Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-11-2017 06:15:00

Kukiz: Kapusie z PO won z Polski

OPINIA: WCz. Paweł Kukiz bardzo ostro skomentował zachowanie unioposłów PO w PE.

 

Polityk odniósł się na Facebooku do przyjętej przez Parlament Europejski rezolucji wobec Polski. Za jej przyjęciem głosowali europosłowie PO: CEPCEP Michał Boni, Danuta Huebner, Danuta Jazłowiecka, Barbara Kudrycka, Julia Pitera i Różna Thun.

- Nowoczesna Platforma może mówić o sukcesie. Dwa lata "ciężkiej pracy" przy szkalowaniu Polski nie poszło na marne. O ile zgadzam się, że PiS siermiężnie i bezpardonowo zawłaszcza Państwo, dąży do władzy autorytarnej i "wycina" absolutnie wszystko co niepisowskie, to nigdy nie pogodzę się z targowickim sposobem załatwiania problemu. Nigdy nie zgodzę się na donosicielstwo i żądania "bratniej pomocy" od obcych Państw - czy to w postaci rezolucji czy czołgów - napisał p. Kukiz. - Mieliście, zdrajcy i kapusie z PO, osiem lat aby wprowadzić takie zmiany ustrojowe, które uniemożliwiłby autorytarne metody sprawowania władzy. Mieliście osiem lat, żeby np. stworzyć ustawę o obligatoryjnym referendum dla władz, która to instytucja uniemożliwiłaby PiSowi władzę absolutną. Ale Wam pasował taki System! Bo wierzyliście, że ten "święty Grall", ta bolszewicka Konstytucja z 1997, która zwycięskiej partii daje władzę bezgraniczną, będzie na wieki należeć do Was. Że na wieki rządzić będziecie. Nie robiąc nic w kwestii zmiany ustroju zajechaliście siebie i nas - Obywateli - podkreślił p. Kukiz.

Dodał, że choć uważa, "że PiS przekroczył granice arogancji, pychy i chciwości", PO powie jedno "kapusie platformiane. Hańba Wam!".

- Sprawy polskie załatwia się w Polsce. A skoro nie potraficie - won z Polski. Postarajcie się o azyl polityczny, status uchodźcy, czy co tam chcecie i zostańcie w tej Brukseli czy Strasburgu. Mieliście, uchole, osiem lat na zmianę ustroju. Więc teraz nie płaczcie - podsumowuje p. Kukiz.

 

Zobacz także: Iwaszkiewicz: Nie potrzebujemy unijnych rad, pouczeń i krytyk!

 

Źródło: dziennik.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 16-11-2017 07:52:27 | odpowiedz
  Ukarać zamach!

  Kiedy Erdogan, sułtan nowy,
  Do więzień sędziów dwa tysiące
  Rozkazał wepchnąć, to surowy
  Spotkał go osąd?... Zdanie brzmiące
  Dość retorycznie! Bo Europa
  Przecież poważa tego chłopa.

  Erdogan zatem gratulacje
  Otrzymał po zamachu stanu.
  "Bowiem obronił demokrację."
  Europa kłania się w pas Panu...
  W Polsce natomiast co innego:
  "Zamach, pucz, zbrodnia Kaczyńskiego!!!"

  Ilu Kaczyński zamordował?
  Ilu prawników dał do paki?
  I ile gazet zakneblował?
  "Zamach trwa w Polsce!!!" (...Ale jaki?)
  Timmermans zwołuj posiedzenia!
  Jarek Kaczyński - do więzienia!!!
  • 16-11-2017 11:14:46 | odpowiedz
   Incydenty i zamach

