Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

15-11-2017 06:15:00

JKM zbyt kontrowersyjny, by wygrać i zbyt ważny, by odejść?

OPINIA: Silna pozycja JKM w środowisku prawicowym (wolnościowym) świadczy jedynie o słabości tegoż środowiska - pisze p. Krzysztof Wojczal na swoim blogu.

 

- Z jednej strony Pan Prezes jest zbyt kontrowersyjny, by przekonać do siebie większość wyborców i zacząć realizować zapowiadane przez siebie postulaty (ba, jego ugrupowania nie mogą przekroczyć choćby progu wyborczego do sejmu), z drugiej jest jedynym magnesem, który to środowisko spaja. Bez JKM, ugrupowania prawicowe zwyczajnie umierają politycznie (przykład Kongresu Nowej Prawicy) - pisze p. Wojczal.

Zdaniem blogera, silna pozycja JKM wynika w dużej mierze z legendy, gdyż był on pierwszą kostką domina, która uruchomiła lustrację w Polsce.

- Oprócz dobrej legendy, lider winien się cechować charyzmą, inteligencją, wiedzą oraz powinien być osobą wyrazistą, a także dobrym mówcą. Nie sposób jest odmówić tych cech liderowi Wolności. Ponadto, co jest również niezmiernie istotne, Pan Prezes jest niezależny finansowo i na brak funduszy nie narzeka (przynajmniej ja nie słyszałem). Innymi słowy, jest w stanie zorganizować finanse na własne projekty polityczne, a od strony prywatnej, zwyczajnie stać go na uprawianie polityki. A to jest przecież kluczowa kwestia - podkreślił.

W opinii p. Wojczala, mimo nieskuteczności politycznej JKM, jest on właściwie jedynym liderem prawicy. Bo jak pokazuje przykład KNP, bez JKM ugrupowania polityczne umierają.

 

Zobacz także: JKM: Patriota musi być przeciwnikiem socjalizmu

 

Źródło: krzysztofwojczal.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 15-11-2017 08:37:24 | odpowiedz
  Powinniśmy unikać operowania sloganami. To, że Korwin uważa się, za "prawicę" i "wolnościowca" nie znaczy nic, dopóki tego nie sprecyzujemy, najlepiej na realnych przykładach. Na szczęście Pan Janusz ostatnio często to robi wskazując jako swoje ideały ustrojowe a to Chiny, a to Białoruś a to Rosję (szczególnie Czeczenię) a ostatnio nawet PRL ("w latach 1953-88").
  Zwolenników powrotu do PRL znajdzie się niestety nawet z kilkanaście procent, ale tych zagospodarował już PiS. Tych, których skuszą uroki "wolności" w wydaniu czeczeńskim znajdzie się najwyżej 2-3% i tyle JKM dostaje w wyborach. I cała tajemnica.
  • 15-11-2017 09:43:57 | odpowiedz
   Znów piana na ustach zasłania ci oczy.
   Mnie też się dużo w retoryce JKM nie podoba, ale do tak jawnych kłamstw się nie posuwaj. Od tego ze coś jest lepsze daleko do ideału i nie jesteś idiota by tego nie widzieć.
   To że III rzesza mniejsze podatki nakładała nie znaczy że jest ideałem wolności.
   Ze są ogromne siły które niszczą coś co staje się zagrożeniem widać po działaniach UE, która che sankcje gospodarcze na Polskę nałożyć bo jej się PiS nie podoba.
   Mnie tez się nie podoba, ale jest LEPSZY w tej chwili niż PO. I abyś nie plótł bzdur LEPSZY ale ZŁY i do dobrego ku dużo brakuje że o ideale nei wspomnę.
   • 15-11-2017 12:59:04 | odpowiedz
    Nic mnie nie zaślepia, po prostu czytam złote myśli JKM. Na przykład tutaj http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/profesor_balcerowicz_nawiazuje_wspolprace/3005 jasno mówi, że bardziej podoba mu się w Rosji i na Białorusi (gdzie "są niskie podatki") niż we współczesnych krajach zachodnich, bo tam jest demokracja. Podobnie twierdzi, że więcej wolności było w PRL niż w USA.

