Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

05-02-2018 06:15:00

Kaczyński chce drugiej fali polskiego kapitalizmu

INFO: Chcielibyśmy, aby zrodziła się druga fala polskiego kapitalizmu i rząd Mateusza Morawieckiego ma temu sprzyjać - powiedział WCz. Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

 

Jak podaje bankier.pl, p. Kaczyński zwrócił uwagę, że taka fala na początku lat 90. "uratowała Polskę, chociaż przy ogromnych stratach i w ogromnym społecznym bólu".

- Obecnie taką falę będą tworzyli ludzie nieporównanie lepiej przygotowani, niż ta grupa, która tak ofensywnie, energicznie i odważnie działała przy końcu lat 80. i w pierwszych latach 90. - powiedział p. Kaczyński. - Chcielibyśmy, aby ta fala inicjatywy gospodarczej - jak to często mówimy - druga fala polskiego kapitalizmu się zrodziła. Rząd Mateusza Morawieckiego ma temu sprzyjać - powiedział szef PiS.

Zaznaczył, że nie jest to jednak tylko sprawa polityki rządu, ale "także sprawa pewnych przemian świadomości społecznej".

"Biurokracja, ucisk podatkowy, ale głównie mordercze składki ZUS, nie pozwalają na start nowym przedsiębiorcom. To często bariera nie do przejścia dla początkujących. Do tego dochodzą dotacje unijne i regulacje które zabijają prawdziwą zdrową konkurencje na rynku. Dlatego nie będzie żadnej "drugiej fali polskiego kapitalizmu", bo pierwsza została zatrzymana. Państwo które jest budowane przez PiS/PO nie jest w stanie się cofnąć i dać więcej pola na działanie dla ludzi gdyż w tym systemie głównym założeniem jest wpisana do konstytucji "sprawiedliwość" społeczna czyli golenie do gołej skóry każdego kto wychyli się ponad przeciętność i będzie chciał cokolwiek osiągnąć" - skomentowano na libertariańskim profilu facebookowym.

 

Zobacz także: Kaczyński: Potrzebujemy co najmniej trzech kadencji

 

Źródło: bankier.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 05-02-2018 07:20:29 | odpowiedz
  Po co fala kapitalizmu? Jak fala - to pewnie pojedyncza?
  Nie lepiej stały nurt:
  https://www.youtube.com/watch?v=fhwsyy7kn98 ???
 • mercedesbiome | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
  05-02-2018 10:18:29 | odpowiedz
 • 05-02-2018 14:07:50 | odpowiedz
  Większy "społeczny ból" wywołały bandyckie reformy Buska i nie widać, żeby państwo wyciągnęło jakieś sensowne wnioski - sektor publiczny rozwija się w najlepsze.

 • Korwin-Mikke i jego style debaty

  Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
 • Głupota a kapitalizm

  Zadałem to pytanie w internetowym wywiadzie z Panem JKM (odpowiedzi jeszcze nie zostały opublikowane), ale wrzucę je jeszcze tu. Pan JKM często wytyka główną wadę demokracji - fakt że...
 • Jak będzie wyglądać Polska za kilka lat?

  Zacznę swoj post od prognozy o której mało sie mówi, ze wzgledu na nie poprawny politycznie charakter. Przy założeniach ( ustrój polityczny,wydatki rządowe - ceteris paribus) z punktu widzenia...
 • Kolejny wyczyn kurdupla " pREZYDENTA" by Polska stała się pośmiewiskiem świata .

  Oto fragment dzisiejszego tekst informacyjnego: "prezydent" ogłosił trzydniową żałobę narodową. Prezydent Lech Kaczyński postanowił o ogłoszeniu trzydniowej żałoby narodowej, począwszy od...
 • Sondaż na faceebok.com

  Witam, Panie JKM co sądzi Pan o sondażu na facebook.com w którym to widać znaczącą różnicę głosów i prowadzenie nad Jarosławem Kaczyńskim?

Poczytaj również