   BUUUM!!! Znowu bomba eksploduje.
   TRAAACH!!! Ciężarówka wjeżdża w tłum.
   „To incydenty są...” – wskazuje
   Na to lewacki euro-szum.
   Za to jest w tego szumu ramach
   Reforma sądów w Polsce = „ZAMACH!!!”
 • 16-11-2017 08:14:25 | odpowiedz
  Po co mają się starać o jakieś azyle? Każdy może zamieszkać gdzie chce na terenie UE. To jeden z nielicznych plusów przynależności do kołchozu.
 • 16-11-2017 09:44:24 | odpowiedz
  Panie Kukizie, czy przymiotnik "bolszewicka" do tej Konstytucji pasuje to bym polemizował, ale tu problem nie w Konstytucji tylko w tym, że PiS ją i jej przestrzeganie dokładnie OLEWA. Jaka by ta Konstytucja nie była, niechby watykańska (jest taka??) - to bez znaczenia jeśli się ją łamie.
  Z tego co mi wiadomo do UE weszliśmy dobrowolnie - może nieco zmanipulowani ale jednak - zobowiązując się do przestrzegania PODPISANYCH i RATYFIKOWANYCH traktatów. E Posłowie PO widzą to tak, że PiS TE (jak i kilka innych) traktaty ma gdzieś, a ze względów m.in. konstytucyjnych (suweren wybrał) mogą PiSowi skoczyć ale czują się zobowiązani COŚ z tym zrobić - mniejsza o motywy (powrót do władzy zapewne). P. Kukiz może się pultać że robią to tak jak potrafią ale gdzie był p. Kukiz jak PiS robił w Brukseli "wiochę" o "sfałszowane" wybory?. P. Niedzielski (kabaret "Elita") rzucił kiedyś taki dowcip:
  "Para małżeńska przed krzywą wieżą w Pizie:
  (mąż)
  - Popatrz kochanie jaka ta wieża krzywa...
  (żona)
  - Ty milcz."
  Milczenie jest złotem, panie pośle Kukiz, więc może lepiej milczeć niż ostro wytykać komuś działania wydające się posłom PO jedynymi rokującymi skuteczność. Osobiście na ich miejscu wstrzymałbym się od głosu, by nie być sędzią we własnej sprawie a nie dlatego, że to jakaś "zdrada".

  Nie wszystko co się wyprawia w Polsce jest jej wewnętrzną sprawą, a szczególnie sprawy zawarowane w PODPISANYCH i RATYFIKOWANYCH traktatach. To tak jakby np woj. dolnośląskie uchwaliło przejęcie prze samorząd KGHM i samorządowcy z Wrocławia twierdzili w sądzie że to wewnętrzna sprawa Dolnego Śląska. Albo trzymamy się obowiązującego prawa i własnych zobowiązań albo cała dyskusja nie ma sensu i "dogrywka na noże". Sęk w tym, że EP PO (i nie tylko im - mnie też) bardziej pasuje to pierwsze a PiSowi to drugie (po coś chyba Antek powołał to swoje SA). A co właściwie pasuje p. Kukizowi, bo PiSowi przykleja łatki, a platformersów gromi i wyzywa od kapusiów?
  • 16-11-2017 13:14:13 | odpowiedz
   Gdy podpisywaliśmy traktaty nie było mowy o tym, że Unia będzie nam dyktowała które drzewa w puszczy wyciąć i jak wybierać KRS. SZANUJMY TRAKTATY. I tego poszanowania traktatów oczekujmy PRZEDE WSZYSTKIM od urzędników, bo urzędnicy nie mogą "domniemywać" swych kompetencji ani przyznawać ich sobie w drodze "interpretacji"
   Zasadą państwa prawa jest, ze urzędnikowi wolno tylko to, co jest mu WYRAŹNIE dozwolone. Więc niech zaczną przestrzeganie demokracji od siebie.
   Wiem że PiS się rozpycha, ale wybiera sędziów SPOŚRÓD SĘDZIÓW, korzy podobno byli niezawiśli. Wiec jak PO wybierało to byli niezawiśli jak PiS wybiera to są "zawiśli"?
   Sędziowie od dawna są niezawiśli nie tylko od władz, ale i od logiki prawa i przyzwoitości. Są autonomiczną nadzwyczajną kastą, pełną pychy i arogancji. Przekonali się o tym niedawno asesorzy
  • 16-11-2017 16:19:22 | odpowiedz
   "PiS ją i jej przestrzeganie dokładnie OLEWA."

