeszczenie Chrześcijaństwa to już nie jest tylko czysta nienawiść. To przede wszystkim piękna i subtelna Sztuka w której kielichu największej świętości umieszcza się największe i najbardziej obmierzłe nieczystości znane ludzkości patrząc później jak barany Chrześcijańskie się do tego modlą, dotykają to i całują...

  Islam czy Judaizm ma więcej klasy i honoru od Chrześcijan. Poważnie potraktowali oni zakaz bałwochwalstwa. Wy Chrześcijanie wbrew własnym wartościom, rzekomo danych wam przez "Boga" uczyniliście biznes. Wszystkie figury i przenajświętsze miejsca to dla Nas miejsca do bezczeszczenia opływające fekaliami i moczem i czym tylko popadnie...

  A wy durnie sobie nie zdajecie sobie z tego sprawy i gorliwie się modlicie do betonowych bałwanów ha-ha-ha!

 • po co komu precedens Kosowa?

  Stanisław Michalkiewicz, "Puszka pandory otwarta", Komentarz, tygodnik „Goniec” (Toronto), 2008-08-31 Jeśli zaś chodzi o prawdopodobne intencje, które przy uznaniu niepodległości Kosowa mogły...
 • 6 października 2009 r: Sytuacja w UPR – czyli: Ryba psuje się od głowy

  korwin-mikke.pl Uważam, że to dobry pomysł, by JKM przejął władzę w UPR. Jest politykiem pełnym energii i pomysłów, a także odpowiedniej wiedzy, ponadto jest także człowiekiem mającym dojście...
 • Czy to wszystko prawda?

  Czy to możliwe, że jesteśmy aż tak łupieni http://marucha.wordpress.com/2010/02/11/megaprzekret-w-polsce-rozdawnictwo-naszych-unikalnych-bogactw-naturalnych/ ? Jeśli informacje zawarte w linku są...
 • Premier wzmacnia mafię

  Ukazał się premier Tusk i przestrzegł, żeby nikt nie ważył się podnieść ręki na policjanta, bo to i tamto. Znaczy się, że premier straszy. Czy to jest możliwe, że premier nie zna sytuacji w...
 • Re: Jackowe pożądanie małżeństwa

  Leszek : "..Otóż nie jesteś - popęd płciowy ukierunkowany na tę samą płeć nie mieści się w normie, podobnie jak nie mieści się w normie na przykład .zoofilia." Lesiu, a kto niby wyznacza te...
 • 19 sierpnia 2010: "Statek do Młocin, do Młocin statek..."

  http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Statek-do-Mlocin-do-Mlocin-sta,2,ID412967252,n W Angorze umieszczono przedruk artukuliku z jakiejś prowincjonalnej gazety, gdzie redachtór biadoli, że w...

Poczytaj również

 • Ziemkiewicz: Multi-kulti zabija | 23-07-2018 12:30:00

  OPINIA: Europa Zachodnia nie wie nic o naszej historii, a właśnie tam powinno się ją bardzo uważnie studiować, ponieważ jest to jej przyszłość - pisze w swoim felietonie dla Interii red. Rafał Ziemkiewicz.

 • Polityk Wolności: Wolę przegrywać, stojąc w prawdzie! | 23-07-2018 06:15:00

  OPINIA: Wolę przegrywać, stojąc w prawdzie, niż wygrywać w grupie oszustów - stwierdził w rozmowie z portalem wrealu24.pl p. Artur Jabłoński, polityk Wolności.

 • PiS ureguluje media jak sądy | 22-07-2018 15:15:00

  FUTURO: W obecnej kadencji uporządkowaliśmy system sądowniczy, w przyszłej - o ile wyborcy dadzą nam taką szansę - uregulujemy rynek mediów - postraszył p. Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

 • Korwin by nie wszedł do PE! | 22-07-2018 06:15:00

  INFO: Siłami Zjednoczonej Prawicy została przegłosowana zmiana w ordynacji wyborczej, która faworyzuje duże ugrupowania, takie jak PiS i PO.

 • Przez podatki prąd może podrożeć o 84 zł | 21-07-2018 15:15:00

  INFO: Konflikt w sprawie opodatkowania napowietrznych linii energetycznych może skutkować podwyżkami cen energii nawet o 84 zł rocznie - pisze portal businessinsider.com.pl.

 • Chiny zadłużają ubogie kraje | 21-07-2018 06:15:00

  OPINIA: Zdaniem p. Rajmunda Washburne'a, CEO Overseas Private Investment Corporation, realizacja projektów w ramach chińskiej inicjatywy Pasa i Szlaku doprowadzi do zadłużenie biednych państw.

 • Kukiz chce obowiązkowych badań psychiatrycznych dla posłów | 20-07-2018 18:30:00

  INFO: WCz. Paweł Kukiz opowiedział się za wprowadzeniem obowiązku badań psychiatrycznych dla parlamentarzystów tuż przed objęciem mandatu - podaje wp.pl.

 • Ministerstwo Zdrowia wyrzuca szczepionki za nasze pieniądze | 20-07-2018 12:30:00

  INFO: Resort zdrowia pod koniec 2016 r. zdecydował o kupnie nowych szczepionek przeciwko pneumokokom. Jak ustalił "Fakt", ich liczba przerosła zapotrzebowanie, dlatego niewykorzystane trafiają do kosza.

 • PiS przeciwko obniżeniu akcyzy na paliwa | 20-07-2018 06:15:00

  INFO: Sejmowa komisja finansów publicznych odrzuciła poprawki PO obniżające akcyzę na paliwa - donosi interia.pl.

 • Morawiecki zapowiedzia stworzenie... państwowego holdingu spożywczego! | 19-07-2018 18:30:00

  INFO: Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd przedstawi plan dla wsi, który będzie zakładał m.in. odbudowanie państwowej interwencji w rolnictwie - podaje bankier.pl.

 • KE nakłada rekordową karę na Google | 19-07-2018 12:30:00

  INFO: Koncern Google został ukarany grzywną 4,34 mld euro za praktyki monopolistyczne. Chodzi o to, że w smartfonach z systemem Android fabrycznie instalowano przeglądarkę Chrome z wyszukiwarką Google.

 • PiS wprowadzi cenzurę Internetu?! | 19-07-2018 06:15:00

  INFO: PiS chce blokować strony internetowe, na których prowadzona jest sprzedaż nielegalnych usług czy produktów - podaje gazetaprawna.pl.

 • Babiš: Zgoda na przyjmowanie imigrantów to droga do piekła | 18-07-2018 18:30:00

  INFO: Unia Europejska powinna wrócić łodzie z imigrantami z Trzeciego Świata - stwierdził premier Czech p Andrzej Babiš, ostrzegaąc, że obecna poltyka migracyjna to "droga do piekła".

 • Topnieje zasiłek "500+" | 18-07-2018 12:30:00

  INFO: Inflacja sprawia, że topnieje faktyczna wartość zasiłku z programu 500+ - informuje wp.pl.

 • Gen. Polko: polska armia jest silna tylko na papierze | 18-07-2018 06:15:00

  OPINIA: Nasza marynarka tonie. Tak naprawdę polska armia jest silna tylko na papierze - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" generał Roman Polko.