Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

25-05-2016 12:30:00

Kwota wolna niemal podwaja się. A to dopiero początek!

INFO: Próg podatku dochodowego dla wszystkich jamajskich pracowników zostanie podniesiony do 1 mln dolarów jamajskich. To pierwszy etap 2-stopniowej podwyżki, dzięki której  1 kwietnia 2017 r. pierwsze zarobione 1,5 mln JMD (48 tys. zł) będzie zwolnione z podatku dochodowego.

 

WCz. Audley Shaw, minister finansów Jamajki, w marcu tuż po zaprzysiężeniu na swoje stanowisko potwierdził, że rząd Partii Pracy, która zdobyła parlamentarną większość w wyborach z 26 lutego 2016 r., dotrzyma swojej obietnicy wyborczej podniesienia kwoty wolnej od podatku z 592 tys. do 1,5 mln JMD.

W swojej przemowie po zaprzysiężeniu na ministra finansów, p. Shaw wskazał, że będzie dążył do cięcia podatków, pomimo tego, iż budżet został już ustalony. Dzięki temu, pierwsze zarobione w ciągu roku 1 mln JMD będą całkowicie zwolnione z podatku PIT, a następnie od 1 kwietnia 2017 r. będzie to już 1,5 mln JMD.

- Moim zdaniem kwota wolna od podatku w wysokości 1,5 mln JMD da ogromne korzyści bardzo wielu Jamajczykom. Ci ludzie będą się cieszyć lepszym standardem życia i oni w końcu przecież te pieniądze wydadzą. Te pieniądze napędzą gospodarkę, część potem trafi z powrotem do kasy rządu - twierdzi p. Gordon "Butch" Stewart, przewodniczący Sandals/ATL Group.

 

Źródło: www.jamaica-gleaner.com, www.wmeritum.pl

Opracował: PD

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 26-05-2016 01:19:38 | odpowiedz
  Nasze ciurmoki (po prawie, historii i politologii) są słabi z rachunków i żaden nie wyjdzie intelektualnie powyżej czterech cyfr. Przy tym trzymają się bliżej jedynek niż dziewiątek. Poziom straganu.

 • strajk placacych podatki

  witam Przedsiebiorcy prowadzacy sami swoje interesy małe i wieksze nie maja czasu strajkowac Pracuje od switu do nocy chory zdrowy i płace zusy vaty dochodowe od nieruchomosci itd a zyskuja ci...
 • Islandia

  Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
 • W obronie JKM

  Witam, generalnie nie przejmuje się szkalowaniem Pana Janusz na wszelkiego typu lewackich stronach czy wyborczo-tvnowej spólce ale taki artykuł przeczytałem na stronie zaangażowanej w kampanie...

Poczytaj również