   PO takze to robilo i co z tego? Przepisy sa dla frajerow, sprawiedliwosc dla "naszych".
  • 16-11-2017 16:29:09 | odpowiedz
   To co naprawdę spajało tzw. "antysystemowców" to nienawiść do Tuska i PO. Po prostu tak się złożyło, że wtedy gdy okazało się, że ktoś jest fajtłapą nie umiejącą dać sobie radę w życiu, albo podstarzałym rockendrolowcem tracącym głos, charyzmę sceniczną, artystyczne natchnienie i powodzenie u "groopies", to akurat rządziło PO - więc całe pretensje do nich, nawet o "bolszewicką konstytucję", która została uchwalona 4 lata wcześniej zanim PO powstało.
   I dlatego, co by się nie działo, "antysystemowcy" będą w potrzebie bronić PiS, żeby tylko znienawidzony Tusk nie wrócił. Wszyscy "antysystemowcy": i Kowalski "niepochodzący od małpy" i kukizowcy i korwinowcy z jednym jedynym wyjątkiem Nonicka, którego serdecznie pozdrawiam.
   • 16-11-2017 17:57:10 | odpowiedz
    Nie chce mi się grzebać wrednie w przeszłości ale jestem pewien że peło jest na świeczniku wcześniej niż 4 lata po powstaniu bolszewickiej konstytucji. Sądzę że 4 lata po powstaniu bolszewickiej konstytucji zebrała się hałastra świecznikowców i nazwała się peło - oddałem na nich głos u zarania.
    • 17-11-2017 16:57:39 | odpowiedz
     Fakt, trzech tenorów istniało w polityce znacznie wcześniej, ale co to zmienia? Wytykanie, że "za peło" też robiono to i tamto TERAZ nikogo z niczego nie tłumaczy - za to "robienie" stracili władzę i ...j z nimi. Problem w tym, że PiS "robi" podobne rzeczy, niektóre jawnie, czasami wręcz obcesowo jednocześnie zapobiegawczo dbając by, przez przejęcie "WSZYSTKICH" instytucji i zmiany prawne , uniknąć prawnych i politycznych konsekwencji w przyszłości.

     Red. Michalkiewicz za rządów PO powiedział kiedyś (choć niekoniecznie miał na myśli platformę): "ja nie mam do nich pretensji że rządzą - ktoś musi, mam do nich pretensje że rządzą źle". PiS nie tylko ewidentnie rządzi źle, ale robi to jawnie i do tego w kółko powtarza że rządzi dobrze - na zasadzie że "kłamstwo powtórzone sto razy staje się prawdą". Dla jasności: to jedno wielkie kłamstwo składa się z dziesiątek a może i setek mniejszych i większych kłamstw, a prawda pojawia się tylko jeśli jest przydatna propagandowo - w przeciwnym razie "tym gorzej dla prawdy". Jakbym znowu słyszał Urbana, Podobno 45% społeczeństwa to łyka, ale mnie to obraża.
 • 16-11-2017 15:19:22 | odpowiedz
  Jaruzel z Kiszczakiem zastosowali system jaki stosowali bolszewicy wchodząca na teren Polski- ustanowili larwy, złodziei i kryminalistów na politycznej estradzie. Acha i eunuchów też. Bym zapomniał!!
 • 16-11-2017 19:16:45 | odpowiedz
  Polacy są jak eunuchy wykastrowane z wszelkiej zadziorności i agresji wobec swoich ciemiężycieli. Wmówiono Polakom, że nie wolno byc agresywnym wobec nikogo - a już na pewno nie wobec polityków choćby nam wbijali drzazgi za paznokcie. Na forach widac właśnie tą eunuchowską tendencję - jeden drugiemu zwraca uwagę aby go ośmiesyc lub zniechęcic do wyrażania swoich prawdziwych emocji - i komuszki mają spokój.
  Za rządów PO mieliśmy same afery, które ciągną się jeszcze teraz za nami nie rozliczone i bez niczyjej winy. Dlatego teraz wszelka swołocz POwska i Nowocześniana, która zalega fotele PE donosi na własnych obywateli (pardon - nie własnych bo oni pewnie nie czują się z nami związani)często i bez zmrużenia oka. Gdyby to coś miało jakieś ślady po kręgosłupie moralnym, to ci, którzy opluli Polskę i Polaków publicznie na forum UE - nie dotarliby nigdy do kraju swoich przodków ... bo prędzej ze wstydu powiesiliby się na słupie telegraficznym. Jak mają nas szanować skoro my sami słabo reagujemy, kiedy nas obrażają publicznie. Wmawiają nam faszyzm kiedy sami zachowują się jak faszyści i jeszcze za to pobierają nasze pieniądze w formie pensji i różnych dodatków podróżnych, delegacji i diet.....
  I tutaj znawu nam wmówiono, że do takich zdrajców nie wolno strzelać więc czego oni mają się obawiać? To jest NASZA I TYLKO NASZA WINA!
  Przecież żaden polityk i żaden zbój nie zrezygnuje dobrowolnie z tak dużych przywilejów, jakie ma, należąc do partii opozycyjnej. Żaden biurokrata nie powie Wam - "wiecie co panowie - przemyślałem to co robię i właśnie rezygnuję z tej posady dobrowolnie ponieważ jest niepotrzebna".
  My musimy im to wyrwać z gardeł na siłę ... bo sami tego nie zrobią. Macie przykład mafii sędziowskiej - 3cia władza absolutna bez jakiejkolwiek kontroli ale na garnuszku społeczeństwa. A ilu niepotrzebnych biurokratów nęka nas codziennie i niepotrzebnie za nasze pieniądze? Czy myślicie , że to się samo zmieni ???? Po co tkwicie już od niepamietnych czasów obok JKMa skoro to, co robi jest nieefektywne i nikomu nie przynosi żadnych korzyści? Nie lepiej byłoby się skrzyknąć i założyć własną partię lub jakąś organizację, która mogłaby zaistnieć i coś zmienić w kraju?
  • 16-11-2017 22:46:16 | odpowiedz
   Proszę sobie założyć tę partię. Ja będę popierać JKM !!!
   • 17-11-2017 16:55:34 | odpowiedz
    A co zrobisz jak nasz JKM kiedyś odejdzie? Pójdzisz za nim? Ciekawe!

