Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

19-11-2012 12:30:00

KE nie chce krzyża i świętych na monecie!

INFO: Komisja Europejska nie życzy sobie, aby na monecie o nominale 2 euro wizerunki świętych Cyryla i Metodego zawierały ornaty i aureole.

Projekt dwueurowej monety autorstwa p. Mirosława Hrica, która zostanie wprowadzona do obiegu w maju przyszłego roku przez Narodowy Bank Słowacki w związku z 1150. rocznicą przybycia obu świętych na Morawy zawiera dwóch świętych, nad którymi stoi podwójny krzyż występujący w godle Słowacji.

Zdaniem KE, niedopuszczalne jest, aby święci widnieli w aureolach i z ornatami, ponieważ projekt powinien respektować zasady neutralności religijnej.

Źródło: deon.pl
Opracował: TP

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 19-11-2012 13:56:36 | odpowiedz
  Trzeba też rozważyć zdjęcie krzyży z kościołów, bo niewierzący są narażeni na ich oglądanie.
 • 19-11-2012 17:07:13 | odpowiedz
  "Zatem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na wyobrażenie nasze, według podobieństwa naszego; a niech panuje nad rybami morskimi, i nad ptactwem niebieskim, i nad zwierzęty, i nad wszystką ziemią, i nad wszelkim płazem, płazającym się po ziemi. Stworzył tedy Bóg człowieka na wyobrażenie swoje; na wyobrażenie Boże stworzył go; mężczyznę i niewiastę stworzył je." 1Moj.1:26-27

  Dlatego ostatni rozkaz brukselskich diabłów będzie musiał brzmieć: "Usuńmy ludzi, bo za bardzo przypominają nam o Bogu!"

  Już z nas zrobiono zwierzęta, a teraz trwa zwyczajna hodowla, połączona z tresurą. No ale niektórzy wciąż zaciskają zęby, wyłamują się z systemu i zachowują się jak ludzie, czyli wbrew całemu światu. I to właśnie ten ludzki honor, dzisiejszym neopoganom niesamowicie przeszkadza. Bo ONI chcieliby, żeby człowiek jak zwierzę kierował się w życiu ciałem i instynktami (żądzami), a nie duszą i umysłem (zasadami). Dlatego lewaki (ICH podopieczni) to w dużej większości swawolna, leniwa swołocz szukająca we wszystkim wygody, rozpusty i rozrywki - ogarnęła ich pustka umysłowa i boją się nawet pomyśleć o swoim Stwórcy, przez co panika na widok krzyża rodzi się w ich mózgach automatycznie.
  • 20-11-2012 00:31:33 | odpowiedz
   Jest zupełnie na odwrót - lewica gardzi naturą ludzką promując w jej miejsce kulturę. Lewica nie chce pogodzić się z biologią fizjologią i promuje abstrakcyjne (umysłowe) schematy zachowań, które są z naturą niekompatybilne, a wręcz starają się ją zwalczać, czyniąc z człowieka nie zwierzę, tylko maszynę (tak, maszyna kieruje się regułkami umysłowymi, algorytmami). Lewica nienawidzi instynktów, stara się je temperować, co prowadzi niechybnie do degeneracji gatunku Homo Sapiens, bo pod płaszczykiem kulturowej nadbudowy propagują się ukryte wady genetyczne.
   • 20-11-2012 20:56:17 | odpowiedz
    Lewacka kultura?! Mówisz o zezwierzęceniu i swawoli seksualnej? Bo nie widzę innej kultury lewaków, niż poddanie się przyjemnościom cielesnym i pozbawienie się rozumu, sumienia oraz ludzkiej godności. Wg NICH najlepiej wyzbyć się honoru, "bo tak łatwiej żyć". Antycywilizacyjni głupcy i pyszni poganie odrzucający Boga-Stwórcę - ot co.

