Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-08-2018 00:49:57

Kogoś-cie wybrali?

              Naprawdę chcecie Państwo żyć w kraju rządzonym przez takich ludzi? 

Aferę z odwołaniem ustawy o IPN skomentowałem krotko: mamy d***krację! Niejaki p. Jaki wymyślił ustawę tak kretyńską, że tylko dziesięciu posłów zagłosowało przeciwko niej (już Mikołaj Davila zauważył, że im głupsza ustawa, tym większy budzi w ludziach entuzjazm!). Po czym tupnął Izrael, tupnęli amerykańscy Żydzi – i ci sami (tfu!) „ustawodawcy” podwinęli ogonki pod siebie i ustawę odwołali. WCzc. Patryk Jaki też głosował za tym, że jego ustawa była do chrzanu. Jedynie WCzc. prof. Jan Szyszko się wstrzymał, by nie robić ze siebie patafiana. 
Teraz wszyscy się z nas śmieją. Polacy najpierw uchwalają głupią ustawę, która mogła tylko ludzi podrażnić – a potem na żądanie obcych sił ją odwołują. Jej uchwalenie było idiotyzmem – jej odwołanie: poniżeniem. Można jej było spokojnie nie odwoływać, bo była bezzębna. Na podstawie tej ustawy nikogo by do więzienia nie wsadzono, bo w Polsce nikt nie mówi o „polskich obozach zagłady”, a za granicę nasze prawo nie sięga. 
Zresztą wystarczy zacytować jakiegoś profesora, najlepiej: starozakonnego, mówiącego „polskie obozy zagłady” – a wypowiedzi naukowe nie były karalne. Można było też zaśpiewać: „Polski Holokaust, Tra-la-la-la-la” i już byłaby to działalność artystyczna, też pod tamtą ustawę niepodpadająca. Na wszelki wypadek można było to zaśpiewać w jidisz
„Zi kukt vi a tsuker in a floym-floym-floym” – i już! (Nie wiem jak teraz, ale za czasów mojej młodości powiedzenie czegokolwiek po rosyjsku było już z zasady politycznie poprawne!).

Jak zauważył p. Wróbel (nie Łukasz, lecz Jan): „Dobrze, że premier doprowadził do zmiany idiotycznej ustawy o IPN. Szkoda tylko, że był to premier Netanjahu”. Tyle że ustawy wydaje Sejm, a nie „rząd” czy jego premier – a poza tym nie należało jej uchwalać – a jeśli się uchwaliło, to trzeba było iść w zaparte. Jest to elementarz polityki: do błędu nie wolno się przyznać – bo kto będzie popierał ludzi, którzy robią błędy? Po co nam tacy „politycy”? 

Sejm wydaje setki i tysiące ustaw. 49 proc. z nich to absurdy, 2 proc. to ustawy rozsądne, a drugie 49 proc. to ustawy kasujące lub zmieniające (na ogół na gorsze...) poprzednie ustawy. 
Naprawdę chcecie Państwo żyć w kraju rządzonym przez takich ludzi?

