Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

28-05-2014 18:30:00

Dr hab. Chwedoruk: poparcie dla JKM to trwały trend

OPINIA: Zdaniem dr. hab. Rafała Chwedoruka z UW sukces p. Janusza Korwin-Mikke to coś więcej niż sukces "ekscentrycznego felietonisty" - informuje "Newsweek".

 

Ekspert zwiastuje trwały trend oraz dojście do głosu nowej grupy wyborców.

- To pochodna socjalizacji młodych pokoleń przez minione ćwierć wieku w duchu darwinizmu społecznego, martwienia się tylko o siebie, braku empatii - podkreślił p. Chwedoruk.

Jego zdaniem w Polsce jest miejsce na partię o poglądach takich, jak te prezentowane przez JKM.

Jak pisze "Newsweek", większość politologów jest zgodna, że ponad 7% wynik to wielki sukces Nowej Prawicy, a przede wszystkim osobiście p. Korwin-Mikkego.

 

Źródło: newsweek.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 28-05-2014 20:14:45 | odpowiedz
  Brak empatii, atomizacja społeczeństwa, dbanie o własny interes koszem innych, z użyciem kryminalnych działań to cecha dążącej do totalitaryzmu socjalistycznej organizacji społeczeństwa. Wolny rynek jest pro-ludzki. Wolnorynkowiec wie, że sam nie jest wstanie wytworzyć odpowiedniej ilości dóbr na przyzwoitym poziomie. Dlatego chętnie wchodzi w relacje z innymi. Rynek to miejsce spotkania. Jeżeli pozostaje wolny rodzi (rynek)przeważnie bardzo pozytywne relacje międzyludzkie. Pan dr hab. Chwedorczuk myli się zarzucając wszystkim zwolennikom KNP - czyli wolnorynkowcom - brak empatii. Tego braku empatii powinien szukać u lewaków pod fałszywą maską filantropii.
 • 28-05-2014 20:47:43 | odpowiedz
  Pan profesor bardzo łaskaw. Dopowiedzmy drobnostkę z zakresu polityki realnej, że KNP potrzebuje tego wzrostu czasowo. Bo potem może być tak, że i partia nie będzie potrzebna. Przynajmniej frakcja monarchistyczna może tak zakładać.

  Biały Człowiek
 • 28-05-2014 22:23:40 | odpowiedz
  Przynajmniej jeden doktor od polityki przemówił ludzkim głosem. Polubiłem p. Chwedoruka.
 • 29-05-2014 08:26:28 | odpowiedz
  Rzeczywiście, ja dla przyspawanych do stołków biurokratów i biurew nie ma żadnej empatii.
 • 29-05-2014 08:48:15 | odpowiedz
  Przeciwnicy polityczni wydają się nie mieć zupełnie świadomości ani rozeznania kim są sympatycy idei konserwatywno-liberalnej. Prawdopodobnie w ogóle nie znają założeń tej idei. Traktują ich jak sympatyków samoobrony, twojego ruchu itp. i tego samego się po nich spodziewają. Moze dobrze, ze tak myślą :-)
 • 29-05-2014 12:08:23 | odpowiedz
  Droga do piekła wybrukowana jest dobrymi chęciami. I na tych dobrych checiach i obietnicach doszedl do wladzy Adolf Hitler w Niemaczech, porownujac ideologie Hitlera do dzisiejszych partii to najblizej jest mu do PO i PiS ktore tylko uzywajac demagogii mowia to co spoleczenstwo chce uslyszec (mieszkania dla mlodych = samochod dla kazdego AH, darmowa sluzba zdrowia za ktora wszyscy placimy, darmowa edukacja na beznadziejnie niskim poziomie) ale niestety ludzie powoli ucza sie, ze nie we wszystko co obiecuja te osoby mozna wierzyc (przeciez nie mozna oszukiwac spoleczenstwa w nieskonczonosc (jak zlodziej zlapany za reke twierdzic, ze to nie jego reka). Mam nadzieje, ze w koncu spolecznstwo doroslo do nowej sily i do samodzielnosci i zacznie wreszcie myslec samodzielnie.
  • 29-05-2014 15:59:49 | odpowiedz
   Niestety społeczeństwo w większości jeszcze nie dorosło do rozumienia zasad ekonomicznych i gospodarczych wolnego rynku! Na PO głosuje średnio około 28-30% uprawnionych, na PiS tyleż samo, więc mamy tutaj elektorat zawierający około 60% społeczeństwa socjalnego licząc z grubsza. Tendencja oczywiści będzie w kierunku wolnego rynku ale to jeszcze musi potrwać nim stare pokolenia wymrą (bo na pewno nie zrozumieją słuszności wolnego rynku ludzie przesiąknięci ideami socjalizmu i przekonani, że wszystko jest wspólne). Do tego jeszcze należałoby doliczyć PSL i pozostałe konstrukcje post-peerelowskie, które są w pewnej formie uprzywilejowane.... więc zostaje niewielka grupa trzeźwo myślących Polaków. Cieszy jednak to, że po tylu latach ten mały ale jednak wyłom w murze został zrobiony przez KNP i jej lidera JKMa. I to może być początkiem zmian w Polsce i być może w całej UE.
   • 30-05-2014 19:18:54 | odpowiedz
    [cytat] Niestety społeczeństwo w większości jeszcze nie dorosło do rozumienia zasad ekonomicznych i gospodarczych wolnego rynku! Na PO głosuje średnio około 28-30% uprawnionych, na PiS tyleż samo, więc mamy tutaj elektorat zawierający około 60% społeczeństwa socjalnego licząc z grubsza. [/cytat]

    Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd! Polecam materiał:
    http://youtu.be/9xV3hpNS6M0

    "uprawnieni", to nie to samo co "uprawnieni, którzy oddali głos"!

    zdecydowana większość nie wybrała nikogo! (100% minus [frekwencja wyborcza]), ale nie ma takiej możliwości na karcie do głosowania :(
 • 29-05-2014 19:04:41 | odpowiedz
  coś półżartem cytat z Pisma Sw, NIE MOGŁAM SIE OPRZEC :)
  (Iz 28,9-11)
  8 Zaiste, wszystkie stoły są pełne zwymiotowanych brudów;
  nie ma miejsca [czystego].
  9 «Kogo to chce on uczyć wiedzy?
  Komu chce dawać naukę? -
  Dzieciom ledwie odstawionym od mleka,
  niemowlętom odsadzonym od piersi!
  10 Bo: Saw lasaw, saw lasaw; kaw lakaw, kaw lakaw;
  zeer szam, zeer szam»3.
  11 Zaprawdę, wargami jąkałów
  i językiem obcym przemawiać będzie do tego narodu
  12 Ten, który mu powiedział:
  «Teraz, odpoczynek! Dajcie wytchnąć strudzonemu!
  A teraz, spokój!»
  Ale nie chcieli Go słuchać.
  13 Wtedy będzie do nich mowa Pana:
  «Saw lasaw, saw lasaw; kaw lakaw, kaw lakaw;
  zeer szam, zeer szam»3,
  żeby szli upadli na wznak, i rozbili się,
  żeby uwikłali się w sieci i byli schwytani.

 • Korwin-Mikke i jego style debaty

  Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
 • Polski Emigrant-czy wróci do kraju???

  Czuję potrzebę otwarcia takiego wątku. Sam jestem na emigracji od ponad 5 lat. Mieszkam w Niemczech, jestem lekarzem. Wyjechałem z Polski bo gdybym nie wyjechał to pewnie tyrałbym na dyżurach za...
 • Polskie ASBO i zero-tolerancji

  Problem który dotyczy każdego Polaka to nie są pasy w samochodzie, to nie jest Kioto ( nawet jeśli ktoś wie o co chodzi) , to nawet nie jest kara śmierci, aborcja, podatek Belki, JOW. To Polakom...

Poczytaj również