    Nieśmiertelna dusza > śmiertelne ciało

    Memento mori...
 • 20-11-2012 10:29:52 | odpowiedz
  Trudno, żeby faryzeusze, żydomasoneria i komuniści chcieli oglądać krzyż, czyli symbol, który jest symbolem walki z nimi.
 • 20-11-2012 18:25:53 | odpowiedz
  Witam Wszystkich. Moim zdaniem symbolem Chrześcijan jest Ryba IHTYS. Krzyż to symbol egzekucji w ramach zbrodni sądowej dokonanej na Założycielu Chrześcijaństwa czyli Panu Jezusie. Krzyż pojawia się w różnych częściach Świata i prawdopodobnie jest Symbolem Władcy Tego Świata, o którym wspomina Pan Jezus w Ewangelii. Przyjęcie Krzyża jako symbolu oznacza tak naprawdę podporządkowanie ideałów chrześcijańskich dążeniu do Władzy Stabilizacji i Względnemu Poczuciu Bezpieczeństwa, stąd Przemiana łagodnych jak baranki pierwszych Chrześcijan w drapieżne i żądne krwi wilki czyli Katolików. Po Drugim Soborze Watykańskim nastąpił powrót do dawnych ideałów ale został symbol Krzyża, który teraz kojarzony jest z łagodną etyką chrześcijańską i przeciwstawianiem się Aborcji, Eutanazji, Tworzeniu Chimer Ludzko-Zwierzęcych i Małżeństwom Jednopłciowym, a jeszcze przeciw tak zwanym GMO(chodzi też o Chimery a nie Hybrydy dalekich sobie organizmów). Nie zmienia to faktu, że Patroni EuRopy Cyryl i Metody uznawali symbol Krzyża za symbol Dobra. Ciekawe, czy gdyby Cyganie/Romowie niechrześcijanie umieścili na monetach bóstwa indyjskie w aureolach i z wieloma kończynami to unijni urzędnicy też by tych aureol i dodatkowych kończyn zakazali.A propos, czy wiadomo jak skończyła się sprawa podeptania proporczyka z polskimi barwami i godłem przez ochroniarzy w gmachu Unii Europejskiej? My tu o Krzyżu a wygląda na to , że w UE polskie Godło i Barwy Narodowe są zakazane. Pozdrawiam kefaa7. 2012_11_20_18_25 [CG].
  • 20-11-2012 20:45:57 | odpowiedz
   Symbolem jest to, co ludzie uznają za symbol czegoś. Np. symbolem państwa polskiego jest biały orzeł w złotej koronie na czerwonym tle i barwy biało-czerwone.
   Symbolem chrześcijaństwa jest krzyż lub dawniej ryba (która była używana w czasach prześladowań rzymskich, w pierwszych wiekach po Chrystusie).
   Czyli podsumowując: Symbole tworzą ludzie.

   Ryba to po grecku ΙΧΘΥΣ, a kolejne litery z tego słowa mają oznaczać:
   ΙΗΣΟΥΣ (Iēsoûs) – Jezus
   ΧΡΙΣΤΟΣ (Christós) – Chrystus
   ΘΕΟΥ (Theoû) – Boga
   ΥΙΟΣ (Hyiós) – Syn
   ΣΩΤΗΡ (Sōtér) – Zbawiciel
   "Jezus Chrystus - Boga Syn - Zbawiciel"

   Jest to takie słowo-klucz, swoisty szyfr na określenie chrześcijan. Po prostu w owych ciężkich czasach była konspiracja na wysokim poziomie i ludzie potrzebowali tajnego hasła, jakiegoś znaku, po którym będą mogli się rozpoznawać.
   Ale współcześnie to prosty krzyż łaciński jest głównym symbolem chrześcijaństwa i tak się przyjęło wśród ludzi. Dlatego kpienie sobie z krzyża, uznaje się za kpienie z całego chrześcijaństwa.

