Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-10-2017 06:15:00

Białoruś będzie mieć kryptowalutę

INFO: Białoruś będzie miała swoją kryptowalutę, opartą o zasady działania bitcoinów i teorię prywatnego pieniądza śp. prof. Augusta Fryderyka von Hayeka.
 
Nowa waluta nazywa się taler (TLR) i jest warta 10 BYN (ok. 18,5 zł). Ma być uzywana w białoruskiej gospodarce.
 
W najbliższych dniach prezydent kraju JE Aleksander Łukaszenka ma podpisać dekret o liberalizacji obrotu bitcoinów i kryptowalut.
 
 
Źródło: telegra.ph
Opracował: TP

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 12-10-2017 15:22:15 | odpowiedz
  Problem polega na tym, że nie istnieje coś takiego, jak państwowa kryptowaluta. Oni mogą stworzyć co najwyżej inny system płatności elektronicznych.

  Przy kryptowalucie zawsze pojawia się pytanie, co się stanie w casusie cypryjskim. Co się dzieje z kryptowalutą, gdy rząd postanawia zająć rachunki bankowe, bo państwu grozi bankructwo. I tu na 150% rząd skonfiskuje też kryptowalutę kontrolowaną przez rząd.

  Kryptowaluta ma tylko wartość wówczas, gdy jest zdecentralizowana. Dlatego blockchain jest pomysłem z czasów starożytnej Grecji. Natomiast blockchain zdecentralizowany jest nowoczesną technologią, której żadne państwo nie jest w stanie zaakceptować.

  Państwowa kryptowaluta to jest tak, jakby ktoś mieszkał na bezludnej wyspie i próbował stworzyć pieniądz, a następnie nim płacić. Byłby zarówno kupującym, sprzedającym, centralnym bankiem, urzędem skarbowym, sądem i katem. Mógłby nawet wówczas wprowadzić karę śmierci za handel kryptowalutą i samemu się powiesić na jedynej palmie, łamiąc przy tym własną ustawę o ochronie gatunków endemicznych.
  • 12-10-2017 16:30:51 | odpowiedz
   "blockchain jest pomysłem z czasów starożytnej Grecji. Natomiast blockchain zdecentralizowany jest nowoczesną technologią"

   Moglby Pan rozwinac? Prosba jest serio, bo nie widze powiazan miedzy blockchainem a starozytnoscia.

 • Polska kontra Białoruś - ZPB kontra rząd RP3

  Mam takie pytanie czy ktoś z was wie jak to jest faktycznie? czy wersja przedstawiona tu ma realne pokrycie w faktach ... bo jeśli idzie o ciąg logiczny przyczyny/skutki to wydaje się realistyczna
 • Bitcoin - waluta wolnych ludzi

  Hej ! Jeżeli chcesz być naprawdę wolnym człowiekiem to zacznij używać bitcoin który jest projektem waluty p2p. Tego pieniądza nie mogą kontrolować rządy i banki. Walutę tą kontroluje jedna z...
 • Białoruś - socjalizm z ludzką twarzą czy gorszy?

  z tego dokumentu wynika, że na Białorusi jest... zresztą przeczytajcie sami. poniżej fragment wstępu (tak, wiem, że to nowomowa pełna zafałszowanych pojęć, ale na tę chwilę dajmy sobie z tym...

Poczytaj również