    To jest kwesta gustu, więc nie ma co na ten temat dyskutować. Tyle, że dla mnie i 95% Polaków lepiej jest w USA niż Rosji. Więc JKM nie ma szans zdobyć więcej niż te parę procent głosów i już.
    • 15-11-2017 16:39:59 | odpowiedz
     No widzisz. BARDZIEJ mu się podoba to ie znaczy że WZOREM JEST. Więźniowie na przykład starają się o przeniesienie z Tarnowa do Trzebini nie dlatego ze ich ideałem jest więzienie w Trzebini. Przecież to łatwo zrozumieć.
     To ze w PRL było "więcej" wolności to jedno, a gdzie człowiek był BARDZIEJ wolny to drugie, choć jak pamiętam PRL to tych wolności zbyt dużo nie było. Jednak nawet gdyby było więcej to nie znaczy że PRL była ideałem.
    • 15-11-2017 21:33:46 | odpowiedz
     Sariusz wpina link więc czytam:
     "Nie zauważa (Balcerowicz), że np. w USA od wprowadzenia w 1913 pełnej d***kracji systematycznie zanikają: wolność gospodarcza, swobody obywatelskie, wolność słowa i rządy prawa. Natomiast w PRLu, gdzie nie było d***kracji, od 1953 do 1988 było coraz więcej wolności."

     Mam tłumaczyć "z Polskiego na nasze"? Sariuszu, czytaj ze zrozumieniem. Jeśli nalewam wody do wanny ("systematycznie przybywa") a w Solinie akurat następuje zrzut przeciwpowodziowy ("systematycznie ubywa"), to nie znaczy że w mojej wannie jest czy kiedykolwiek może być więcej wody niż w Solinie.

     Manipulacje Sariusza na tym forum budzą podejrzenie, że nie pisze "z uczciwości serca" tylko z innych powodów. Może nawet nikt mu nie płaci a tylko dla zabawy prowokuje i sprawdza poziom dyskutantów, bo nie sądzę żeby miał ambicję kogoś o czymkolwiek przekonać.
   • 16-11-2017 06:11:27 | odpowiedz
    To, że w PRL była kara śmierci, której zwolennikiem przywrócenia jestem nie znaczy, że PRL mi się strasznie podobała.
 • 15-11-2017 10:01:20 | odpowiedz
  Około 20 lat temu mówiłem na spotkaniu z JKM że trzeba prace u podstaw prowadzić. Mówił że nie ma na to czasu. Jak się okazało było go 20 lat..
  Właściwszą koncepcję miał Wipler: JKM jako taran przebijający się do opinii i nie pozwalający zamilczeć i młodzi którzy mówią ze JKM jest ideologiem, a w życiu trzeba bardziej miękko. Lecz Wipler był "kontrowersyjny"
  No i nie ma Wiplera i czas by ci dla których był kontrowersyjny zaczęli wreszcie działać tak energicznie jak on to robił.
  JKM powinien pozostać patronem młodszych, nie startować w żadnych prezydenckich wyborach bo ani ON, ani młodzi ich nie wygrają, ale młodzi NABIJA KAPITAŁ polityczny, rozpoznawalność, a tego JKM już nie potrzeba.
  Tylko niech CI młodzi zaczną wreszcie energiczniej działać.
 • 15-11-2017 10:10:25 | odpowiedz
  Gdyby było w istocie tak, jak pisze pan Wojczal i gdyby faktycznie, JKM chciał coś w tym kraju zmienić, to nie byłoby tygodnia, żeby w mediach nie pojawiła się informacja na temat jakiejś akcji partii JKM. A tak, wszystko śpi i czeka na ostatnie tygodnie przed wyborami...
  • 15-11-2017 10:57:53 | odpowiedz
   Na spotkaniu z Wiplerem zadałem kiedyś pytanie: Jak można tyle razy robić to samo tak samo i dziwić się że wynik jest jak zwykle?
   • 15-11-2017 14:11:06 | odpowiedz
    Odpowiedział?
    • 15-11-2017 16:48:11 | odpowiedz
     Tak ale dla mnie niezadowalająco. Twierdził ze teraz zrobią to inaczej... ale mnie nie przekonał.
     Wg mnie "program wyborczy" to powinno być to, co Partia obiecuje że zrobi, a nie to co chciałaby zrobić ale nie zrobi, bo nawet jak wejdzie to nie będzie miała do tego ani siły głosów ani koalicjantów. Ci ludzie tego nie rozumieją i obiecują co zrobią jak wezmą władze ... czyli nigdy. Dorosłym ludziom nie chce się podnieść tyłka i iść na wybory by głosować na partię która nie zrealizuje obietnic bo nie będzie w stanie.
     Trzeba obiecać mało, ale konkretnie na miarę sił ale wykonalne. Jeśli Korwinowcy tego nie zrozumieją, będzie jak zwykle.
     No ale ja mogę sobie jak Kasandra wieszczyć i nikt mi nie wierzy do następnych wyborów, po wyborach zawsze znajda jakieś inne "wytłumaczenia" i tak w kółko już od 20 lat.
     • 15-11-2017 18:08:20 | odpowiedz
      I nie zrobili inaczej.
      Konkretny program do realizacji w każdych warunkach, to jedno. A drugą sprawą jest całkowity brak strategii budowania rozpoznawalności w terenie. JKM cały czas zlewa samorząd, a to przecież tu się wszystko zaczyna.
      • 16-11-2017 01:20:12 | odpowiedz
       Zebrało się tutaj kilku patafianów i starają się wskazywać JKM-owi co ma robić i jakich błędów ma unikać. A nie zastanawiacie się cymbały jak to się dzieje że półgłupek Walesa został prezydentem III RP? A bezjajowa Szydlica premierzycą? A Kaziu Marcinkiewicz premierem? A psychiatra ministrem wojny? Ktoś wam narżnął do łbów czy ojcowie was po pijaku zmajstrowali?
       • 16-11-2017 06:20:42 | odpowiedz
        Masom można wmówić nawet globalne ocipienie, dobrodziejstwo peowskiej i pisowskiej żebraniny z UE, czy zasadność jazdy w lipcu na światłach, więc nie byłoby ŻADNEGO problemu przekonać ich do JKM. Wystarczyłoby machnąć jakimiś tabelkami przed oczami, chwalić polskie sukcesy, polski spryt, polską pracowitość i wskazywać polski Kościół jako źródło naszej duchowości oraz narodowej kultury, jednocześnie na każdym kroku pokazując absurdy, głupotę i w ogóle bezsens istnienia UE oraz skalę tamtejszego zezwierzęcenia, próżniactwa i złodziejstwa, a nie co i rusz puszczać reklamówki projektów kończące się tekstem "projekt współfinansowany ze środków UE". Gdyby istniał odpowiednik Monisi i Lisa, ale prokorwinowy o takiej samej sile propagandowego rażenia, gdyby ten pociąg pojechał w prawo tak jak teraz jedzie w lewo i taka byłaby strategia państwa, a Polacy wreszcie poczuli się jak u siebie, że coś od nich jako jednostek zależy, zaś ich poziom życia w ciągu kilku lat wyraźnie by się poprawił, to takie SLD, PSL, PO, a nawet PiS w krótkim czasie stałoby się planktonem politycznym tak jak teraz partia KORWiN.
       • 16-11-2017 08:36:51 | odpowiedz
        Pieprzenie ofiary - cały świat sprzymierzył się przeciwko mnie...
        Co mnie obchodzi patologia? To, co mamy stworzyć ma być normalne i to ma nas odróżniać od pozostałych. Proszę więc najpierw się zastanowić, potem próbować innym ubliżać.
 • 15-11-2017 19:31:39 | odpowiedz
  A CO TO ZA PAJAC I KOGO TO OBCHODZI... ?
  • 15-11-2017 21:21:02 | odpowiedz
   To Janusz Korwin-Mikke. W rzeczywistości wygląda jeszcze śmieszniej niż na zdjęciu, zwłaszcza jak zaczyna machać rękami i pluć.