   Paweł w Pierwszym Liście do Koryntian pisze:
   "Nie posłał mnie Chrystus, abym chrzcił, lecz abym głosił Ewangelię, i to nie w mądrości słowa, by nie zniweczyć Chrystusowego krzyża. Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia. Napisane jest bowiem: Wytracę mądrość mędrców, a przebiegłość przebiegłych zniweczę." 1Kor.1:17-19

   Dlatego krzyż, a raczej "nauka krzyża" (Ewangelia) jest ważna dla nas - chrześcijan, bo przypomina nam o śmierci, zmartwychwstaniu i ponownym przyjściu naszego Pana Jezusa Chrystusa. Przez co krzyż jest tutaj symbolem kluczowym. Choć i tak najważniejsze jest Słowo Boże, czyli Ewangelia - Biblia. No ale kształt Świętej Księgi mógłby oznaczać każdą księgę, wręcz wyglądałby jak prostokąt lub też jak popularne zwoje papirusów, więc postanowiono, że krzyż będzie unikalnym (oryginalnym) symbolem i tak zostało do dzisiaj tzn. tak się przyjęło.

   pozdrawiam siostrę w wierze

   PS I nie warto rozmyślać nad symboliką krzyża czy ryby, bowiem więcej korzyści przynosi czytanie Słowa Bożego.
 • 20-11-2012 21:47:54 | odpowiedz
  Witam Wszystkich, Witaj "napominaczu". Dziękuję za tak obszerną odpowiedź. Jestem szczerze wdzięczny za tak szczegółowe,precyzyjne wyjaśnienie i przede wszystkim za poprawny zapis tego Słowa, które tak nieporadnie próbowałem zapisać łaciną. Ale jeśli chodzi o Przesłanie to moja Mama napominała mnie,żebym nie korzystał z czyjegoś nieszczęścia. Dużo później podobne zdanie przeczytałem na jednej z kolumn Sądu Najwyższego w Warszawie, przetłumaczone z łaciny. Nawet jeśli nazywam Pana Jezusa Synem Bożym i Synem Człowieczym to nadal nie odpowiada mi to żebym miał korzystać z Jego nieszczęścia wolałbym,żeby nigdy żaden syn boży nie został zamordowany,przydali by się do wskrzeszania/ożywiania zmarłych. W ogóle w swojej wypowiedzi nie szydziłem ani nie było to moim zamiarem. Pozdrawiam kefaa7. 2012_11_20_21_48 [CG].

 • Ateizm trzeba tępić!?

  Odnośnie wypowiedzi w Roninie powiedział pan,że Ateizm należy tępić.Jako agrument użył pan taplane się w smole itp. Czyli uważa pan, że z powodu przezorności i bezpieczeństwa od którego...
 • Pieniądz

  JKM swierdził że bardzo byułby kontent gdyby w Polsce obowiązywało kilka lub nawet kilkanaście systemów walutowych.Otórz jednostki teretorialne w Polsce mają prawo wydawac swój własny pieniądz ale...
 • Dowody na istnienie Boga

  Ponieważ na tym forum istnieje duże zainteresowanie tematem Boga i dowodami na Jego istnienie lub na nieistnienie pozwalam sobie na dołączenie tego wątku. Na rozgrzewkę podaję kilka dowodów za, bo...
 • Re: Chrześcijańskie korzenie Europy ?

  Na to stwierdzenie: !!! Katolicyzm nie ma absolutnie nic wspólnego z chrześcijaństwem !!! Hmmm, można spróbować odpowiedzieć, tak jak "Hiob": "Czym jest Świątynia Jerozolimska? Jakie ma...
 • 15 września 2009: Co by tu jeszcze spieprzyć?

  http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Co-by-tu-jeszcze-spieprzyc,2,ID391275168,n
 • Czy można kogoś wyrzucić ze strefy Euro?

  Zastanawiam się jakie są możliwości regulacji deficytu budżetowego w strefie EUR-o. Co grozi jakiemuś krajowi jeżeli nie spełnia warunków co do deficytu budżetowego? Kuriozum by było, gdyby jakiś...

Poczytaj również

 • Skąd kompromitacja zagranicznych mediów? | 19-11-2018 06:15:00

  OPINIA: W zachodnich mediach jest nie mniej patologii niż w polskich - pisze p. Witold Repetowicz dla tvp.info.

 • Prof. Gwiazdowski: Granica została przekroczona | 18-11-2018 15:30:00

  OPINIA: Skarbówka włazi z butami w obszary, w których nie powinni w ogóle funkcjonować - powiedział w rozmowie z WP prof. Robert Gwiazdowski.

