Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-08-2018 01:10:42

Coś o sytuacji międzynarodwej

        No, cóż: najlepsza jest stara ocena: sytuacja jest dobra – ale nie beznadziejna!Gdy wydawało się pewne, że wybory w USA wygra ta zimna suka, panowała panika: rząd niemiecki wezwał obywateli do zgromadzenia w lodówkach dwutygodniowych zapasów żywności, podobnie burmistrzowie Moskwy, Sankt Petersburga i niektórych większych miast rosyjskich. Wszyscy byli przekonani, że wypowie Ona natychmiast wojnę Chinom, Iranowi i Rosji – za dwa tygodnie. Dlatego, że amerykańscy generałowie zapewniali, że wojna będzie atomowa – i potrwa maksimum dwa tygodnie.

To samo mówili i przed Pierwszą i przed Drugą Wojną Światową. Dlatego wojny są zbyt poważną sprawą, by ich rozpoczynanie powierzać generałom. To samo zresztą dotyczy np. decyzji śp.gen. „Bora” o rozpoczęciu powstania w Warszawie – choć rząd w Londynie kategorycznie tego zakazał (ale za to Radio Moskwa do tego powstania wzywało...)
Tymczasem wygrał JE Donald Trump – owszem, trochę wariat – ale Jego koncepcja, by wroga dzielić, była rozsądna: chciał sojuszu z Rosją przeciwko Chinom. Spowodowało to wściekłość politycznego światka w Waszyngtonie.
Po pierwsze: wśród Demokratów (to nazwa, więc nie wygwiazdkowuję tego obrzydliwego słowa!). Zwolennicy p. Hilarii Clintonowej („Różowi”) i zwolennicy p. Bernarda Sandersa („Czerwoni”) nienawidzą JE Włodzimierza Putina, bo to prawicowiec. Ale połowa Republikanów to patrioci uważający, że jest to ostatni moment by nuklearnie zniszczyć Chiny i Rosję, które zagrażają hegemonii Stanów (a przy okazji Iran, który jest anty-izraelski).
Co ciekawe: mimo huraganowego ataku wszystkich Wielkich Mediów (obydwu partyj) wśród zwykłych Amerykanów poparcie dla Prezydenta rośnie! Bo Amerykanie nauczyli się już, że w d***kracji dziennikarze to sprzedajne pismaki na usługach politycznego establishmentu. Polacy jeszcze nie.

O czym IIEE Putin i Trump rozmawiali w Helsinkach nikt przecież nie wie. Co ustalili? Nie wiadomo. A mimo to fala pomyj wylewa się na Prezydenta USA. I gdy p.Trump chce odprężenia z Moskwą – Pentagon daje Kijowowi $200 milionów na zbrojenia przeciwko Rosji. Jak gdyby trwała tam jakaś wojna.

Ale przecież w każdej chwili Amerykanie taką wojnę mogą wywołać. Choćby podając fałszywe informacje – jak to już kilka razy robiła CIA.
Na szczęście guzik atomowy ma wariat, a nie zimna...

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 16-08-2018 01:28:31 | odpowiedz
  "Pentagon <???> daje Kijowowi $200 milionów na zbrojenia przeciwko Rosji".
  Na razie prezydentura D.Trumpa jest dla interesów Polski ogromnym zagrożeniem (opcja skrajnie pro-żydowska). Nie wiadomo jednak, jaka byłaby (dla interesów Polski) prezydentura H.Clinton...
 • 16-08-2018 07:18:44 | odpowiedz
  "Wszyscy byli przekonani, że wypowie Ona ("zimna suka") natychmiast wojnę Chinom, Iranowi i Rosji – za dwa tygodnie."
  Otóż jedyną osobą na świecie, która była o tym przekonana, był pewien wariat z Józefowa. Nie uwierzyli mu nawet jego właśni zwolennicy, by nikt z nich nie robił "w lodówkach dwutygodniowych zapasów żywności". (Gdyby to zrobiło nawet 1% ludności, to już byłby gołym okiem widoczny dodatkowy ruch w sklepach.)

  "rząd niemiecki wezwał obywateli do zgromadzenia w lodówkach dwutygodniowych zapasów żywności, podobnie burmistrzowie Moskwy, Sankt Petersburga i niektórych większych miast rosyjskich." A Lincoln był analfabetą.
  • Gdybyś był sympatykiem pewnej rządzącej partii i krytykował w ten sposób rządzącego nią wariata i to na jego portalu, to o 6.00 rano następnego dnia tajne służby wyciągnęłyby cię z domu i wywiozły w nieznane miejsce...
 • 16-08-2018 08:27:35 | odpowiedz
  Z której strony Putin to prawicowiec?
 • 16-08-2018 10:45:31 | odpowiedz
  W USA rządzą 3 różne rządy: Prezydent, Pentagon i CIA. To państwa w państwie.

 • Pogłówny?

  Prosty jestem człowiek i nie do końca rozumiem. Może kto mi wyjaśni? Podatek pogłówny funkcjonował w największej skali, kiedy ludzie na kontynencie prowadzili życie raczej osiadłe. W przypadku...
 • Granice Libertarianizmu...?

  Po lekturze "Manifestu libertariańskiego" doszedłem do wniosku,że libertarianizm jest pewnym "ideałem" do którego należy dążyć, ale którego w rzeczywistości nigdy osiągnąć się nie da. Chciałbym...
 • 20 kwietnia 2009: Uderzmy na Hiszpanię!

  Zapraszamy do komentowania wpisu dostępnego pod tym linkiem: http://korwin-mikke.blog.onet.pl/
 • Wybory prezydeckie 2010

  Witam Jak sądzicie czy JKM będzie startował w wyborach na prezydenta? I czy będzie potrzeba zbierania podpsiów żeby mógł wystartować?
 • Listy z podpisami - Wybory Prezydenckie - ZBIÓRKA OD 21 KWIETNIA

  Do pobrania dla Państwa lista z miejscami na podpisy. Uwaga - klik prawym - zapisz element docelowy jako... i zapisz Plik w pdf Plik w doc Wolno zbierać podpisy! Pomagajcie nam w tym...

Poczytaj również