Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

07-12-2018 12:30:00

JKM: Tak dobrych rozmów koalicyjnych dawno nie było

OPINIA: Brałem udział w wielu rozmowach koalicyjnych, ale tak dobrych rozmów jeszcze nie widziałem - powiedział o zawiązanej koalicji Wolność-Ruch Narodowy p. Janusz Korwin-Mikke.

 

- Obie strony zdawały sobie sprawę, że jest to jedyne wyjście. Chcemy być pierwszą siłą w Europarlamencie. Oczywiście jako eurosceptycy nie będziemy najsilniejsi, ale jak dostaniemy dobry wynik, a inne ugrupowania podzielą się głosami, to możemy stać się największą siłą w tych wyborach - powiedział p. Korwin-Mikke. - Ale jeśli nawet zostaniemy największą siłą w tych wyborach, to nie oznacza, że będziemy najsilniejsi w wyborach parlamentarnych, bo to są zupełnie inne wybory - przypomniał JKM. - Narodowcy mówią o polexicie, a my chcemy rozwalić UE. I moim zdaniem to jest bardziej realny cel. Wystarczy, że Polacy zobaczą, że UE nie daje już pieniędzy - podkreślił lider Wolności.

 

Zobacz także: Jest koalicja Wolności z Ruchem Narodowym

 

Źródło: facebook.com

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 07-12-2018 14:24:12 | odpowiedz
  Prawica nareszcie mądrzeje?
  • 07-12-2018 14:58:24 | odpowiedz
   Daj Boże. Najwyższy czas szukać tego, co wspólne choćby doraźnie zawierać sojusze.
  • 07-12-2018 15:44:01 | odpowiedz
   Niestety narodowcy to taka "prawica", jak PiS, ale przynajmniej PRAWDZIWIE patriotyczna. A także (mam nadzieję) uczciwa i - w przeciwieństwie do PO-PiS-u - nie nastawiona na dymanie Polaków.
   Pomimo to zdecydowanie popieram tę koalicję. (Mój wpis):
   "Koalicja z narodowcami na wybory do Parlamentu Europejskiego (podkreślam do Parlamentu Europejskiego) to słuszne posunięcie. Ciekawe, jaki będzie wynik wyborczy, bo ostatnio Wolność nie ma dobrych notowań...
   Przy okazji zachęcam JKM do nasilonego propagowania antyunijnych poglądów. Niech wyborcy maja PRAWDZIWĄ alternatywę, a nie tylko PO-PiS!"
   http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/jest_koalicja_wolnosci_z_ruchem_narodowym/174354
   • 08-12-2018 10:56:48 | odpowiedz
    Są narodowcy wolnościowi (Bosak) i bardziej socjalistyczni (Winnicki). Z wolnościowymi problemu nie ma własciwie żadnego i, daj Boże, będzie wreszcie oczekiwana przez wszystkich koalicja!
 • 07-12-2018 15:47:17 | odpowiedz
  "Narodowcy mówią o polexicie, a my chcemy rozwalić UE. I moim zdaniem to jest bardziej realny cel. Wystarczy, że Polacy zobaczą, że UE nie daje już pieniędzy".
  Nie rozumiem logiki JKM.
 • 07-12-2018 18:53:03 | odpowiedz
  Być może to wszystko pięknie zagra, rozwalą Unię i zrobią polexit i w końcu wprowadzą w Polsce wolny rynek....
  ..... Prawda że w to nie wierzycie? .... Ja też....

  Nie wiem czym się to skończy, ale ja swojego głosu na to nie dam, już tłumaczę dlaczego.
  JKM zawsze otwarcie deklarował eurosceptycyzm ale jego celem wydawał mi się, najogólniej rzecz ujmując, wolny rynek, więc ewentualny polexit traktowałem jako jedną z możliwych ale nie jedyną drogę do jego osiągnięcia. Tymczasem w wersji "w koalicji z Narodowcami" jest to CEL sam w sobie, po osiągnięciu którego... No właśnie, CO???
  "...
  Taki entuzjazm cenię i chwalę,
  Wszystko z pewnością pójdzie wspaniale,
  Z tym że ja siadam pisać testament,
  Gdyż przewiduję ogólny zamęt,
  Przy którym nawet pożar w burdelu
  Będzie jak cicha przystań na Helu...."