 • Wpis o gwaltach na blogu

  Witam, Az zalozylem sobie tutaj konto - ponoc nie ma trolli. Wpis odnosi sie do http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Luzem-przy-sobocie-czyli-walen,2,ID382405994,n a dokladniej do...
 • Prawica

  Panie Januszu czy ludziska Ci co prawdziwie mają serce po prawej stronie doczekają się o od prawicowych przywódców wreszcie wspólnego frontu porozumienia, żeby to całe lewactwo w Polsce miało...
 • 02 września 2009 Wziąć za pysk – i wprowadzić liberalizm!

  http://korwin-mikke.blog.onet.pl/2,ID390443067,RS1,index.html JKM jak zwykle ma rację. Tyle tylko że ludzie boją się radykalnych zmian. Dlatego należy znosić obowiązek OC stopniowo to znaczy...
 • 29 listopada 2009 Ziemkiewicz, kaczyzm, Prawica - a "Traktat Lizboński"

  http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Ziemkiewicz-kaczyzm-Prawica-a-,2,ID395296034,RS1,n Znowu JKM powtarza banialuki że TK nie może orzec, iż traktat był przyjęty w trybie zamachu stanu i że w...
 • Odpowiedzi 4.

  Pytanie 1. Ja tak krótko. Jakie ma Pan zdanie oraz wiedze na temat urządzenia HAARP (jego ingerencji w życie człowieka), o Nowym Porządku Świata (NWO) i Project BlueBeam, czy szczepionki na...
 • Nieszczesne cytryny JKM

  JKM czesto obala mit globalu za pomoca newsa jakoby 900 lat temu na Grenlandii rosli cytryny. I kwitli do tego. O owocach nie wspomina, prawdopodobnie klimat byl zbyt goracy dla pszczol. Skad on...