    "Hejże dzieci, hejże ha! Róbie wszystko tak jak ja".....
  • 17-11-2017 13:52:33 | odpowiedz
   Partii w Polsce jest kilkadziesiąt (na pewno ponad 60), a tylko kilka przebija się do świadomości społeczeństwa. Dla nowego ugrupowania trzeba byłoby stworzyć nowy "kanał dystrybucji", a przynajmniej potrafić dostać się do obecnych ogólnopolskich mediów. To jest robota na lata i nie ma żadnej pewności, że się powiedzie.
   • 17-11-2017 14:00:39 | odpowiedz
    Przede wszystkim trzeba więcej agresji. Wtedy przekaz dotrze do ludzi. Ludzie lubią agresję.
    • 17-11-2017 17:09:12 | odpowiedz
     Ja nie lubię.
    • 17-11-2017 19:24:01 | odpowiedz
     Mało kto lubi agresywne zachowania w życiu. Wiem, że inaczej twierdzi JKM, ale niewiele to zmienia w rzeczywistości.
     • 20-11-2017 15:43:47 | odpowiedz
      A to dziwne? Bo to, że JE CEP WCz JKM uwielbia agresję, tego sam nie ukrywa. Ale jego akolici też. Właściwie można wejść na każde forum internetowe lub włączyć jakąkolwiek stację telewizyjną, aby stwierdzić, że ludzie pragną wojny i dążą do niej. Wszak długo jej nie było a KORWiNizm-darwinizm upomina się o swoje.

 • List otwarty i wyniki wyborów

  Jestem od rana rozczarowany. (dopiero słyszałem wyniki). Wszyscy pieją, że poszło aż 23-25%. Nikt nie powie, że 75% NIE POSZŁO. TRZY KOŁA ZEPSUTE - a oni się cieszą ;-) Co do rad w sprawie...
 • piosenka DLA DZIECI o dwóch ojcach

  na początek chcę poprosić by zamilkli Ci co chcą oburzyć się, że znowu ktoś o tych homosiach! nie krytykujcie walczących w słusznej sprawie!! oto na co trafiłem na youtube...
 • 4 sierpnia 2009: Dyskusja z ludobójcą

  http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Dyskusja-z-ludobojca,2,ID387568092,n
 • Kampanie wyborcze - moje przemyślenia

  Witam wszystkich 3 sprawy pierwsza - Czy zauważyliście państwo w jaki sposób realizowane są spoty wyborcze UPR ??? W najgorszy możliwy sposób - gadające obiecujące głowy - to było dobre...
 • Artyści

  Nie wiem czy już była taka sugestia przedstawiana, ale można by było namówić artystów do propagowania idei JKM. Może nadawałby się do tego Kazik Staszewski, skoro tyle w swoich piosenkach ma o...
 • Genetycznie Zmodyfikowana Małpa

  Tak nazwała znajoma z forum posła Czubakę, ekm.. tzn. Czumę na okoliczność jego poglądów w sprawie dopuszczenia genetycznie modyfikowanej żywności na terenie naszej RP. A oto cytat: "Od: Biuro...