  Po pierwsze: Putin się rozpłacze z radości.
  Po drugie: Natychmiast okaże się że Narodowcy chcą jednak czegoś innego niż Korwin i nastąpi spektakularny rozpad TEJ koalicji.
  Po trzecie: w zaistniałych warunkach władzę przejmie oczywiście pis, który bez unijnego bata natychmiast urządzi nam tu nie drugi Budapeszt a drugie Caracas: Maduro też zaczął od przejęcia S. Najwyższego tylko że jemu się to udało bo nie stała nad nim Komisja Europejska i TSUE. A teraz nie mają co jeść....

  Na szczęście jest to scenariusz mało prawdopodobny, nawet gdyby w wyborach do Parlamentu Europejskiego wszyscy Polacy zagłosowali na TĘ koalicję, dopiero podobne zwycięstwo w "naszych" wyborach urealniłoby taki scenariusz.

  Abstrahując więc od zakładanych ambitnych celów i możliwości ich realizacji a skupiając się na realnych możliwościach zadaję sobie pytanie: czym może okazać się TA koalicja"? Wszak, jak głosi jedna z koncepcji przyczyn "niepełnej wygranej" pisu w wyb. samorządowych, to właśnie zagrożenie polexitem najbardziej obniżyło pisowi wynik wyborczy - więc proroctwa jak to "rozwalimy Unię" to tylko tramtadrackie "sny o potędze", bo trudno oczekiwać żeby coś, co ewidentnie zadziałało na niekorzyść pisu TEJ koalicji akurat dało WIELKIE zwycięstwo....
  Na wybory parlamentarne są raczej tylko takie dwie opcje: albo TA koalicja przekroczy 5% albo nie - w obu wypadkach wygrywa pis!!!!
  Jak przekroczy - to albo zostanie przystawką jak pożalsięBoże "partia" Gowina, albo, wzorem Kukiza, będzie to bezcenne źródło "spadochroniarzy" - raczej wyłącznie dla pisu.
  Jak nie przekroczy - to bólu nie ma, uzyskane głosy dzieli się zgodnie z ordynacją i metodą d'Hondta tak, że największą część tych "niezagospodarowanych" głosów przejmie partia z najwyższym wynikiem.... czyli pis. To oczywiście dotyczy każdej partii "podprogowej" więc tu wynik pisu zadecyduje ile on "zarobi" na sumie głosów "zmarnowanych".

  Ale jest jeszcze coś... TA koalicja będzie czymś między piorunochronem, "chłopcem do bicia" i kimś od odwalania brudnej roboty. Jej antyeuropejski program pozwala pisowi zwekslować oskarżenia o planowanie polexitu, a więc właśnie to co podobno najbardziej mu zaszkodziło w "samorządowych", na Korwina i Narodowców. "Jacy my tam eurosceptycy, no weźcie, co wy, popatrzcie na Korwina, no ten to dopiero....". Skutek propagandowy będzie może nieduży ale nie do pogardzenia, sporej liczbie osób przeszkadzała w pisie wyłącznie groźba wyjścia z Unii, a teraz będą mogli z czystym sumieniem zagłosować na pis!!! A przecież można też znaleźć inne sprawy o które nie będzie już warto oskarżać pisu bo łatwiej będzie zgonić to na "Korwina i Narodowców" - jakieś zaostrzenie aborcji, religia w szkołach itp. Taki "piorunochron" będzie ściągał na siebie co się tylko da, a pis będzie nieskalany...

