Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

29-07-2014 10:50:29

Lekceważenie biednych i głupich

Jak pisałem przed tygodniem: p.Premier każe nam się cieszyć z pobytu w Unii Europejskiej. Bo są autostrady. To znaczy: nie do końca są – ale są i za rok-dwa będą już całkiem przejezdne.

Bogacze będą mogli przejechać z Berlina do Mińska w trzy godziny, nie tłocząc się na polskich drogach i nie musząc jeść w polskich zajazdach.

A czy ktoś pomyślał o setkach tysięcy ludzi mających dom po jednej stronie autostrady – a miejsce pracy, rodzinę, pole czy kochankę – po drugiej? Przedtem przed drogę przejeżdżał w pięć minut – teraz 10 km w jedna stronę i 10 km z powrotem.

Czy ich stratę ktoś doliczył do kosztów budowy autostrady?

Gdyby policzył, to wyszło by, że zwykła droga szybkiego ruchu, gdzie co 3-5 km da się przejechać na drugą stronę, byłaby bardziej opłacalna.

Ale kto się przejmuje zwykłym, szarym człowiekiem?

W Warszawie istniał sobie Kupiecki Dom Towarowy. W samym centrum. Paruset kupców żyło ze sprzedaży w KDT – a parę tysięcy dziennie w nim kupowało. Bo tu akurat było im najbliżej – i albo taniej, albo towary lepsze...

To ich sprawa, dlaczego kupowali akurat w KDT. Jeśli tu kupowali – to widać było to dla nich korzystne.

I oto p.Hanna Gronkiwicz-Waltzowa kazała KDT wyburzyć – by zrobić miejsce dla – uwaga: Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

KDT wyburzono. Paruset ludzi straciło źródło utrzymania. Parę tysięcy musi robić zakupy tam, gdzie jest im mniej wygodnie. Kogo to obchodzi? Sztuka! Sztuka dla Elyty ważniejsza.

W Muzeum miały być ważne wystawy. Jeden artysta już szykował wystawę: „Wydzieliny artysty”. Był na niej słoiczek z kalem p.Artysty, fiolka z krwią p.Artysty, buteleczka z potem p.Artysty, ze śliną p.Artysty, z moczem p.Artysty... Cudo!

Na szczęście: na budowę Centrum Sztuki Nowoczesnej zabrakło już pieniędzy.

Stąd wniosek: jeśli Władza ma mniej naszych pieniędzy, to jest lepiej. Gdyby miała jeszcze mniej pieniędzy – to nie rozwaliłaby KDT, bo z tego miała jednak jakieś podatki...

To bardzo ważne: ONI twierdzą, że gdy w budżecie jest dużo pieniędzy, to jest lepiej. Dla NICH jest lepiej – bo mogą kraść i się szarogęsić i strugać ważniaków za nasze pieniądze.

Dla nas jest gorzej.

Proszę popatrzeć na dawną NRD. We wschodnie landy Niemcy wpakowali ponad dwa BILIONY €uro!! Efekt: autostrady są – ale bida z nędzą. Ludzie uciekają na Zachód, cena ziemi i budynków po lewej stronie Odry i Nysa jest niższa, niż w Polsce. Polacy zaczynają wykupywać Niemców!!

Tak zmarnowano gigantyczne dotacje. Tak samo ONI dziś marnują dotacje unijne.

Ale co się nakradną – to się nakradną...

A gdy USA przyłączały np. Kalifornię, to NIC w to nie włożyły. Nikt nic nie ukradł – bo nie było państwowych pieniędzy do rozkradzenia, a prywatnych pieniędzy to każdy uważnie pilnuje.

I Kalifornia rozwija się świetnie.

Pamiętajcie Państwo: jak ta banda złodziei mówi, że nam da 10.000 zł – to mówi, że nam musi zabrać 14.000.

Urzędnik zbierający pieniądze dostanie 2000, urzędnik rozdający dostanie 2000, 4000 się zmarnują – a my dostaniemy 6000.

Niektórzy głupi się z tego ucieszą!

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy

Poczytaj również