Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

09-02-2018 06:15:00

JKM: Kto popiera żydowskie roszczenia, ten popiera skrajny nacjonalizm

OPINIA: Zdaniem CEP-a Janusza Korwin-Mikkego, żydowskie roszczenia wysuwane w stosunku do majątku osób, które zmarły bezpotomnie jest przykładem "skrajnego nacjonalizmu" - podaje dorzeczy.pl.

 

- Oglądamy dziwny spektakl. Rząd polski opracował ustawę chroniącą godność Polski i o dziwo jeszcze dziwniej zareagował rząd Izraela, protestując przeciwko temu, że rząd polski nie życzy sobie, aby o nim źle mówić - mówił JKM w PE. 

Lider Wolności zasugerował, że ustawa o IPN może być tylko "przygrywką" do tego, żeby rząd Izraela domagał się od Polski odszkodowań za mienie pozostawione przez Żydów, którzy zmarli bezpotomnie podczas wojny.

- Chcę zwrócić uwagę, że to żądanie, które było wielokrotnie formułowane, jest całkowicie skrajnym nacjonalizmem, ponieważ pomordowani za okupacji niemieckiej Żydzi byli obywatelami Polski, a nie Izraela, którego wtedy nie było. Dlatego chcę podkreślić, kto popiera tego typu żądania, ten popiera skrajny nacjonalizm, który jest nieznany w polskim i europejskim prawie - przekonywał p. Korwin-Mikke.

 

Zobacz także: Korwin-Mikke genialnie tłumaczy, dlaczego Żydzi nie lubią Polaków

 

Źródło: dorzeczy.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 09-02-2018 10:10:50 | odpowiedz
  tak jest, panie prezesie
  poza tym bezpodstawnym żądaniom uważam, że oczywiście spadkobiercom należą się odszkodowania i musimy je wypłacić i... tyle.
  potem My musimy dostać należne odszkodowania od Niemców, a potem Niemcy od nas.
  trzeba się rozliczyć i oczyścić atmosferę. potem może wreszcie podpisać traktat pokojowy z Niemcami.
 • 09-02-2018 11:13:40 | odpowiedz
  Dobry jest.
 • 09-02-2018 17:20:10 | odpowiedz
  W zupełności się z tym twierdzeniem zgadzam! Jest proste, jasne i oczywiste. Dlaczego Polacy mają płacić odszkodowania za swoich obywateli? Czy nasz rząd tego nie rozumie czy nie chce zrozumieć? Jeśli ktoś był Polakiem to jakim prawem Żydzi upominają się o nasz majątek? A co do tego mają Amerykanie? Czy My wtrącamy się do ich polityki wewnętrznej?
  Trump chce pogonić Meksykanów ale pewnie zapomnieł o Żydach,....
  Netanjahu jest teraz oskarżony o korupcję więc pewnie chciał odwrócić od siebe uwagę przez oskarżanie Polaków o holokaust....
 • 10-02-2018 01:11:48 | odpowiedz
  banda terrorystów dopomina się o dolę - czy my już nie mamy żadnych służb specjalnych żeby po cichu i dyskretnie zmniejszyć populację tych terrorystów o 95%? może wtedy te pozostałe 5% zastanowi się czy dalej chce czegoś od nas?

Poczytaj również