  Stwierdzenie że to właśnie tak ma być, że po to powołano TĘ koalicję nie chciało mi przejść przez klawiaturę i oby tak nie było, ale tak czy inaczej wszystkiego najlepszego na nowej drodze, blablabla, ale beze mnie.
  • 07-12-2018 19:29:02 | odpowiedz
   No i dobre. Ty swojego głosu nie dasz, tamten też nie , i 97% też nie. I teraz wygra PIS, potem inne PO. I tak do końca świata i jeden dzień dłużej. Bo Korwin to czub a narodowcy to już w ogóle nie. I będzie na co narzekać i gdybać co by jak by. Żyć nie umierać.
   • 07-12-2018 20:27:06 | odpowiedz
    A ja swój głos dam. Chyba żaden przyzwoity (i nie ogłupiony) człowiek nie zagłosuje PO-PiS itp.?
    A czy Sośnierz i JKM nie robi (robił) dobrej roboty w UE? Przy odrobinie szczęścia powinno udać się wprowadzić kilku europosłów.
    Przypominam, gdyż zdaje się, że niektórym to umknęło, iż dyskutujemy o koalicji na WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO.
    • 07-12-2018 22:12:53 | odpowiedz
     Ja nie mam tego problemu bo od wyborów 1992 zawsze głosowałem na JKM i jego partie. Powiedzmy sobie szczerze nie ma innego ugrupowania wolnościowego i prorynkowego. To mi wystarczy. A dywagacje typu a co bedzie potem jak się pokłocą po wyborach. Bez sensu. W ten sposób nigdy nie wprowadzimy kogoś innego niż POPiS.
     • 07-12-2018 22:19:36 | odpowiedz
      Ja również od WIELU lat (poza bardzo nielicznymi wyjątkami), w wyborach parlamentarnych głosuję na JKM. I NIGDY nie był to "głos zmarnowany". Jak bym się teraz czuł, gdybym zagłosował na lewaków z PiS?
    • 08-12-2018 14:28:48 | odpowiedz
     "A czy Sośnierz i JKM nie robi (robił) dobrej roboty w UE?"

     A czy mieli wtedy coś wspólnego z Narodowcami? Narodowcy wydymali Kukiza (Kukiz pewnie chciał ich więc z Bogiem sprawa) i obawiam się że jeśli się uda "wprowadzić" kilku europosłów, to większość może być nie od Korwina... A jeśli oni zaczną odwalać cokolwiek naziolopodobnego (hasła, symbole) to będzie koniec nie dla Narodowców (bo u nich to jakby wpisane w statut, ten typ tak ma) tylko dla Korwina... Ale to jego świadoma decyzja, ryzyko i jego odpowiedzialność, więc OK.
     • 08-12-2018 21:59:59 | odpowiedz
      Jeśli robili dobrą robotę, to czemu nie dać szansy? Im lub ich następcom.
      Widział Pan Marsz Niepodległości, którego zazdroszczą Nam Wolnościowcy na świecie i nienawidzą lewacy?
  • 07-12-2018 20:19:05 | odpowiedz
   Pisze Pan NIE NA TEMAT.
   "Władze Partii Wolność i Ruchu Narodowego sfinalizowały rozmowy o wspólnym starcie i podpisały umowę powołującą do życia koalicję wyborczą, która w lutym 2019 r. zarejestruje koalicyjny komitet wyborczy na wybory do Parlamentu Europejskiego
   <<NA WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO !!!>>.
   Jak informują zarządy Partii Wolność i Ruchu Narodowego, "zawarcie porozumienia przez nasze środowiska ma na celu wystawienie jednej wspólnej listy wyborczej. Wprowadzimy do Parlamentu Europejskiego silną reprezentację Polaków o poglądach antyunijnych, wolnościowych, konserwatywnych, narodowych i katolickich".
   http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/jest_koalicja_wolnosci_z_ruchem_narodowym/174354

   Może dlatego przedstawia Pan niesłuszną argumentację.
   <<Na pytanie o obecność Polski w UE 86 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nasz kraj powinien pozostać jej członkiem. Za Polexitem opowiada się tylko 11 proc. 3 proc. badanych wybrało odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć">>.
   https://dorzeczy.pl/kraj/77354/Wiekszosc-Polakow-nie-ma-watpliwosci-Powinnismy-pozostac-w-UE.html

   I o te 11% winniśmy przede wszystkim walczyć (chyba,ze ktoś jest fantastą i liczy na zwycięstwo). Korwin, gdy wprowadzał 4 europosłów miał chyba (?) połowę z tego poparcia. W tej chwili sumaryczne, SONDAŻOWE poparcie Wolność+RN to tylko około 3%. A głosić, jak to dobrze jest w Eurokołchozie będą WSZYSTKIE inne partie.
   • 07-12-2018 22:17:22 | odpowiedz
   • 08-12-2018 14:11:03 | odpowiedz
    Starałem się pisać na taki temat:
    " Narodowcy mówią o polexicie, a my chcemy rozwalić UE. I moim zdaniem to jest bardziej realny cel." - i co ja na to.