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 16-08-2018 01:19:31 | odpowiedz
  Tytułowe pytanie jest do wyborców PiS-u, choć opinia już dla refleksji wszystkich.
 • 16-08-2018 07:27:12 | odpowiedz
  Uwaga, że większość ustaw to absurdy, jest słuszna. Tylko nie rozumiem dlaczego to źle, że skasowano przynajmniej jedną z nich. Jeśli to prawda, że było to na "życzenie Izraela", to szkoda, że Izrael nie zażądał, by skasować te pozostałe 49% ustaw.
  • 16-08-2018 12:03:10 | odpowiedz
   Bo powinniśmy to zlikwidować sami jak suwerenni ludzie, a nie poprzez naciski zewnętrzne. Chodzi o precedens. Drugim razem może się okazać, że zlikwidujemy coś dla siebie korzystnego.
   • 16-08-2018 13:17:28 | odpowiedz
    A ja uważam, że powinniśmy uchwalać takie ustawy, które są korzystne dla Polaków, niezależnie od tego, co na to powie Izrael, Bośnia albo Papua Nowa Gwinea. A gdy się zdarzy uchwalić ustawę niekorzystną, to ją zmieniać jak najszybciej.
    Przy takim założeniu, że "nigdy nie można ulegać naciskom zewnętrznym" to gdyby Izrael zażądał, że "w Polsce należy obniżyć VAT", to korwiniści byliby przeciw?
   • 16-08-2018 13:17:40 | odpowiedz
    A ja uważam, że powinniśmy uchwalać takie ustawy, które są korzystne dla Polaków, niezależnie od tego, co na to powie Izrael, Bośnia albo Papua Nowa Gwinea. A gdy się zdarzy uchwalić ustawę niekorzystną, to ją zmieniać jak najszybciej.
    Przy takim założeniu, że "nigdy nie można ulegać naciskom zewnętrznym" to gdyby Izrael zażądał, że "w Polsce należy obniżyć VAT", to korwiniści byliby przeciw?
 • 16-08-2018 21:28:18 | odpowiedz
  Propaganda z tym "premierem Netanjahu". Decydujące dla Polski nie były naciski Izraela, które rząd PiS z lubością spuściłby w toalecie, ale presja Stanów Zjednoczonych, w szczególności administracji ukochanego Trumpa. Oczywiście łatwiej zwalić na premiera Izraela, niż na Trumpa, bo na prawicy nadal panuje naiwne przekonanie, że Polska jest jakimś oczkiem w głowie pomarańczowego prezydenta, czym - jak widać na tym i wielu innych przykładach - oczywiście nie jest. Co więcej, te naciski wcale nie pojawiły się po podpisaniu ustawy, ale jak wiemy z mediów, występowały jeszcze przed jej uchwaleniem. Rząd miał do dyspozycji wystarczająco dużo informacji, żeby przewidzieć, jakie będą skutki. Zignorowali to, po czym pożałowali i musieli podkulić ogon przed USA, a w konsekwencji także znienawidzonym Izraelem. Straszna amatorszczyzna, ale dopóki rządzą Misiewicze, byle Jakie i inni BMW, lepiej nie będzie.

 • Czy państwo polskie jeszcze istnieje?

  Pytanie nieco przewrotne, ale jak najbardziej zasadne. Oczywiście formalnie, Rzeczpospolita Polska istnieje, ma osobowość prawną i jest legalnym państwem. Jednak od stanu formalnego istotniejszy...
 • Czym jest rasizm ??

  Czym dla was jest rasizm ?? Jak wy sami go definiujecie ?? Pytam bo zdarza mi się, że ludzie czasami odnoszą wrażenie, że jestem rasistą z czym zgodzić się nie mogę. Ostatnio dyskutowalem z...
 • Wraz z postępem kapitalizmu ryzyko rewolucji zmniejsza się?

  Tak se siedzę i myślę. I dotarło do mnie że większość wielkich myślicieli komunizmu i innego lewactwa - to byli zwykli ludzie, bez większego wykształcenia. I połączyłem to z faktem że w USA, kraju...
 • Zawracamy kijem Wisłę, czyli co gdybyśmy wygrali?

  No właśnie co? Przecież 90% naszych reform nie da się zrobić bez pogwałcenia "unijnych" przepisów. Czy da radę wyjść z UE? To gigantyczny manewr, stwiający nas w nieciekawej sytuacji...
 • Krytyka założeń libertarianizmu

  Zamieszczam poniżej tekst, który napisałem już kawałek czasu temu. Pomyślałem, że to jest odpowiednie miejsce, aby go zamieścić i dać do przedyskutowania. Zapraszam do lektury. Krytyka tzw....
 • Seasteading - o tym się nie mówi

  Na oceanach i morzach demokracja nie działa. Jeszcze żaden kapitan statku nie zdecydował się na rozpisanie referendum z pytaniem do pasażerów czy warto opłynąć sztorm. Oceany zajmuja 71%...

Poczytaj również