 • Żydzi rzucili się na ks. prof. Tadeusza Guza | 18-11-2018 08:00:00

  INFO: Słowa ks. prof. Tadeusza Guza, pracownika KUL, o mordach rytualnych, wywołały oburzenie środowisk żydowskich - podaje kurierlubelski.pl.

 • Ziemkiewicz czuje smród w sprawie KNF | 17-11-2018 15:30:00

  OPINIA: Tutaj smród mamy od samego początku. Pan Czarnecki to były TW - pisze dla Interii red. Rafał Ziemkiewicz.

 • Ziścił się koszmar wywłaszczeniowy białych rolników w RPA! | 17-11-2018 06:15:00

  INFO: Komitet Konstytucyjny powołany w RPA do zbadania zasadności planowanych wywłaszczeń białych z ich farm bez jakiegokolwiek odszkodowania przyjął raport końcowy ze swoich prac - Burowie zostaną wyrzuceni ze swoich ziem!

 • Gadowski: Cały czas chodzi o obalenie rządu | 16-11-2018 18:30:00

  OPINIA: P. Witold Gadowski, dziennikarz śledczy, uważa, ze w aferze z KNF „cały czas chodzi o to samo, o obalenie rządu różnymi metodami”.

 • Hajlowali, więc zostali nagrodzeni przez radio Zet | 16-11-2018 12:30:00

  INFO: Autorzy kontrowersyjnego i budzącego poważne wątpliwości reportażu "Polscy neonaziści" zostali laureatami Nagrody Radia ZET - podaje wPolityce.pl.

 • Wielka Brytania pozostanie w UE do 2099 r.?! | 16-11-2018 06:15:00

  INFO: Znane są szczegóły porozumienia między Wielką Brytanią a Unią Europejską w sprawie brexitu. Warunki, na jakich Londyn żegna się z Brukselą, spowodowały masowy odpływ ministrów.

 • Lewaczki zablokowały Michalkiewicza! | 15-11-2018 18:30:00

  INFO: Katolickie Radio Emaus z Poznania odwołało emisję rozmowy z prawicowym publicystą Stanisławem Michalkiewiczem na temat związany z Dniem Niepodległości.

 • Ziemkiewicz: Zachód jest zakłamany jak ZSRR | 15-11-2018 12:30:00

  OPINIA: Red. Rafał Ziemkiewicz skomentował na Twitterze zakłamaną relację brytyjskiej BBC z Marszu Niepodległości.

 • Skarbówka poluje na malutkich | 15-11-2018 06:15:00

  INFO: Skarbówka zajęła się mechanikiem z Bartoszyc (woj. warmińsko-mazurskie), bo zdecydował się pomóc kobiecie z wymianą żarówki - podaje wp.pl.

 • Miszalski: Roszczenia lobby żydowskiego mają podstawy rasistowskie | 14-11-2018 18:30:00

  OPINIA: Roszczenia żydowskie są nie tylko absurdalne, ale również są oparte na zasadzie rasistowskiej - powiedział dla kanału "na argumenty" p. Marian Miszalski, publicysta m.in. "Najwyższego Czasu!" i autor książek.

 • Sadowski: PIT jest bez sensu! | 14-11-2018 12:30:00

  OPINIA: PIT jest bez sensu! Uwolnijmy się od niego w 100-lecie odzyskania niepodległości - powiedział w rozmowie z portalem pomorska.pl p. Andrzej Sadowski, prezydent CAS.

 • Kaźmierczak nie wierzy Leszkowi Czarneckiemu | 14-11-2018 06:15:00

  OPINIA: Nie wierzę w ani jedno słowo Leszka Czarneckiego - powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl p. Cezary Kaźmierczak, szef ZPP.

 • Chcą systemowo odciąć eurosceptyków od unijnych funduszy | 13-11-2018 18:30:00

  INFO: W sieci pojawiła się nowa strona internetowa, której celem jest walka z korupcją przy wydatkowaniu unijnych funduszy. W istocie chodzi o odcięcie od unijnych funduszy środowisk eurosceptycznych.