    Z reguły unikam tak długich postów, ale sprawa jest poważna i rozumiem zdecydowanych popierać TĘ koalicję że tak powiem "w ciemno", wierząc że jest słuszna i trwała bądź z braku lepszej alternatywy. Też zawsze głosowałem, poza drugimi turami prezydenckimi, na JKM i dalej pozostaję jego sympatykiem a nawet zwolennikiem, ale uważam, że w takiej koalicji traci wiarygodność i nie będę żyrował jej sukcesów bo w nie nie wierzę, choć będę kibicował.

    Muszę też chyba wprowadzić autokorektę, otóż nie chodzi o przekroczenie 5% lecz 8% - o próg "koalicyjny". I jeszcze bardziej wątpię że to się uda.

    Źle odbieram też deklaracje że to koalicja na wybory do PE a"potem się zobaczy" - to niby jakaś ostrożność i jakiś "okres próbny" i to rozsądne, ale budzi podejrzenia o braku pewności co do skuteczności tego przedsięwzięcia.

    Jednocześnie krążą słuchy o jakiejś "partii rydzyka" która, o ile powstanie, przejmie większość z tych 11% bo da wszystkim zniechęconym eurosceptycznym zwolennikom pisu możliwość jednoczesnego głosowania i niegłosowania na pis.

    Sytuacja może się jednak bardzo zmienić jeśli np. stan zdrowia kaczora się pogorszy, TSUE wyda jakiś wyrok bardzo zniechęcający Polaków do UE czy roszczenia żydowskie przybiorą jakieś bardzo realne a niemiłe Polakom kształty - wówczas przemyślę wszystko ponownie i być może zmienię zdanie, ale póki co...
    • 08-12-2018 22:09:41 | odpowiedz
     Chyba Pan nie zrozumiał:
     "deklaracje, że to koalicja na wybory do PE". Ona JEST na TE wybory, bo W TYM WYPADKU istnieje płaszczyzna porozumienia. Koalicja na wybory parlamentarne (inna niż "taktyczna") wymagałaby dużych zmian programowych jej uczestników. A to wydaje się niemożliwe.
     Ale w życiu "pewna jest tylko śmierć i podatki"...

 • Korwin-Mikke i jego style debaty

  Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
 • 14 kwietnia 2009: Niech Polska ginie!

  Zapraszamy do komentowania wpisu dostpęnego pod tym linkiem: http://korwin-mikke.blog.onet.pl/2,ID373525899,index.html
 • 23 kwietnia 2009: Wolność słowa w pojęciu "geja"

  Wpis o takim tytule za kilkanaście minut na http://korwin-mikke.blog.onet.pl/ Zachęcamy do dyskusji.
 • NOWY REGULAMIN - rozwinięcie

  Regulamin forum portalu korwin-mikke.pl 1.Użytkownicy. a) Rejestrując się na portalu użytkownik akceptuje w pełni regulamin. b) Użytkownik nie może rejestrować się na portalu używając nazw...
 • Libya - może to jednak nie o ropę chodzi

  "The Great Man-Made River project and its objectives fly in the face of the water-control schemes sanctioned by the World Bank and the International Monetary Fund. These institutions have blocked...

Poczytaj również

 • Wzośnie VAT na napoje i mleko roślinne | 10-12-2018 12:30:00

  FUTURO: Projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy Ordynacja podatkowa zakłada podwyżkę stawek VAT na napoje i mleko roślinne - podaje rp.pl.

 • Wipler o tym, co zrobi Jakubiak | 10-12-2018 06:15:00

  OPINIA: Ogłoszenie wspólnego startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego przez Wolność Janusza Korwin-Mikkego i Ruch Narodowy jest złą wiadomością przede wszystkim dla Marka Jakubiaka - pisze na Faebooku p. Przemysław Wipler.

 • Karoń podważa globciep | 09-12-2018 15:15:00

  OPINIA: Zdaniem p. Krzysztofa Karonia, globalne ocieplenie nie jest wynikiem działalności człowieka.

