Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

10-11-2017 12:30:00

Kancelaria Komorowskiego zlekceważyła Amber Gold

INFO: Kancelaria byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego zlekceważyła w 2012 r. ważną informację od ABW na temat nieprawidłowości w Amber Gold - informuje rmf24.pl.

 

Tajna notatka na miesiąc utknęła w Kancelarii Prezydenta Komorowskiego.

- Kancelaria Prezydenta zlekceważyła ważną informację od ABW, to dzięki tej notatce było wiadomo, że pieniądze z Amber Gold są wyprowadzane do OLT Express. Uważam, że ta sprawa powinna być wyjaśniona przez ówczesnego szefa Kancelarii Prezydenta Jacka Michałowskiego - powiedział WCz. Jarosław Krajewski, poseł PiS, na którego wniosek odtajniono dokument.

Wg rmf24.pl, w notatce ABW ostrzegała, że ofiarami Amber Gold może zostać nawet kilkadziesiąt tysięcy osób oraz że na p. Marcinie P., twórcy tej piramidy finansowej, ciążą "liczne prawomocne wyroki za przestępstwa, oszustwa i inne".

Tymczasem zdaniem prof. Grzegorza Górskiego, kierownika Katedry Historii Prawa i Państwa KUL, adwokata i byłego członka Trybunału Stanu, ABW nie wykryła afery, bo sama brała udział w działaniach mających osłaniać działalność p. Marcina P. i dać mu czas na stworzenie piramidy finansowej.

 

Zobacz także: Kompromitacja goni kompromitację przed komisją ds. Amber Gold

 

Źródło: warszawskagazeta.pl, www.rmf24.pl

Opracował: TC

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 10-11-2017 14:25:54 | odpowiedz
  A ja nie rozumiem, dlaczego w ogóle ABW zajmowało się (i to za moje pieniądze) jakimś Amber Gold. Jak to znalazłem na ich stronie internetowej: "Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego jest służbą specjalną powołaną do ochrony porządku konstytucyjnego Rzeczpospolitej Polskiej." Jakie to było naruszenie "porządku konstytucyjnego", że jakiś cwaniak pożyczał od naiwniaków pieniądze a potem nie oddał?
  • 10-11-2017 14:46:05 | odpowiedz
   No i dlaczego tym miał się zajmować Prezydent RP? Czy jak komuś ukradną rower, to ABW zawiadamia o tym Prezydenta a prezydent lata po mieście i szuka roweru?
  • 10-11-2017 18:12:39 | odpowiedz
   Służby mają psi obowiązek interesowania się wszystkimi większymi transakcjami finansowymi i stąd wiedzieli o Amber Gold. Nie pytaj mnie, po co, bo nie ja to wymyśliłem.

Poczytaj również