Poczytaj również

 • Piotrowski: UE została porwana przez komunistów | 18-02-2019 12:30:00

  OPINIA: Przed wielu laty UE została porwana przez komunistów, socjalistów i liberałów - powiedział w rozmowie z portalem Onet CEP Mirosław Piotrowski, twórca nowej partii politycznej - Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi.

 • Korwin-Mikke: Hitler miał podobny pomysł | 18-02-2019 06:15:00

  OPINIA: P. Janusz Korwin-Mikke skrytykował pomysł p. Cezarego Kaźmierczaka z Warsaw Enterprise Institute, który opiera się na masowym sprowadzeniu do Polski imigrantów - czytamy na portalu nczas.com.

 • Korwin-Mikke ostro o roszczeniach żydowskich | 17-02-2019 15:15:00

  INFO: Prezes Janusz Korwin-Mikke skomentował fakt ponaglenia Polski przez przedstawicieli USA do spłaty żydowskich uroszczeń - podaje nczas.com.

 • Kara śmierci dla dilerów narkotykowych? | 17-02-2019 06:15:00

  INFO: Amerykański Twitter szaleje po tym, jak prezydent Donald Trump zasugerował wprowadzenie kary śmierci dla dilerów narkotykowych.

 • Zybertowicz nie przeprosi Wałęsy | 16-02-2019 15:15:00

  INFO: Prof. Andrzej Zybertowicz w rozmowie z Polsat News stwierdził, że nie przeprosi p. Lecha Wałęsy za słowa o jego współpracy z SB.

 • Rząd chce skusić emigrantów do powrotu | 16-02-2019 06:15:00

  INFO: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii przygotowuje zachęty podatkowe w postaci ulg dla emigrantów zarobkowych, którzy zdecydują się na powrót do kraju - donosi Interia.

 • USA chcą od Polski restytucji mienia pożydowskiego | 15-02-2019 18:30:00

  INFO: Sekretarz stanu USA Michał Pompeo, który przyjechał do Warszawy na konferencję bliskowschodnią, wezwał Polaków, by rozstrzygnęli kwestie związane ze zwrotem mienia ofiar Holokaustu - donosi dorzeczy.pl.

 • Do klubu ze striptizem za publiczne pieniądze | 15-02-2019 12:30:00

  INFO: Drogie drinki, klub ze striptizem, jacht, ekskluzywny hotel, pole golfowe - tak w praktyce wyglądało przedstawianie struktur informatyzacji KGHM Polska Miedź S.A. Wszystko to za pieniądze spółki, czyli publiczne - pisze se.pl.

 • Premier Izraela: Polacy mordowali Żydów w Holokauście | 15-02-2019 06:15:00

  INFO: P. Beniamin Netanjahu, premier Izraela, świadczył w Warszawie, że naród polski działał w ramach "współpracy" z nazistowskim reżimem, aby zabijać Żydów w czasie Holokaustu.

 • A więc wojna?! | 14-02-2019 18:30:00

  OPINIA: Amerykański sekretarz stanu p. Michał Pompeo podczas konferencji międzynarodowej w Warszawie zasugerował wojnę z Iranem. W podobnym tonie wypowiedział się izraelski premier.

 • Wałęsa pozwie Korwina? | 14-02-2019 12:30:00

  INFO: P. Lech Wałęsa ma zamiar pozwać kilkanaście osób, które miały nazywać go "Bolkiem" lub "zdrajcą narodu" - wynika z artykułu na gazeta.pl.

 • Podatek bankowy osłabił rynek finansowy | 14-02-2019 06:15:00

  INFO: Po wprowadzeniu podatku bankowego polski rynek finansowy został osłabiony - wynika z badań przeprowadzonych pod kierunkiem dr hab. Anety Hryckiewicz z Akademii Leona Koźmińskiego.

 • Eurosceptycy sparaliżują UE? | 13-02-2019 18:30:00

  INFO: Prounijny think tank ECFR ostrzega przed rosnącymi w siłę eurosceptykami.

 • Sommer: Demokrację nabardziej psują sądy | 13-02-2019 12:30:00

  OPINIA: Komentując sprawę partii KORWiN red. Tomasz Sommer z "Najwyższego Czasu!" stwierdził, że mamy kolejne potwierdzenie, iż demokrację najbardziej psują sądy.

 • Róbcie dzieci, a nie zapłacicie podatków! | 13-02-2019 06:15:00

  INFO: Premier Węgier zapowiedział warunkowe zniesienie podatków dochodowych.