 • Michalkiewicz: Szczyt klimatyczny to element perfidnej gry | 09-12-2018 06:15:00

  OPINIA: Szczyt klimatyczny w Katowicach to perfidna gra obliczona na to, by państwa słabsze zmusić do rezygnacji z korzystania z surowców energetycznych, którymi dysponują, żeby musiały się przestawić na surowce importowane - powiedział red. Stanisław Michalkiewicz.

 • Przez PO tracimy 1,5 mld euro rocznie | 08-12-2018 15:15:00

  OPINIA: Zdaniem WCz. prof. Jana Szyszki, byłego ministra środowiska, unijna polityka energetyczno-klimatyczna, przez którą będą rosły ceny energii elektrycznej w Polsce, nie ma nic wspólnego z polityką klimatyczną wytyczoną przez konwencję klimatyczną i porozumienie paryskie.

 • Naczelnik skarbówki utraciła stołek za prowokację | 08-12-2018 06:15:00

  INFO: Naczelnik urzędu skarbowego w Bartoszycach, która prowadziła sprawę słynnej niefiskalnej żarówki, złożyła rezygnację, którą szef Krajowej Administracji Skarbowej przyjął - podaje bankier.pl.

 • Cenzurę Internetu Unia rozpoczyna od treści terrorystycznych | 07-12-2018 18:30:00

  INFO: Szefowie MSW krajów UE przyjęli przepisy dotyczące treści terrorystycznych, zgodnie z którymi w ciągu godziny od wydania nakazu przez właściwe organy z Internetu będą musiały zniknąć treści o charakterze terrorystycznym. Zapisy przyjęto mimo sprzeciwu Polski i innych krajów - podaje Interia.

 • Mentzen komentuje zatrzymanie byłego szefa KNF | 07-12-2018 06:15:00

  INFO: Były szef KNF wraz z sześcioma podległymi mu urzędnikami zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy CBA.

 • Jest koalicja Wolności z Ruchem Narodowym | 06-12-2018 16:30:00

  INFO: Władze Partii Wolność i Ruchu Narodowego sfinalizowały rozmowy o wspólnym starcie i podpisały umowę powołującą do życia koalicję wyborczą, która w lutym 2019 r. zarejestruje koalicyjny komitet wyborczy na wybory do Parlamentu Europejskiego.

 • Sośnierz: Nieuczciwe jest opodatkowanie ludzi w sposób nadmierny | 06-12-2018 12:30:00

  OPINIA: Nieuczciwe jest opodatkowanie ludzi w sposób nadmierny - stwierdził CEP Dobromir Sośnierz podczas debaty na temat jednolitego rynku i konkurencyjności.

 • Cejrowski ostro odpowiedział TVP | 06-12-2018 06:15:00

  INFO: P. Wojciech Cejrowski, znany podróżnik i publicysta, został zawieszony przez władze TVP do końca roku. Podróżnik na Facebooku opublikował ostry komentarz w tej sprawie.

 • Nowy podatek od samochodów z dużymi silnikami | 05-12-2018 18:30:00

  FUTURO: Podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany w systemie podatkowym, które mają zniechęcić Polaków do kupowania samochodów o dużych pojemnościach silnika - pisze interia.pl.

 • Państwowy viaTOLL 3 razy droższy! | 05-12-2018 12:30:00

  INFO: Trzykrotnie wzrosły koszty utrzymania systemu viaTOLL - donosi portal 40ton.net.

 • Wilk: Można wierzyć w yeti, UFO, globalne ocieplenie z powodu CO2... | 05-12-2018 06:15:00

  OPINIA: Ja naprawdę rozumiem, że można wierzyć w różne rzeczy - yeti, UFO, globalne ocieplenie z powodu CO2 itp., ale jakim prawem zloty takiej wiary są finansowane z naszych ciężkich pieniędzy? Ani grosza podatników na te zabobony; NIECH SOBIE PŁACĄ SWOIMI ZA HOTELE I BILETY - pisze na Facebooku WCz. Jacek Wilk, poseł Wolności.

 • Minister zdrowia za podatkiem cukrowym | 04-12-2018 18:30:00

  OPINIA: Zdaniem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, tzw. podatek cukowy byłby bardzo korzystnym rozwiązaniem dla Polaków - podaje bankier.pl.