Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

22-09-2018 06:15:00

"Europa musi zachować chrześcijańską tożsamość"

OPINIA: Węgierski minister spraw zagranicznych p. Piotr Szijjarto wezwał do stworzenia wewnątrzunijnej koalicji "silnych krajów", których celem byłaby ochrona "tożsamości chrześcijańskiej" Europy.

 

P. Szijjarto stwierdził, że wszelki "polityczny zamiar" Brukseli mający na celu nałożenie sankcji na Węgry nie ma szans powodzenia, gdyż wymaga on jednogłośnej decyzji wszystkich członków UE.

- Polska już zapowiedziała, że zawetuje wszelkie takie decyzje. Premier Czech też wyraził się bardzo jasno, że popiera naszego premiera - powiedział węgierski minister. - Naszym celem jest posiadanie silnej Unii Europejskiej. Nie chcemy wyrzekać się naszej narodowości, naszej kultury i naszej tożsamości. Istnieje więc duży konflikt między tymi, którzy chcą UE postchrześcijańskiej i postnarodowej oraz nas, którzy chcą Europy będącej kontynentem chrześcijańskim i opierającym się na silnych krajach członkowskich.

 

Źródło: www.youtube.com

Opracował: JW

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 22-09-2018 07:55:34 | odpowiedz
  Jak te kraje będą fikać,to Europa poczęstuje je gumą i lewatywą zrobioną gumową gruszką. Guma jest super, guma musi być.
 • 22-09-2018 08:07:16 | odpowiedz
  To Czechy mają walczyć o "chrześcijańską tożsamość" Europy? Akurat jest to chyba najbardziej laicki kraj w Europie. Węgrzy zresztą też nie są nadmiernie religijni.
  • 22-09-2018 20:35:28 | odpowiedz
   Nie nadmiernie od czasów Beli Kuhna starego plugawca wiadomej narodowości, ale na tyle na Węgrzech jest religijnych ludzi, że wyłapią wszystkie bachury do czwartego pokolenia i wyślą do Syjamu. Pojedziesz z Gumiakiem za frajer.
 • 23-09-2018 06:14:06 | odpowiedz
  "Nie chcemy wyrzekać się naszej narodowości, naszej kultury i naszej tożsamości"
  No to mają problem, bo linia eurokołchozowych szmendów jest dokładnie odwrotna: Eurokołchoz ma być zbitką pozbawionych tradycji narodowych i religii niewolników prących na wiecach z pieśniami na ustach typu Mazowsza: ludu! do roboty! Ludu pracujoncy stolycy! Raz-dwa, do roboty!

 • Kler się nam rozzuchwalił.

  W tvn24 wypowiedź jakiegoś biskupa o przemowie P. Premiera dot. eutanazji: żadnej dyskusji nie będzie."] Ja jestem za, Watykan nie ma zbyt pokaźnej armii, a zawsze jakaś kolonia się...
 • Niedoceniana Kultura

  Chciałbym rzucić na żer taką koncepcję: to kultura jest podstawą dobrobytu państwa. Jeżeli pragniemy zrealizować jakąś ideę, polityka daje nam narzędzie przymusu, a ograniczanie wolności musi mieć...
 • Moralność w gospodarce

  Zdawać by się mogło, że moralność niewiele ma wspólnego z gospodarką a jeśli nawet - to jest to kwestia bezpośrednio wpływu na jej funkcjonowanie nie mająca, bowiem zarabianie pieniędzy (byle...

Poczytaj również