Poczytaj również

 • Totalna inwigilacja pasażerów samolotów! Bo każe Unia! | 22-11-2017 18:30:00

  INFO: Straż Graniczna będzie gromadziła wszelkie dane o klientach linii lotniczych. I udostępni je innym służbom, jeśli te będą podejrzewały, że ktoś może być terrorystą. To nowy projekt ustawy autorstwa resortu spraw wewnętrznych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Farage chce prześwietlić Sorosa | 22-11-2017 12:30:00

  INFO: CEP Nigel Farage, lider wolnościowców w Parlamencie Europejskim, domaga się śledztwa dotyczącego powiązań 226 brukselskich polityków z p. Jerzym Sorosem oraz wpływu pieniędzy miliardera i jego organizacji na politykę Unii Europejskiej.

 • Źle się kończą inwestycje w zieloną energię | 22-11-2017 06:15:00

  INFO: Farma w Wierzchosławicach (woj. małopolskie), pierwsza duża inwestycja fotowoltaiczna w Polsce, stała się wielkim niewypałem inwestycyjnym - informuje portal niewygodne.info.pl.

 • Czescy eurosceptycy szukają alternatywy dla UE | 21-11-2017 18:30:00

  INFO: CEP Jerzy Payne z czeskiego ugrupowania Svobodní opowiada się za stworzeniem alternatywy wobec Unii Europejskiej. Wraz z szefem partii i również deputowanym Parlamentu Europejskiego CEP Piotrem Machem przygotował opracowanie pt. "Alternatywa dla Europy".

 • Suwerenność Polski w strzępach! | 21-11-2017 12:30:00

  INFO: Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł, że Polska musi natychmiast zaprzestać wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej. Za złamanie tego zakazu grozi 100 tys. euro kary dziennie - informuje forsal.pl.

 • Żebrowski: Dla zdrajców Polski obywatelski niebyt i ostracyzm | 21-11-2017 06:15:00

  OPINIA: Zdaniem historyka Leszka Żebrowskiego, dla zdrajców Polski powinien być zarezerwowany obywatelski niebyt i ostracyzm - podaje fronda.pl.

 • Michalkiewicz: Niektórzy bronią rewolucji bolszewickiej | 20-11-2017 18:30:00

  OPINIA: Rewolucja bolszewicka była wielkim krokiem wstecz. Wciąż są jednak ludzie, którzy jej bronią - stwierdził red. Stanisław Michalkiewicz.

 • Karoń: Musimy siłą przeciwstawić się zachodniej bolszewii | 20-11-2017 12:30:00

  OPINIA: Niestety, ale musimy siłą przeciwstawić się zachodniej bolszewii - powiedział p. Krzysztof Karoń w Radiu Wnet.

 • Korwin-Mikke: Bardzo źle oceniam rządy PiS | 20-11-2017 06:15:00

  OPINIA: CEP Janusz Korwin-Mikke bardzo ostro skrytykował PiS w rozmowie z portalem wnp.pl.

 • Anacki: Korwin nie rozumie, że gramy w demokrację | 19-11-2017 15:15:00

  OPINIA: Z Januszem Korwinem-Mikke nie da się zbudować realnego obozu wolnorynkowego, który mógłby faktycznie wpływać na zmiany w Polsce - powiedział w Radiu Szczecin p. Robert Anacki, wiceprzewodniczący partii Porozumienie.

 • JKM domaga się śledztwa ws. globciepu | 19-11-2017 06:15:00

  INFO: CEP Janusz Korwin-Mikke, występując w PE, zażądał śledztwa, które miałoby odpowiedzieć na pytanie, kto czerpał korzyści finansowe z walki z globciepem.

 • Ekolodzy działają na korzyść Niemców! | 18-11-2017 15:15:00

  INFO: Jak pisze portal wsensie.pl, ekolodzy, działający na rzecz zakazu hodowli zwierząt na futra, sprzyjają interesom niemieckim.

 • UE znów chce cenzurować Korwina! | 18-11-2017 06:15:00

  INFO: Kolejny przykład cenzury w Parlamencie Europejskim. CEP Iratxe García Pérez domagała się "przyjrzeniu się" wypowiedziom CEP-a Janusza Korwin-Mikkego dotyczącym kobiet i ich funkcjonowania w życiu społecznym. 

 • Europosłowie znowu sięgają do kieszeni kierowców! | 17-11-2017 18:30:00

  INFO: Parlament Europejski przyjął nowe regulacje, w myśl których wszystkie nowe samochody powinny być wyposażone w specjalne systemy zwiększające bezpieczeństwo.

 • UE chciała potępić Polskę za represje wobec... komunistów! | 17-11-2017 12:30:00

  INFO: To nie żart, a ponura prawda. Grupa posłów Parlamentu Europejskiego chciała wprowadzenia poprawki do treści rezolucji przeciwko Polsce. Zgodnie z projektem zmian PE miałby "potępić środki represji i akty prześladowania politycznego ze strony władz Polski, wymierzone przeciwko komunistom, antyfaszystom i innym demokratom".